Zavrieť

Porady

opravy zaúčtovaných faktúr

Ahoj,
môžte mi poradiť, ako opravím už zaúčtovaný doklad v Pohode? Kontrolujem faktúry, ktoré nahadzuje kolegynka a pri niektorých došlých faktúrach mi v hornej časti dokladu zaokrúhlilo DPHčku - pričom v položkách nie je zaokrúhlená. A navyše tam je halierové vyrovnanie. Mám nastavenú predkontáciu, ale dá sa nastaviť len na základ dane a DPH - nie je tam zaúčtovanie HV. Donedávna som robila v inom účtovnom programe a tam som si mohla rovno nastaviť aj zaúčtovanie HV.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    akinom71 Pozri príspevok
    Ahoj,
    môžte mi poradiť, ako opravím už zaúčtovaný doklad v Pohode? Kontrolujem faktúry, ktoré nahadzuje kolegynka a pri niektorých došlých faktúrach mi v hornej časti dokladu zaokrúhlilo DPHčku - pričom v položkách nie je zaokrúhlená. A navyše tam je halierové vyrovnanie. Mám nastavenú predkontáciu, ale dá sa nastaviť len na základ dane a DPH - nie je tam zaúčtovanie HV. Donedávna som robila v inom účtovnom programe a tam som si mohla rovno nastaviť aj zaúčtovanie HV.

    ďakujem
    Monika aby si mohla vstúpiť do zaúčtované dokladu, musíš najskôr zrušiť jeho likvidáciu. Zrejme preto sa ti nedá do neho vstupiť že už je zlikvidovaný. Takže najskôr vymaž v pokladni/v banke úhradu a potom pekne vstupiš do dokladu a upravíš si to.
    Dúfam že som to napísala zrozumiteľne

    erah je offline (nepripojený) erah

    erah
    Dobrý deň, mordujem sa už týždeň s HV v VF. Niekedy mi zaokrúhli +-0,01Eur základ dane,
    niekedy +-0,01 DPH. Vôbec neviem ako to zaúčtovať. Pri zaok. základu dane 311/+-648?
    A pri DPH? 311/+-343? Môžete mi poradiť? Prosím....

    opravy zaúčtovaných faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.