Zavrieť

Porady

Odporucanie na fyzioterapeuta

Zdravim poradaci,
mate niekto kontakt, odporucanie na fyzioterapeuta pri problemoch s chrbticou ? Moze byt aj zariadenie, kde urobia komplexny program po zisteni diagnozy. Ide o bolesti chrbtice .... nie statne firmy
Pripadne sa spolcne podelte aj s ostatnymi o zazitky z nejakych rehabilitacii ..

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ShortyX je offline (nepripojený) ShortyX

    ShortyX
    Ja odporúčam ísť na kurz kde sa človek naučí čo-to osebe a hlavne sa naučí cvičiť a chápať tomu čo a prečo tak robí pri cvičení. Napr. SMsystem je dobrý a viem že robia aj kurzy kde sa všetci učia na sebe a hlavne pod kontrolou fyzioterapeuta a lekára ktorý má zvládnutú jednak biomechaniku a fyziológiu pohybu - ale v čechách. Tak ak to nieje problém - určite sa oplatí investovať, a naučiť sa sám seba liečiť. Ja pracujem s niečím podobným - spiraldynamik koncept. Ono celý ten problém je trošku zložitejší, nejde len o bolesti chrbta ktoré človeka trápia ale prečo tomu tak je ? Svalová nerovnováha, tento je skrátený, tamten oslabený a tak nejako celý osový aparát nieje v rovnováhe, teda dochádza k preťaženiam v oblasti chrbtice, stavcov a útlaku platničiek a podobne. Takže bez úpravy svalovej rovnováhy to nejde, a to je alfa a omega problému. Naučiť sa aktívne a cielene aktivovať jednotlivé svalové skupiny a naopak niektoré utlmiť, uvoľniť, natiahnuť. Celé telo je prepletené takýmto spôsobom, takže problém môže byť kdekoľvek. Hlavne snažiť sa odbremeniť chrbticu od preťaženia - škola chrbta. Dával som už nejaké linky, V téme VYSKOČENÁ PLATNIČKA. Tak určite pozrite. Inak problematika je zložitá a nikto Vás nevylieči za mesiac či dva, treba makať na sebe. Preto najlepšie sa naučiť ako, priamo od zdroja.

    yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

    yoyo74
    To je pravda. Chcel som sa dostat k niekomu kto mi urobi prave toto zdiagnostikovanie a odporucanie na cviky, ktore musi robit clovek sam, inak sa z bolesti nedostane.
    Precvicujem skoro denne nejake cviky na chrbticu, vyrovnavacie a aj strecing, je to pomerne ucinne ale chcem sa dostat dalej..
    Preto moja prosba smerovala na priame odporucania, pozriem tu temu co bola odporucana ...
    dakujem

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vidím,že si z BA, tak skús toto : Falck Healthcare Clinic, BC Apollo II, blok B, 6.poschodie., Prievozská 4
    www.falck-clinic.sk

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak ti nebude vadit, ze si to zaplatíš, ja mám dobrú skúsenosť s cvičením na rehabilitačnom oddelení na poliklinike v Karlovej Vsi. Môžeš tam ísť aj na odporučenie lekára, ale poskytujú aj platené služby. Je tam odborne vyškolený a ochotný personál. Mne veľmi pomohli.

    pipula je offline (nepripojený) pipula

    pipula
    Ahoj! Ja som počula, že fyzioterapeut vi odblokovať aj psychické problémy. Je to pravda? Ak má niekto s týmto skúsenosť popíšte.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Samozrejme, veď to má súvis, ale záleží na odbornosti. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť, ale to nieje v BA.Je to pri HC. Viem ale, že do toho zariadenia chodí veľa ľudí a pravideľne aj z ďalej, vidím podľa ŠPZ. Dokonca aj odblok chrbtice. Moja mama mala ťažkosti skoro 2 roky, na poliklinike si ju pohadzovali ako horúci zemiak ale
    výsledok žiadny. Odporúčali jej dokonca operáciu platničky a teraz, keď bola pár krát u tej panej tak sa cíti veľmi dobre a nevadí jej, že má 50-tku. Behá ako šarkan a komanduje nás :-)

    lier je offline (nepripojený) lier

    lier
    Odporúčam Fyzioterepeuta od Falcu. Uz som to tu niekde v diskusiach písal, ale su fakt, ale fakt dobry. Asi dobre plateny

    Odporucanie na fyzioterapeuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.