Zavrieť

Porady

zateplenie a projektova dokumnetacia

Ahojte,

poprosil by som o radu. Urcite s tym uz mate niektory skusenosti. Projektantka nam povedala ze sirka domu v projekte sa kresli bez zateplenia. Cize vonkajsi rozmer je kresleny bez zateplenia. Je to pravda? Pitam sa preto lebo dom mame navrhnuty presne ku stanovenym hraniciam zakonom (2M z lava) a stavebnym uradom (5M z prava) a nechcem aby vznikli pocas stavby nejake problemy.
Zaroven Vas prosim o radu ci porotherm 38P+D a Nobasil EXP (10cm) je dostatocne riesenie pre nizkoenergeticku stavbu. Ked som to pocital R vychadza na 5.8. Je to dost?

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    Vonkajsi rozmer sa ma kreslit VRATANE tepelnej izolacie. Tehla 38+10 polystyren by za normalnych okolnosti malo stacit na nizkoenergeticky dom. Normalne okolnosti= kompaktny tvar budovy, vhodna hrubka izolacie nielen stien. ale aj (a predovsetkym) strechy, aj podlahy. Menej dolezite je aj riesenie tepelnych mostov, kvalita okien (a hlavne RAMOV okien a ich sposob namontovanie). Dolezite je aj, ci je dom jednopodlazny alebo viac podlazny. Ale predovsetkym, je potrebny aspon orientacny vypocet- podla mojich skusenosti vypocet PHVP (da sa free stiahnut aj tu www.iepd.sk). ak mate - mali ste "jednotku z fyziky", tento vypoctik mozete zvladnut aj sam, ak Vasej projektantke nedoverujete. Inak, 38+10 zrejme vyhovie.

    jezik je offline (nepripojený) jezik

    jezik
    My mame tak isto bytovy dom z porothermu a zateplovali sme ho nobasilom 8cm a bolo to velmi vyhodne riesenie.s stavebnym uradom by som si hlavu nerobilsirka sa sice naozaj pocita aj vcetne izolacie pretoze skutkovy stav povodny ste nahradili novym,ale vacsinou sa to "prehliada" a obzvlast dnes v obdobi kedy vlada tlaci na co najmensie zatazovanie energetickych sustav a kazda rekonstrukica spojena s usporou je uprednostnovana..Inak my sme rekonstruovali bytovy dom a robila nam ho fa innovia.Oni nam dokonca spravili aj projektovku cash flow bytoveho domu ,vybavili uver a vsetko okolo toho na kluc.takisto by ti mozno poradili aj v tomto pripade ako najst riesenie.ved skus sa opytat ich kontakty maju tusim na ww.innovia.sk.

    zateplenie a projektova dokumnetacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.