Zavrieť

Porady

Môže niekto vrátiť čas?

Ahojte, som tu síce zaregistrovaná nejaký čas, ale aktívne neprispievam. Som však v takej zvláštnej životnej situácii. Mám 4 deti. Moje dve staršie dcéry tento rok odišli z domu, jedna pracuje v zahraničí a druhá študuje na vysokej škole. Ďalšia mladšia dcéra je piatačka a syn druhák. Problém je v tom, že mi je za tými staršími strašne smutno. Dnes som napríklad sama, manžel je v práci, mladšia dcéra je s krúžkom v divadle a syn u babky. Stále si vyčítam, že som od najmladšieho nemusela ísť pracovať tak skoro /mal 1 rok/, pracujem ako učiteľka, čo nie je tak časovo náročná práca, veľa si robím aj doma. A tak si to vyčítam teraz, že vlastne som mohla počkať aspon dva roky, veď do školstva sa nikto veľmi nehrnie, mala by som prácu aj teraz. Mohla som si toho najmladšieho viac užiť a teda aj tie ostatné deti by nemuseli mať také stresy. Stále na to myslím, teraz, keď som sama a viem, že už sa to nevráti. Myslíte, že časom sa to urovná? Viem, som nevďačná, koľko matiek musí pracovať, alebo príde o svoje deti, ale je to tak. Poradí mi niekto, čo robiť?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Sirena, na čo sú dobré takéto myšlienky?
To čo nestihneme počas svojho produktívneho veku dať svojim deťom, vynahradíme to im a svojim vnúčatám, ako starí rodičia.
Je to úplne prirodzený kolobeh života a človek ak má pocit, že kdesi spravil chybu, má vždy možnosť napraviť ju a dobehnúť stratené v podobe nekonečnej lásky a odpúšťania.
Avšak treba sa naučiť odpúšťať nielen iným, ale aj sebe .
28 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sirena1 sirena1

sirena1 je offline (nepripojený) sirena1

Ďakujem, ale tomu sa asi ubrániť nedá. Ja viem , že to prejde, ja to nehovorím ani dievčatám, jedna dnes prišla domov a hneď večer išla na chatu, príde v nedeľu. Radšej na to nebudem myslieť. A to som si predtým vravela, byť aspoň chvíľu sama, lebo som nevedela, kde mi hlava stojí. Aspoň sa tu vykecám, keď už nič iné, každý tým musí prejsť. Ale aspoň mi pomôžu skúsenosti iných. Dík
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Siren, kým Tvoja piatačka a druháčik vyletia z hniezda, už budeš mať aj vnúčatá a plný barák. Ani sa nenazdáš a v nedeľu budeš pariť na obed päť knedlí a aj tak ich bude málo .
7 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Sirena, neurob chybu a neohliadaj sa za minulosťou a nič si nevyčítaj...nauč sa žiť v prítomnosti a tešiť sa z budúcnosti. Ver mi, že poznám veľa žien , čo to robia a potom ich to oberá o energiu a urobia ďalšie a ďalšie chyby, vyčítajú si ľutujú sa a okolie ich začne vnímať negatívne... Si pedagóg, tak by si mala byť s týmito otázkami vyrovnaná, preto tieto myšlienky užaj hoď za hlavu a povedz si, že TAK to má byť. Nechci vracať čas, venuj sa každučkému novému dňu...
16 0
sirena1 sirena1

sirena1 je offline (nepripojený) sirena1

Ahoj , Slavica, to sa ľahko povie, že vyrovnaná. Ja som aktívna žena, mám iba 4O rokov, viem, že to prejde, ale potrebujem sa z toho vyrozprávať, viem, že to mi najlepšie pomôže vyrovnať sa s tým. Veď sa nezrútil svet, ľudia prežívajú iné tragédie. Aj tak ďakujem, že sa pridávate, veľmi mi to pomáha, dík.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

sirena1 Pozri príspevok
Ahoj , Slavica, to sa ľahko povie, že vyrovnaná. Ja som aktívna žena, mám iba 4O rokov, viem, že to prejde, ale potrebujem sa z toho vyrozprávať, viem, že to mi najlepšie pomôže vyrovnať sa s tým. Veď sa nezrútil svet, ľudia prežívajú iné tragédie. Aj tak ďakujem, že sa pridávate, veľmi mi to pomáha, dík.
Sirena, to že dcéry odišli z domu nie je tragédia, ale absolútne normálna vec.
Vieš čo by za to dali niektorí rodičia, ktorí majú ,,na krku" svoje už hóóódne dospelé deti za to, aby sa konečne osamostatnili?
Dôveruj svojim dcérkam, určite vedia čo chcú a idú si za svojim snami a cieľmi.
5 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sirena1 Pozri príspevok
Ahoj , Slavica, to sa ľahko povie, že vyrovnaná. Ja som aktívna žena, mám iba 4O rokov, viem, že to prejde, ale potrebujem sa z toho vyrozprávať, viem, že to mi najlepšie pomôže vyrovnať sa s tým. Veď sa nezrútil svet, ľudia prežívajú iné tragédie. Aj tak ďakujem, že sa pridávate, veľmi mi to pomáha, dík.
Napísala som Ti ss, lebo svoje súkromie si strážim a tak si to prečítaj a uvidíš, že čas netreba vracať, treba sa naučiť s tvojimi pocitmi žiť tak, aby patrili do tvojho života ako slniečko, čo ráno vychádza a nerozmyšľať nad tým prečo, ale tešiť sa lebo je to pre nás krásna samozrejmosť
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pani učiteľka, veď nemôžeš tak tragicky brať dni, keď sa zrazu ocitneš len tak sama doma. To je ako čo???? Sprav si pauzu, nie je povinnosťou učiteľa a matky byť stále na pozore. A na výčitky nemáš dôvod. To mi ver.
5 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Sirena1, dievčatá predo mnou dobre napísali, nič si nevyčítaj z minulosti, tá je preč. Nezmeníš udalosti...Deti zahŕňaj naďalej láskou a mysli stále na to, že si konala tak, ako si v tom čase považovala za správne.

Staršie dievčatá odišli len tento rok, doteraz boli pri Tebe. Chýbajú ti, to je samozrejmé, veď si ich mala denno-denne vedľa seba. To chce len čas...Možno si sem-tam aj poplačeš, ale vždy si pomysli na to, aké máš šikovné dievčatá - jedna má prácu a druhá sa na prácu tiež pripravuje na VŠ. A v dnešnej dobe modernej technológie môžete byť stále v kontakte.
9 0
sirena1 sirena1

sirena1 je offline (nepripojený) sirena1

Ďakujem vám, samozrejme, že to nezmením, vždy si pomyslím na to, že ako sa musia cítiť matky, ktoré sa svojim deťom nevenujú, robia kariéru, trápia sa s manželmi a nemajú energiu venovať sa deťom, keď si to uvedomia, to musí byť hrozný pocit.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sirena1 Pozri príspevok
Ďakujem vám, samozrejme, že to nezmením, vždy si pomyslím na to, že ako sa musia cítiť matky, ktoré sa svojim deťom nevenujú, robia kariéru, trápia sa s manželmi a nemajú energiu venovať sa deťom, keď si to uvedomia, to musí byť hrozný pocit.

Nie, nemáš pravdu, lebo zle sa majú citiť ženy, ktoré pre svoju karieru obetovali všetko a zabudli, že deti sú pre ženu to najcennejšie..a to ešte také šikulky ako maš ty, tak to sa máš tešiť a nie fňučkať ...Ty si stihala všetko a môžeš byť na seba hrdá, lebo vtedy si robila to, čo si považovala za správne. Hrozný pocit je ak žena zistí, že je dokonalá...ale na deti už stará...
10 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ako to bolo doteraz, keď si ich mala všetky doma? Písala si, že si niekedy nevedela, kde Ti hlava stojí. Mala si čas aj pre seba, ísť si trebárs zacvičiť zumbu, čítať knihy, chodiť na túry, do kina, atď., atď.....
Tak teraz Ti nastáva ten správny čas na to všetko, čo si si pri deťoch nemohla dovoliť. Ber to ako zaslúženú dovolenku. Polovicu práce máš za sebou - a zrejme úspešne, keď si tie staršie, čo sa už "osamostatnili", dobre vypravila na cestu životom. Si ešte mladá, využi ten voľný čas aj pre seba. Aj tie mladšie deti sa Ti o chvíľu osamostatnia a ich odchod z domova už nebude taký bolestný, ak budeš mať aj iné záujmy.
Hore hlavu a začni teraz sama seba trochu rozmaznávať. O chvíľu budeš mať dom plný vnúčat a zase na to nebudeš mať čas.
10 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pri detoch je jeden "problem", len sa narodia, nestihnes sa poriadne otocit a uz idu do skolky, skoly a z domu

cas s detmi ide velmi rychlo, lebo je s nimi velmi pekne a pekne straveny cas ubieha najrychlejsie
4 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Eulalia Pozri príspevok
Ako to bolo doteraz, keď si ich mala všetky doma? Písala si, že si niekedy nevedela, kde Ti hlava stojí. Mala si čas aj pre seba, ísť si trebárs zacvičiť zumbu, čítať knihy, chodiť na túry, do kina, atď., atď.....
Tak teraz Ti nastáva ten správny čas na to všetko, čo si si pri deťoch nemohla dovoliť. Ber to ako zaslúženú dovolenku. Polovicu práce máš za sebou - a zrejme úspešne, keď si tie staršie, čo sa už "osamostatnili", dobre vypravila na cestu životom. Si ešte mladá, využi ten voľný čas aj pre seba. Aj tie mladšie deti sa Ti o chvíľu osamostatnia a ich odchod z domova už nebude taký bolestný, ak budeš mať aj iné záujmy.
Hore hlavu a začni teraz sama seba trochu rozmaznávať. O chvíľu budeš mať dom plný vnúčat a zase na to nebudeš mať čas.
Súhlasím!!!
Sirena,aj ja mám 4 deti, prvá sa vydala dávnejšie, ostatné 3 deti a malá vnučka odišli v jeden rok behom 3 mesiacov bývať do vlastného, síce jedna dcéra k priateľovi. Naplakala som potoky slz, stále som chodila do ich izieb a plakala a plakala...moja mama mi vravievala,že čo furt toľko plačem, veď to je údel každého rodiča,že sa deti osamostatnia. Syn sa pýtal raz manžela, či mamina ešte stále plače a muž na to: "Mamina bude asi ešte rok plakať, a potom bude zase ďalší rok plakať, keby ste sa nebodaj vrátili"
Vtedy sme to brali ako srandu, a pred rokom sa to stalo skutočnosťou,pretože sa dcéra vrátila domov aj s tou malou vnučkou a potom som plakala zase nad jej spackaným vzťahom...a taký je proste život. Teraz dcéra robí - robí len poobede, takže malá trávi celé poobedia z nami ked prídem z roboty a už veru nemám čas nanič, tak ma zamestnáva.Ako aj ďalšie vnučky a jeden vnuk.
Uvidíš, aj Tvoje deti sa časom osamostatnia,prídu vnúčatká a budeš mať chaos v dome ako ja mávam .
Naposledy upravil uct2007 : 25.09.10 at 07:19
9 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Život je rýchlik, ktorý má zastávky, aj konečnú. Spiatočný lístok nikde nekúpite, ani vám nikto nevráti cestovné. Čas ktorý strávite na ceste sa tiež nevráti. Podstatné je, nech sa Vám cesta s pamäti nestratí. Život, každého, sa raz stratí. Kľukatou cestou ide každý sám a mysli si, priateľov mám, no nakoniec zostane zasa každý sám. A je to život, alebo to je život.
20 0
sirena1 sirena1

sirena1 je offline (nepripojený) sirena1

Dobré, je ráno a asi mi neprestane vŕtať hlavou, že som si pri štvrtom dieťati povedala , že je určite posledné, že si ho užijem. A prečo mi až teraz dopálilo, akú hlúposť som urobila, že som od ročného odišla do roboty. Najlepšie roky som zahodila, mladšia dcéra mala 4 roky, bola na mňa veľmi naviazaná, preto chodila som mnou, aj keď musela vstávať. Treba poradiť maminkám, nech neurobia to isté. Ja viem, že niekedy sa to nedá, nie je iná možnosť. Potrebovali sme peniaze, možno vtedy by som to riešila rovnako, no aj tak ma to veľmi mrzí.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
sito Pozri príspevok
Život je rýchlik, ktorý má zastávky, aj konečnú. Spiatočný lístok nikde nekúpite, ani vám nikto nevráti cestovné. Čas ktorý strávite na ceste sa tiež nevráti. Podstatné je, nech sa Vám cesta s pamäti nestratí. Život, každého, sa raz stratí. Kľukatou cestou ide každý sám a mysli si, priateľov mám, no nakoniec zostane zasa každý sám. A je to život, alebo to je život.
Pekne a pravdivo si to napísal. Život to už raz tak zariadil, že čas sa vrátiť späť nedá. Možno aj preto, aby sme pozerajúc len pred seba vážili slová, činy, vystríhali sa omylov a učili sa zo svojich chýb. Každý z nás by mal tisíc dôvod na vrátenie času späť. Ja minimálne jeden naj.... Všeličo dopovedať mojej mamke...
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

sirena1 Pozri príspevok
Dobré, je ráno a asi mi neprestane vŕtať hlavou, že som si pri štvrtom dieťati povedala , že je určite posledné, že si ho užijem. A prečo mi až teraz dopálilo, akú hlúposť som urobila, že som od ročného odišla do roboty. Najlepšie roky som zahodila, mladšia dcéra mala 4 roky, bola na mňa veľmi naviazaná, preto chodila som mnou, aj keď musela vstávať. Treba poradiť maminkám, nech neurobia to isté. Ja viem, že niekedy sa to nedá, nie je iná možnosť. Potrebovali sme peniaze, možno vtedy by som to riešila rovnako, no aj tak ma to veľmi mrzí.
Sirena, za tvoje 4 deti ťa obdivujem, ty si vôbec nezahodila najlepšie roky svojho života. Teraz, keď ti najstaršie odišli, máš zrejme taký polovičný "syndróm opusteného hniezda", čo je ťažké nejakými radami zmeniť. Poznám to, ja som vychovala len 3 deti a postupne sa mi z domu všetky rozutekali. Tiež som s nimi nemohla byť dlho doma, najmä pri najstaršom sa vôbec nedalo. Boli sme bez príjmu a musel ísť do jasiel 10 mesačný. Prečo sa stále trápiš, že si pri poslednom dieťati nebola doma dlhšie? Určite je to zbytočne, nevyčítaj si to, jednak to nijako nezmeníš a určite si mala na to svoje dôvody. Máš doma ešte dve deti, dávajú ti radosť a vypĺňajú čas, radšej pouvažuj, ako im to teraz vynahradiť. Ale skôr si myslím, že je to ten syndróm opusteného hniezda, vtedy by sme všetci chceli vrátiť čas. Ja si myslím, že určite si sa o svoje deti starala dobre, inak by ťa takéto myšlienky po odchode dvoch detí neprepadali.
8 0
sirena1 sirena1

sirena1 je offline (nepripojený) sirena1

Ďakujem vám za podporu, myslím , že to chce čas. Veď si hovorím, že nezomreli, ešte nemajú vlastnú rodinu, tak hádam budú chcieť nejaký čas niekedy stráviť aj so mnou. Dík
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Sirena, ty mas vlastne uzasne stastie, lebo este dlho budes mat svoje dve deti doma. Ale celkom chapem tvoje pocity, moji obaja najdrahsi synovia odisli do sveta a prichadzaju na navstevu sporadicky, ale... som na nich hrda, kedze sa v zivote vedia obracat. Napriek smutku za nimi, kazdemu takemu, ako ty, vravim: nase deti nie su nasim majetkom, sme stastim obdareni ludia, kedze sme ich privolali na tento svet a mozeme ich vychovavat, sme povinni im dat vsetko dobre zo seba a potom ich poslat zit svoj zivot, lebo aj nam to umoznili nasi rodicia. Lebo tak to ma byt.
13 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať