Zavrieť

Porady

evidovany na UP

ahojte, clovek evidovany na urade prace, kolko moze zarobit na dohodu a kolko na pracovny pomer?
ja viem, ze je tu vela tem, ale nejako som to nevedela najst.

dakujem fakt
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fialka m Pozri príspevok
ahojte, clovek evidovany na urade prace, kolko moze zarobit na dohodu a kolko na pracovny pomer?
ja viem, ze je tu vela tem, ale nejako som to nevedela najst.

dakujem fakt
Od 1.7.09 je to 136,38 €.
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

aj dohoda, aj pracovny pomer?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fialka m Pozri príspevok
aj dohoda, aj pracovny pomer?
Kedže som dala len jednu sumu, tak je tá suma rovnaká na hociaký zárobok.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prosdim velmi surne o odpoved.
Zamestnanec bol do 11.2008 v riadnom PP. Potom bol SZCO a od 2.6.2009 je nezamestnany. Bol sa zaevidovat na UPSVAR a vypisal potrebne tlaciva. Poslali ho vsak do SOCIALNEJ POISTOVNE, ze ostatne veci a priznanie podpory sa vybavuje tam??? Prosim surne..
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Prosdim velmi surne o odpoved.
Zamestnanec bol do 11.2008 v riadnom PP. Potom bol SZCO a od 2.6.2009 je nezamestnany. Bol sa zaevidovat na UPSVAR a vypisal potrebne tlaciva. Poslali ho vsak do SOCIALNEJ POISTOVNE, ze ostatne veci a priznanie podpory sa vybavuje tam??? Prosim surne..
Dávky v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa. Neviem ako to funguje, či potvrdenie o príjme sa odovzdáva na UP alebo to nezamestnaný nosí priamo do soc.poisťovne.

Má potvrdenie o príjme z obdobia posledných 4 rokov ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alaya1 Pozri príspevok
Prosdim velmi surne o odpoved.
Zamestnanec bol do 11.2008 v riadnom PP. Potom bol SZCO a od 2.6.2009 je nezamestnany. Bol sa zaevidovat na UPSVAR a vypisal potrebne tlaciva. Poslali ho vsak do SOCIALNEJ POISTOVNE, ze ostatne veci a priznanie podpory sa vybavuje tam??? Prosim surne..
Áno, SP podľa potvrdenia rozhodne o tom, či je, alebo nie je nárok.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tweety Pozri príspevok
Áno, SP podľa potvrdenia rozhodne o tom, či je, alebo nie je nárok.
dakujem pekne, ma to prekvapilo, nevedela som, ze je to tak. Este poprosim, ma nadalej platit dobrovolne poistenie, vyratali 103.e, alebo staci len nemicenske?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
dakujem pekne, ma to prekvapilo, nevedela som, ze je to tak. Este poprosim, ma nadalej platit dobrovolne poistenie, vyratali 103.e, alebo staci len nemicenske?
103€ - to je vrátane poistenia v nezamestnanosti ? Možno preto ho poslali do SP, aby si vypýtal potvrdenie, že platil PvN ako dobrovolne poistená osoba.

Či bude platiť celé dobrovolné poistenie /dôchodkové, nemocenské, poistenie v nezamestnanosti/, závisí od finančných možností.
Určite by som si nechala nemocenské poistenie a ak sa nerysuje zamestnanie aj poistenie v nezamestnanosti.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
103€ - to je vrátane poistenia v nezamestnanosti ? Možno preto ho poslali do SP, aby si vypýtal potvrdenie, že platil PvN ako dobrovolne poistená osoba.

Či bude platiť celé dobrovolné poistenie /dôchodkové, nemocenské, poistenie v nezamestnanosti/, závisí od finančných možností.
Určite by som si nechala nemocenské poistenie a ak sa nerysuje zamestnanie aj poistenie v nezamestnanosti.
Do SP hoo poslali, nakolko tam vraj rozhoduju o priznani podpory v nezamestnanosti.
Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory.
Nevyznam sa, ja som nez.nikdy nebola., len ma prekvapilo, ze SP rpzhoduje o priznani podpory.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Do SP hoo poslali, nakolko tam vraj rozhoduju o priznani podpory v nezamestnanosti.
Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory.
Nevyznam sa, ja som nez.nikdy nebola., len ma prekvapilo, ze SP rpzhoduje o priznani podpory.
SP vypláca dávky v nezamestnanosti, nemám informácie, či im to postupuje UP alebo si to nosia tam nezamestnaní sami.

Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory. Zvýraznenému nerozumiem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
SP vypláca dávky v nezamestnanosti, nemám informácie, či im to postupuje UP alebo si to nosia tam nezamestnaní sami.

Tak to nemocenske asi len bude, bed to 103e.je pomaly polovica podpory. Zvýraznenému nerozumiem.
U nas je to asi tak, ze si to nezamest.nosi sam.
myslela som, ze si bude platit asi len nemocenske, nakolko 103 je velmi vela, skoro polovica predpokladanej podpory.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
U nas je to asi tak, ze si to nezamest.nosi sam.
myslela som, ze si bude platit asi len nemocenske, nakolko 103 je velmi vela, skoro polovica predpokladanej podpory.
minimálne dobr. nem. poistenie je 13€
minimálne poistenie v nezamestnanosti - 5,91 €
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
minimálne dobr. nem. poistenie je 13€
minimálne poistenie v nezamestnanosti - 5,91 €
dakujem velmi pekne, to poistenie v nezamestnanosti sluzi k comu? Je dobre ho platit?
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, to poistenie v nezamestnanosti sluzi k comu? Je dobre ho platit?
Aby dostal "podporu" z úradu práce o 3 roky - ak dovtedy nebude zamestnaný.
Nárok na dávku v nezamestnanosti - "podporu" - má len v prípade ak si posledných 4 rokoch platil poistenie v nezamestnanosti /ako zamestnanec alebo dobrovolne poistená osoba/ aspoň 3 roky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
Aby dostal "podporu" z úradu práce o 3 roky - ak dovtedy nebude zamestnaný.
Nárok na dávku v nezamestnanosti - "podporu" - má len v prípade ak si posledných 4 rokoch platil poistenie v nezamestnanosti /ako zamestnanec alebo dobrovolne poistená osoba/ aspoň 3 roky.
dakujem, velmi si mi opat pomohla. Myslim, ze splna tie 4 roky. do 11.2008 bol v PP asi 15 rokov stale u toho isteho zamest. potom bol SZCO, platil DP a od 2.6.je nezamest.
Cize, ak bude 3 roky nezamestnany, potom zase moze dostat podporu?Ak plati poist.v nezamest.?
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
...Cize, ak bude 3 roky nezamestnany, potom zase moze dostat podporu?Ak plati poist.v nezamest.?
ano
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
ano
Hm..to su veci, to obycajny smrtelnik ani netusi, Poprosim ta este, moze k podpore dostavat este nejakeč socialne davky, pomoc, ak on je nezamestnany a manzelka je dlhodobo PN?- je v PP.jedno nezaop.dieta?
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Hm..to su veci, to obycajny smrtelnik ani netusi, Poprosim ta este, moze k podpore dostavat este nejakeč socialne davky, pomoc, ak on je nezamestnany a manzelka je dlhodobo PN?- je v PP.jedno nezaop.dieta?
Nárok na sociálne dávky - záleží od výšky príjmu všetkých spoločne posudzovaných osôb v domácnosti /podpora manžela + nemocenské manželky + príp. príjem ostatných členov domácnosti/
Počas poberania dávky v nezamestnanosti môže pracovať na dohodu a zarobiť 65% životného minima.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
Nárok na sociálne dávky - záleží od výšky príjmu všetkých spoločne posudzovaných osôb v domácnosti /podpora manžela + nemocenské manželky + príp. príjem ostatných členov domácnosti/
Počas poberania dávky v nezamestnanosti môže pracovať na dohodu a zarobiť 65% životného minima.
Neviem, kolko je ZM, ale manzelka ma aj CID, tak asi nevyjde nic naviac, ze, Aj tak vrela vdaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať