Zavrieť

Porady

problemovy sused

zdravímVás.mámProblémSoSusedomVzáhradkárskej Kolónii,pretozeSomSiAsi 1m odNashoSpolocnehoPlotaZriadilaKompostoviskoAtymVzn ikolProblematickyStav.SusedMiTvrdi,zeMaByťVoVzdia lenosti 2,5 m.chcelaBySomZistit,ciExistujeNejakaZakonnaNorma,k toraPojednavaOtychtoVzdialenostiach?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slecna je offline (nepripojený) slecna

    slecna
    No je mi to luto nepoznam presne ten paragraf ale sused ma pravdu.
    Ja idem stavat a na toto ma upozornovali ze mam zo stavbou pocitat tak aby vzdialenost od susedom nebola menej ako 2.5 metra!!!

    pogy je offline (nepripojený) pogy

    pogy
    Ale tu sa jedna o kompostovisko, a nie obytný dom. Kompostoviko má výšku tak 1 meter a nemôže nijak tieniť obytnej zóne, ani nema okna. My tiež planujeme dať kompostovisko dozadu záhrady k susedovmu plotu.
    Otázka : je kompostovisko stavba?
    A čo stromy a kríky nevie mi niekto poradiť ako je s nimi ako ďaleko ich sadiť od suseda?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Hmm, tu sa mi natíska otázka. Ty máš problém so susedom alebo sused s tebou? Mne keby sused urobil hnoj rovno vedľa altánku (hoci je to aj 1m za jeho plotom), tiež by som nebola tým nadšená. Asi.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    bestcharon Pozri príspevok
    zdravímVás.mámProblémSoSusedomVzáhradkárskej Kolónii,pretozeSomSiAsi 1m odNashoSpolocnehoPlotaZriadilaKompostoviskoAtymVzn ikolProblematickyStav.SusedMiTvrdi,zeMaByťVoVzdia lenosti 2,5 m.chcelaBySomZistit,ciExistujeNejakaZakonnaNorma,k toraPojednavaOtychtoVzdialenostiach?dakujem
    Píšeš, že je to záhradkárska kolónia. Takže predpokladám, že je to záhrada,vedľa záhrady. Takže sused asi nemá inú možnosť,vžda bude pri niekoho plote.
    Pokiaľ si nezmýli sused kompostovisko so smetiskom a bude ho udržiavať,asi nenerobíš nič. Námietky by si mohol mať, keby mu kompost zapáchal a vadil by Vám tak po pohybe v záhradke.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pogy Pozri príspevok
    ...
    A čo stromy a kríky nevie mi niekto poradiť ako je s nimi ako ďaleko ich sadiť od suseda?
    Kry nižšieho vzrastu min. 1m od plota(aby si aj Ty mohol okolo nich voľne prejsť napr. pri strihaní)
    Vyššie stromy min. 2-3 metre,ale záleží aj,akú korunu budú mať v dospelosti, aby nepresahovali na susedný pozemok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.