Zavrieť

Porady

Posvätenie príbytku

Ahojte,

viem, že trošku netradičná požiadavka, ale potrebujem poradiť. Sedela som tri dni za PC a googlovala, prešla množstvo cirkevných linkov, navštívila predajne s tématickou literatúrou, prehľadala JKS, ale nič som k posväteniu príbytku nanašla. Hladám popis, alebo aspoň modlitbu ku tomuto aktu. Viem, že je možné vyžiadať návštevu kňaza, ale napriek tomu by som rada niečo o tom vedela a rovnako viem, že môžem konať tak, ako má v úmysle konať cirkev a toto si v byte vykonať sama. Prosím, poraďte.
Vďaka vopred.
Usporiadat
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Čo sa týka tohto, prečo si nezavoláš kňaza, aby ti to posvätil?
U nás doma máme tradíciu, že každý rok na sviatok Troch kráľov si voláme kňaza do bytu, aby nám ho vysvätil. Viem že kňaz pri tomto úkone veľa číta
z knihy, ktorú si sám prinesie. Inak sa všetci modlíme modlitbu Verím v Boha,Otčenáš, a tiež úkon Podania si rúk, Potom nám byt pokropí svätenou vodou, a dá nám kamienky, ktoré si priložíme na rozpálený sporák.
To je asi všetko.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A čo tak šaman? Prečo lipneme na cirkevnych tradiciach?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Človek lipne na rôznych veciach, prečo by nemohol na cirkevných.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
duves Pozri príspevok
A čo tak šaman? Prečo lipneme na cirkevnych tradiciach?
Ak doverujes samanovi, kludne si ho zavolaj. Dessire doveruje cirkvi a Bohu, tak hlada knaza, resp. modlitbu.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Asi si si to trocha pomýlil, lebo ja som nepísala, že volám šamana, ale kňaza, a tak som to radila aj zadávateľovi otázky.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Dalo by sa chapat , preco napane niekoho pribytok posvatit , skratka preto aby ho nenavstevoval diabol , ale iba cisty duch svaty. Problem je z akej cirkvi knaz je ten pravy. Lebo pravda je len jedna.
Ked som kedysi chodil na nabozenstvo, na stene tam bol napis "Boh je laska". Ak uzname , ze je to pravda , potom ci tam bude boh ci diabol rozhodujeme sami a nie nejaky ceremonial.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dessire Pozri príspevok
Ahojte,

viem, že trošku netradičná požiadavka, ale potrebujem poradiť. Sedela som tri dni za PC a googlovala, prešla množstvo cirkevných linkov, navštívila predajne s tématickou literatúrou, prehľadala JKS, ale nič som k posväteniu príbytku nanašla. Hladám popis, alebo aspoň modlitbu ku tomuto aktu. Viem, že je možné vyžiadať návštevu kňaza, ale napriek tomu by som rada niečo o tom vedela a rovnako viem, že môžem konať tak, ako má v úmysle konať cirkev a toto si v byte vykonať sama. Prosím, poraďte.
Vďaka vopred.
Prepac, nic v zlom, ale trocha mi to pripomina otazku: Ako si doma usit kabelku PRADA?
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

Da sa to, ale netreba spekulovat zavolajte knaza. Je to absolutne bezplatne (ma svoj plat) a on vie najlepsie co ma robit. A ked si to nedate nic sa nedeje, az do chvile kym sa nieco neudeje. Mam kamarata knaza exorcistu a ten by vam vedel rozpravat.
Napr. Vyhanany duch na neho prehovori a pripomenie mu: Ty ides mna vyhanat ???!!! Ty co si urobil ..., vtedy ked si bol mlady??? - A pritom ten postihnuty sa z knazom - exorcistom nikdy nevidel a nemohol ho stretnut lebo zil v zastrcenej dedine na druhom konci republiky. A to je skutocnost. Na Slovensku su tusim len dvaja a obidvoch menuje Vatikan a nie nejaka banda samanov.
Posveteny pribytok je pokojny. Ved jeho prve slova (ak sa to uz nezmenilo) su: Pokoj tomuto domu.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Mam byt vysvateny knazom, ale davnejsie. Od tej doby kazdy rok na sviatok troch kralov si prinesiem svatenu vodu z kostola a vysvatim cely byt. S vodou urobim v kazdej miestnosti kriz a vyslovim - v mene Otca i Syna i Ducha Svateho amen.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ak ti to postačí v takejto podobe, tu je
Naposledy upravil kukučka : 09.01.09 at 17:55 Dôvod: čitateľnosť prílohy
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Myslím, že viera v Boha je každého osobná záležitosť, preto ju netreba znevažovať ani zbytočne kritizovať činnosť s ňou súvisiacu. Podľa mňa ani vysvätený dom nebude stavebne lepší a preto takéto témy by som sem nedával.
0 0
dessire dessire

dessire je offline (nepripojený) dessire

Ďakujem Vám všetkým za vaše názory, rady, návrhy a postrehy. Vážim si to.

Kňaza si volám, ale to určitý čas potrvá, kým príde v našom meste na mňa rada. Navyše, vždy chcem vedieť vopred, čo sa bude diať a či existujú aj iné formy a "domáca výroba".

PS. - kabeky nešijem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
comodo Pozri príspevok
Dalo by sa chapat , preco napane niekoho pribytok posvatit , skratka preto aby ho nenavstevoval diabol , ale iba cisty duch svaty. Problem je z akej cirkvi knaz je ten pravy. Lebo pravda je len jedna.
Ked som kedysi chodil na nabozenstvo, na stene tam bol napis "Boh je laska". Ak uzname , ze je to pravda , potom ci tam bude boh ci diabol rozhodujeme sami a nie nejaky ceremonial.
Ano, je to o našej vnutornej sile. Sami určujeme či bude okolo nas diabol , alebo anjel . Nie cirkev.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Tak, ako evulaO povedala, tiež si myslím, že tento pokec je mimo tému.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
V okolí kde žijem, som zachytila, že mnohí, ktorí si postavili nové domy, to tiež urobili. Staronový zvyk?
Nachystali sviatočný obed alebo večeru, pozvali bližšiu rodinu a ďalších hostí a, kňaza, ktorý dom posvätil. Po krátkom úkone veselo hodovali. Sympatické, pekné.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dessire Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za vaše názory, rady, návrhy a postrehy. Vážim si to.

Kňaza si volám, ale to určitý čas potrvá, kým príde v našom meste na mňa rada. Navyše, vždy chcem vedieť vopred, čo sa bude diať a či existujú aj iné formy a "domáca výroba".

PS. - kabeky nešijem
Preco som spominal kabelky?

Ja netvrdim, ze aby dom nespadol, musi byt posvateny. Rovnako netvrdim, ze posvetenie domu je najaka nevyhnutnost pre kazdeho veriaceho cloveka. Tvrdim ale, ze ak chces mat nieco poSVATENE, bez knaza (cirkvi) sa nezaobides. Svatenie je nieco, co je sucastou katolickej cirkevnej spirituality. Ja viem, mnohym tato spiritualita moze byt smiesna, ale o to tu teraz nejde. Ide o to, ze je to sucastou vonkajsich prejavov, ktore pouziva katolicka cirkev. Aj nazov pochadza od slova SVATY, teda Duch Svaty. Pokial viem, tak ine (reformovane) cirkvi su v tychto prejavoch skromnejsie, menej narabaju aj s pojom SVATY, napriklad neviem o tom, ze by nejaka ina cirkev svatorecila nejakych ludi po smrti za svatych.

Teda pomodlit sa za stastie a pohodu v domacnosti mozes aj sama, ale ak chces mat posvateny dom, navsteva knaza je nevyhnutna.

Preto tie kabelky. Je to presne to iste. Netvrdim, ze je nevyhnutne, aby mal kazdy kabelku Prada za 1000 Eur, ani netvrdim, ze treba vobac nejaku labelku nato, aby som prezil stastny zivot. Ak ale checem mat kabelku Prada, nemozem si ju jednoducho usit doma. To je to cele...
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
tak ako to napísala olga88 môžeš si sám posvätiť dom na troch kráľov. Vtedy sa v kostoloch svätí voda no a tou si môžeš ako som už napísal posvätiť svoj dom sám, po všetkých izbách pomodlíš sa základné modlitby a to je všetko.
0 0
marian7148 marian7148

marian7148 je offline (nepripojený) marian7148

Píšeš že je možné požiadať návštevu kňaza tak prečo o to nepožiadaš? Ak ti stačí modlitba tak ju najdeš na wwwmodlitbask - konkr. požehnanie bytu
0 0
t.betinka t.betinka

t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

Caute poradníci,každý človek ma v sebe nejake zvyky vykonáva rituály či už ako vo forme tradícii alebo zo zvedavosti tak aj posvietenie príbytku. Kňaz,kostolník kym im vysvetia dom miništranti idu do dalšieho domu a opytaju sa či aj im možu prist vysvetit dom.Dom posveti knaz domaci prečíta modlidbu potom kostolník napíše na dvere G-M-B-2009.Vysvetlim Vam čo to znamena Gašpar-Melichar-Baltazar-2009 to su traja krali ktori prišli z vychodu a doniesli dary Ježiškovi no a 2009 to je rok.Alebo humorne nechcem nikoho urazit! My vychodnare ako sa vravi sme šaleny. Tak a teraz G-M-B-2009 to znamena berte to zhumorom Gašpar-Miloval-Betku-2009.
0 0
marian7148 marian7148

marian7148 je offline (nepripojený) marian7148

suhlasím so všetkým okrem toho že zavolám iného kňaza.Posvätiť príbytok môže iba duchovný správca danej farnosti alebo s jeho súhlasom aj niekto iný
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať