Zavrieť

Porady

medzera medzi parozábranou a sklenou vatou

Chcel by som sa spýtať niekoho, čo mám spraviť, keď som nenechal vzduchovú medzeru medzi parozábranou a sklenou vatou. Už bývam všetko je dokončené. Zvonka som napchal laty ale niekde aj tak medzera nezostala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemchápem.Kde je tá medzera na streche v základoch na stene ?Pooíšte trochu bližšie o čo ide.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Stara nova, to nemoze suvisiet. Musis fakt napisat viac detailov, najlepsie to nakreslit ako to je a kde sa konkretne objavuje problem a mozno budeme vediet poradit z coho to plynie.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Jeden Pozri príspevok
    Chcel by som sa spýtať niekoho, čo mám spraviť, keď som nenechal vzduchovú medzeru medzi parozábranou a sklenou vatou. Už bývam všetko je dokončené. Zvonka som napchal laty ale niekde aj tak medzera nezostala.
    Nemyslíme náhodou vatu a paropriepustnú fóliu???
    Medzi sklenou vatou a parozábranou sa fakt medzera nedáva. Ako parozábrany sa na sklené vaty používajú napr. hlinikové fólie a tie sú super nepriepustné a bez medzery. Dokonca i spoje musia byť riadne polepené.
    Myslím, že sa pýta na paropriepustnú fóliu, čo je pod krytinou ...

    Jeden je offline (nepripojený) Jeden

    Jeden
    Pýtam sa na medzeru medzi paropriepustnou fóliou hneď pod hliníkovou krytinou a sklenou vatou. Hovorili mi, že tam má byť medzera, aby tam prúdil vzduch . Vraj máme zvnútra dať dole sádrokartón a sklenú vatu a urobiť medzeru.Zráža sa nám voda a sklená vata je namoknutá. Keď prídu väčšie mrazy a potom prestanú, tak niekde nám preteká voda.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Aha, tak to je ine. Tam je paropriepustna folia, takze medzera sa nedava, voda ma ako prejst von. Tvoj problem urcite suvisi s tym, ze parozabrana pod izolaciou je nekvalitne urobena, takze sa tam dostava vlhkost. Dokonca ked je pouzita lacna parozabrana a nasledne prederavena sroubami, moze sa niekde jemne natrhnut a taka mala dierka staci na to aby sa tam dostali litre vody.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Ale je mozne, ze mate diery aj v paropripustnej folii pod krytinou a ked sa tam zraza voda(ked po zime zacne svietit na strechu slnko), tak ta voda preteka dovnutra. Nemate plne debnenie, ze? Dnes je moda davat foliu iba tak na krokvy, ale neexistuje robotnik, ktory by pri praci na takej streche neurobil nejaku skodu.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    rozobrat miesto kde ta voda preteka...hned uvidis ci je tam zle urobena parozabrana, alebo ked nie, vytiahnut trochu izolacie a pozriet na foliu nad nou

    turinic je offline (nepripojený) turinic

    mino turinic
    ked to rozoberies, uvidis v akom stave je vata. mne tiez firma zle zateplila podkrovie, sice voda nepretekala ale teplo unikalo a zima sa tlacila dnu. ked som vcera zhodil v obyvacke sadrokarton, hladel som na to "super" zateplenie ako tela. z bytu som videl az von.... pod skridlou som mal lepenku a medzi debnenim a vatou mala byt medzera co miestami bola ale vacsinou nie, preto robim nanovo zateplenie

    rozobrat sadros je hnusna robota.....

    Jeden je offline (nepripojený) Jeden

    Jeden
    Takže to musím rozobrať, už sa teším čo to bude za práca, čo to spraví s kúpeľňou ...

    turinic je offline (nepripojený) turinic

    mino turinic
    pokial tam nemas stresne okno a mas len sklon z jednej strany tak to mas fajn, a mam aj stresne okno, aj zlom z jednej strany a zlom z druhej strany - valba. zatial som nenasiel firmu na sadrokarton, kedze to uz mam zateplene.....

    Jeden je offline (nepripojený) Jeden

    Jeden
    Bohužial mám aj strešné okno a vata ani nechcem vedieť v akom je stave.Chcel by som keby sa mi podarilo dať dole celé table sadrokartónu a dať ho naspäť.

    turinic je offline (nepripojený) turinic

    mino turinic
    noo ak vies kde su vsetky sroby a budes sa s tym hrat aby si tu platnu dal bez porusenia dole, budes naozaj frajer, ale neviem si predstavit ako ju das opat hore, znova vytmelis a zrejme aj vymalujes tak aby nic nebolo poznat....

    mne firma odflakla cele zateplenie, sadrokarton rozbijam, davam do pytlov a potom kontajnerom to pojde prec
    a este k tomu sa mi medzi zateplenie nastahoval nejaky hlodavec ktory tam robil aj potrebu

    gavart je offline (nepripojený) gavart

    elektrikar gavart
    aj ja mam ten problem ked su velke mrazy tak mi namrzne paropriepustna folia a potom sa to samozrejme roztopi do izolacie bud je problem v parozabrane alebo vhrubke izolacie pretoze juzna strana strechy je v pohode

    turinic je offline (nepripojený) turinic

    mino turinic
    ako moze zamrznut paropriepustna folia??? co ti teplo zvnutra prechadza az von a tam sa zraza??? to musis mat potom zimu v byte a vykurujes ulicu. aku hrubku izolacie mas? paronepriepustnu foliu (parozabranu zvnutra) mas aj s hlinikovou vrstvou ci dokonca deravu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.