Zavrieť

Porady

Náhrada za sviatok

Pracujem v 7-dnovych 12 hodinových pracovných turnusoch a za neodpracovany sviatok, pripadajúci v mojom pracovnom turnuse mi zamestnávateľ zaplatí za 8 hodín a 4 hodiny mi dáva dovolenku. Ale ak prípadne sviatok v mojom pracovnom voľne, nedostanem zaň zaplatené a ani pracovný turnus pred sviatkom nebol krátený. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akinom71 a ako je to v prípade, že mi pripadne na sviatok nočná zmena. Napr. zamestnanec začal zmenu 3.4. o 18.00 a skončil 4.4. o 06.00 hod. Patrí mu príplatok za prácu vo sviatok len od 18.00 - 24.00? Pretože kolegynka ma presviedča, že má mať nárok na celú smenu na príplatok, čo sa mi nezdá.
    ivka70 Narok na priplatok je za celu zmenu, ale za tu, ktora vo sviatok zacne.
    To, ci zacne vo sviatok zavisi od toho, kedy zacina prva zmena v tyzdni.

    Cize v tbojom pripade vobec nie je narok na priplatok, ak zmena zacala 3.4., ale na nalsej zmene, ktora zacne 4.4. o 18,00 do rana do 6,00 je narok na priplatok za celu zmenu.
    akinom71 tak teraz som ostala zmätená. Pracovná zmena začína vo sviatok 3.4. o 18.00, končí v pracovný deň 4.4. o 6:00 hod. Nárok na príplatok za sviatok je za celú zmenu?
    A naopak, pracovná zmena začala 2.4. večer o 18.00 a skončila vo sviatok ,3.4. o 06.00. Tu nemá nárok na príplatok za sviatok?
    ivka70 To zavisi od toho, kedy zacina prva zmena v tyzdni .... podla toho sa identifikuje, ci zmena zacinajuca 3.4. o 18,00 je stvrtkova alebo piatkova a podla toho sa k nej vztahuje alebo nevztahuje priplatok za pracu vo sviatok .....
    akinom71 jeho prvá zmena v tom týždni začínala 3.4. /sviatok/ o 18.00. V tomto prípade má teda nárok na celý príplatok.
    avalik § 95

    Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá ranná zmena.

    PS: otázky sa nezadávajú do odpovedí alebo komentárov. Dole na stránke máš etiketu porady.
      zbaliť
    Kabaka123 22.05.15 09:33 priradil do Porady
    Kabaka123 22.05.15 09:33 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.