Zavrieť

Porady

zamestnanec

Ahojte, asi tak za mesiac by sme mali mať jedného zamestnanca, ale mzdy som ešte nerobila a vôbec nie v MS3. Chcela by som si to popredu naštudovať, čo a ako. Čo sa musí všetko urobiť pri nástupe nového pracovníka, prihlásiť ho do zdravotnej a sociálnej poisťovne?
Chcem si to zatiaľ nahodiť do demo verzie aby som niečo nepokazila.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Mohol by mi niekto s tým pomôct.
Nahodila som si pracovníčku v demo verzii-JU, dala som zaúčtovať mzdu, urobilo mi záväzok na čistú mzdu, záväzok do zdravotnej, do sociálnej mi to rozúčtovalo na viac dokladov,ale iba za zamestnanca, za zamestnávateľa nie. čo si mám kde nahodiť? dík
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, asi tak za mesiac by sme mali mať jedného zamestnanca, ale mzdy som ešte nerobila a vôbec nie v MS3. Chcela by som si to popredu naštudovať, čo a ako. Čo sa musí všetko urobiť pri nástupe nového pracovníka, prihlásiť ho do zdravotnej a sociálnej poisťovne?
Chcem si to zatiaľ nahodiť do demo verzie aby som niečo nepokazila.
Nového pracovníka, prihlásiš ešte pred nastupom do zamestnania do socialnej poistovne. Potom do zdravotnej poistovne, na to mas cas do 8 dní. Spracuješ pracovnú zmluvu, dáš mu podpísať vyhlásenie ak si chce uplatniť nezdanit.časť, alebo po prípade ak si chce uplatniť danovy bonus.

Nerobím s programom MS3, takze som ti odpovedala len na otazku červeno označenu.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Okrem prihlásenia do ZP a Sp je potrebné prihlásiť aj zamestnávateľa na daňovom úrade na platenie dane zo závislej činnosti.
K pracovnej zmluve prikladám aj pracovné povinnosti zamestnanca, kvalifikačné požiadavky, doklady o vzdelaní, súhlas na spracovanie osobných údajov, vyhlásenie na uplatnenie NČ a ak si uplatňuje daňový bonus - rodné listy deti, potvrdenia školy. A na 25 dní dovolenky aj potvrdenia o odpracovaní 15 rokov.

V MS vyplníš kartu zamestnanca, kde uvedieš na základe pracovnej zmluvy či má hodinovú alebo mesačnú mzdu. Ak podpísal vyhlásenie treba to v záložke zaškrtnúť. Treba uviesť či ide o hlavný PP alebo DoVP, DoBPŠ a odkedy sú údaje platné. Ak si uplatňuje daňový bonus v záložke deti, treba ich uviesť.
Tiež zdravotnú poisťovňu. Prejdeš na zaúčtovanie miezd, kde treba vyplniť predkontácie, VS, KS a adresy. Zaúčtovaním sa ti vytvoria záväzky -vyúčtovanie mzdy, dane, poistného. Poistné zamestnanca aj zamestnávateľa by sa malo premietnuť v jednom doklade, ale presne položky podľa určitých druhov poistení.
Taktiež si pozri štátne sviatky či ich máš nahodené, ak nie dajú sa ručne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, vraciam sa k tejto téme znova, takže by som sa chcela opýtať, začínam robiť mzdu predavačke, doteraz to robila iná pani, takže poprihlasovaná v poisťovniach je aj na daňovom úrade. Idem si skúsiť do softu nahodiť jej údaje podľa predchádzajúcej výplatnej pásky a dokladov. Takže nahodila som osobné údaje, meno, .....Neviem, čo mám zadať do kolonky, odrobené u predch.zamestnávateľov-nič? A nástup dám kedy?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak máš zápočtový list,tak podľa toho nahodíš počet odprac.rokov a dní,nástup uvedieš skutočný dátum zač.PP.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Práveže nemám nič, len výplatné pásky, výkazy čo sa posielali do poisťovní.
Takže os.údaje niektoré mám, ostatné doplním postupne, dala som mesač.sadzbu 7600,-, 6 dňový prac. čas, ale neviem čo zadať základ pre výpočet ZZM a podtým je zadavať priamo sociál. zamest., tam je to zaškrtnuté, je to dobre? Príplatky nemá žiadne, a nárok na dovolenku je 20 dní? K dovolenke treba vypisovať aj dov.lístky, čo oni asi predtým nerobili, dajú sa niekde vytlačiť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Potrebovala by som pomôcť hlavne so sadzbami poistného za zamestnanca, zamestnávateľa, neviem, čo mám zadať, poradí mi niekto? dík
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V prvom rade treba preštudovať Zákon o zdravotnom poistení a Zákon
o sociálnom poistení, aby si získala počiatočný prehľad o jednotlivých
odvodoch.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

To mám preštudované, ale v programe MonyS3 potrebujem poradiť, ako a kde pozadávať, aby to bolo dobre.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

percentá poistného aj na zamestnávateľa aj zamestnanca aj SP, ZP mi sedia, ale pri niektorých percentách mi nedáva mzdu, tak som ju tam dopísala, vyšla mi čistá mzda, tak ako min.mesiac predchodkyni, tak by to malo byť dobre. Neviem čo sa tam ešte má zadať, nejaká nezdaniteľná časť, alebo čo ešte, môže mi niekto poradiť, kto robí v MS3? Díky moc, je to súrne
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ak ti nezadáva v karte mzdy VZ na poistné, skús si prekontrolovať v záložke Mzdy - Nastavenie miezd - karty odvodov do poisťovní, v najnovšej verzii sú už od 1.7.2007 upravené VZ na poistné. Alebo ešte v záložke Mzdy - Pracovné pomery - hlavný pracovný pomer - treba zaškrtnúť kto platí poistné.
Nezdaniteľná časť sa uvádza v Karte zamestnanca v záložke Nezdaniteľné časti, kde si označiš - podpísané prehlásenie, tým pádom ti automaticky bude do mzdy naťahovať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Zadáva mi vymeriavaci základ ale nie pri všetkých odvodoch, tak som to dopísala ručne. Neviem, čo by som tam ešte mala zadať, sedí mi to ako min.mesiac, tak by to malo byť dobre. Potom môžem dať zaúčtovať mzdy, zaúčtuje mi to alebo musím niečo nadstaviť?-v JU.A odovzdáva sa výkaz do soc.poist a do zdravotnej poisťovne, musí byť originál, alebo sa nejako dá aj cez internet? dík
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ale keď si nastaviš všetko tak ako som ti napísala v príspevku 12, bude ti automaticky každý mesiac davať VZ ku poistnému alebo chceš si to ručne robiť každý mesiac?
Pri zaúčtovaní miezd po prvý krát si treba tiež pozadávať KS, VS, adresy poisťovní, daňového úradu a tiež predkontácie, je to jednoduché, ostáva to aj na ďalší mesiac. Potom už len kliknúť na OK a všetko sa krásne zaúčtuje do záväzkov.
Aj do Soc. aj do zdravotnej poisťovne sa dá výkaz vytlačiť a akceptujú ho. Dá sa tiež aj elektronicky poslať, ale najlepšie je ísť na poisťovňu a dávajú písopmný postup ako sa zasiela.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No v záložke pracovné pomery-hlavný- nemám zaškrtnuté zamestnávateľ aj zamestnanec invalidné, garanč..... takže to zaškrtnet podľa toho aké sú povinné odvody, takže to by už malo byť dobre.
Ešte by som sa chcela opýtať čo to znamená podpísané prehlásenie?
Mám tam nahodený jeden sviatok, ale neráta mi čiastku. dík
Naposledy upravil sybila3 : 14.08.07 at 12:14
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Podpísané prehlásenie znamená, že ak ho zaškrtneš, bude v mzde uplatňvať nezdaniteľnú čiastku na zamestnanca. Ale zaškrtnúť ho môžeš len vtedy, ak podpísal vyhlásenie na uplatnenie nezd. časti.
Sviatok ti neráta preto, lebo máš v karte časovú mzdu zamestnanca a náhradu za sviatok ti vyčisľuje v odpr. dňoch, čo je v poriadku (viď ZP).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Na nezdaniteľnú čiastku, čo sa odrátava v daň.priznaní na konci roka? Ja neviem, či také voľačo mala? A ešte sa opýtam, ona robí aj v sobotu, ale mne zarátalo 21 odprac.dní a nedalo mi tam ani sviatok, čo s tým? Dala som 6-dňový prac.čas.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím, poradí mi niekto s tým, predavačka má 6 dňový prac. týždeň, 5 dní po 7 hodín a v sobotu 3 hodiny, ako to mám zadať v MS3? díky
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Je to dosť súrne, mohol by mi niekto poradiť, díky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A poradí mi niekto aj s tými mzdami? A ešte ma zaujíma má hrubý príjem 7600,- ako a či treba zadať v programe aby to rátalo preddavky na daň?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Je tu niekto kto robí mzdy v MS3? Bola by som vďačná keby mi poradil. ď
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať