Zavrieť

Porady

Tabulka vo formulari (Excel)

Ahojte!
Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ja.jarka Pozri príspevok
    Ahojte!
    Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
    Ved excel je tabulkový formát.

    ALe
    1. vyznač si kde chceš mať tabulku
    2. stlač pravým tlačitlom myši nad tým miestom
    3. otvorí sa Ti okno , tam nájdi FORMAT BUNIEK
    4. klik na to
    5. nájdi tam ohraničenie, a môžeš si vybrať akými čiarami sa ti tabulka zobrazí.

    Dúfam, že som ťa dobre pochopila a že je to to čo si potrebovala.

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Ja.jarka Pozri príspevok
    Ahojte!
    Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
    Alebo si chcela otvoriť excelovú tabuľku vo worde...?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ja.jarka Pozri príspevok
    Ahojte!
    Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
    Viac to upresni, vidím, že nielen ja mám problém s pochopením zadania.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Ja.jarka Pozri príspevok
    Ahojte!
    Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
    Predpokladám, že chceš tabuľku mať aj vo forme formulára.
    Nepíšeš konkrétne aký problém chceš vyriešiť.
    Pochopila som správne, že chceš vytvoriť z tabuľky formuláre (teda akoby kartičky položiek?
    Postupuješ cez ponuku Udaje ---- Formulár, kde zadáš ďalšie požiadavky.
    Nesmieš mať však žiadne bunky zlúčené.

    Bude však dobré, ak špecifikuješ bližšie, s čím máš problém, prípadne priložíš priamo súbor ....

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Evanka Pozri príspevok
    Predpokladám, že chceš tabuľku mať aj vo forme formulára.
    Nepíšeš konkrétne aký problém chceš vyriešiť.
    Pochopila som správne, že chceš vytvoriť z tabuľky formuláre (teda akoby kartičky položiek?
    Postupuješ cez ponuku Udaje ---- Formulár, kde zadáš ďalšie požiadavky.
    Nesmieš mať však žiadne bunky zlúčené.

    Bude však dobré, ak špecifikuješ bližšie, s čím máš problém, prípadne priložíš priamo súbor ....
    ... a Sibyla pokračuje
    Údajová tabuľka by mala mať konzistentný tvar, t.j. záhlavie - 1.riadok, položky - ostatné riadky.
    Po nastavení na ľubovoľnú bunku takejto tabuľky a zavolaní formulára (viď vyššie) si Excel sám identifikuje záhlavia (i po pridaní nového stĺpca, napr. Mesto) a jednotlivé hodnoty.


    Viď obrázok.

    Ale či hovoríme o tom čo skutočne potrebuješ, to ja fakt čistá "sibyliáda"

    P.
    Excel_Formulár.jpg  

    Ja.jarka je offline (nepripojený) Ja.jarka

    Ja.jarka
    Ahojte,
    ozaj som to nepovedala dosť jasne že čo potrebujem, skusim to popisať bližšie
    Takže v podstate ide o to že sa snažím si naprogramovat vo VBA akúsi úverovú kalkulačku. Údaje o úvere sa dajú vložiť do vlastného mnou vytvoreného formulára. Chcela som vlastne vedieť, že ak si urobím makro, ktoré by mi vypočítalo celý splátkový kalendár, či by sa tento splátkový kalendár dal zobraziť ako tabuľka v tom mojom vlastom formulári(dalej len formulár).

    Je taká možnosť, že sa jednoducho prepnem pomocou tlačidla v tomto formulari na excelovský zošit, kde bude tento kalendár. Ibaže... môj diplomový vedúci nejako bezdôvodne trvá na tom aby to bolo zobrazené práve v tom formulári (poradit ako to mam spravit nevie) a tak sa snažim nejako vypátrať čo sa s tým dá robiť. Hľadala som aj v diskusiach o VBA ale nikde nič a kedže som tu videla nejaký príspevok o makre tak skúšam aj tu...
    Dufam, že aj ked som to takto po svojom povedala že sa tomu trochu dá rozumieť a naozaj vďaka za všetky odpovede a snahu

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Ja.jarka Pozri príspevok
    Ahojte,
    ... môj diplomový vedúci nejako bezdôvodne trvá na tom aby to bolo zobrazené práve v tom formulári ...
    Vo formulári si pridaj ListBox (prípadne i "ušká" - Multipage objekt / menu: View / Toolbox)

    V Exceli si urob pomenovanú oblasť (označi bunky, ktoré ju tvoria a nad záhlavím riadkov a vľavo od záhlavia stĺpcov zadaj nejaké meno, Enter)

    Tú si potom prepoj na tvoj listbox. Viď obrázky.

    A takto to môže vyzerať vo finále:
    http://www.pc-prog.sk/Images/TimeSPy/TSy_EditForm.GIF

    Palo

    ... a vedúcemu odkáž, nech príde na školenie
    Form_table_Data1.GIF  
    Form_table_Data2.jpg  
    1/1

    Tabulka vo formulari (Excel)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.