Zavrieť

Porady

Banánovník

Zdravím všetkých milovníkov prírody. Už dlhšiu mám banánovník,ktorému som dosť dlho hľadala vhodné miesto. Myslím, že sa mi to nakoniec podarilo. Rastie, má krásne veľké listy. Vlastne mal, až kým som ho pred týždňom nepresadila. Od vtedy všetky listy má ako keby zvädnuté, Tie ktoré má naspodu žltnú a ako keby schli. Keď som ho presádzala v hline okolo koreňa mal nejaké červy, nikdy som to nevidela, ani nikto z môjho okolia. Vyzerali ako malé dážovky. Neviete mi niekto poradiť čo to bolo,ako sa pred tým vystríhať, a ako by som mu mohla pomôcť? Vopred dík!!!
Usporiadat
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Ja ho presádzam tak, že vyberiem banán aj s celou hlinou a položím do väčšieho črepníka a novou hlinou len obsypem. Zvykla som hlinu pred použitím upiecť v starej rúre lebo raz sa mi stalo, že v nej bola dážďovka a vyžrala mi korene rastliny.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Mne sa stalo toto isté pri presádzaní draceny. Kamarátka mi poradila, že treba vybrať ten presadený kvet a vysprchovať korene. Potom ho nanovo presadiť, vymeniť celú hlinu. Mne to fakt pomohlo.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Odporúčam vymeniť komplet celú pôvodnú hlinu a použiť vydezinfikovanú hlinu (formou upečenia v trúbe).
0 0
Milla Milla

Milla je offline (nepripojený) Milla

Zaujímavé na tom je, že s tými "dážďovkami" bol v pohode, ja som ho presádzala kôli tomu, že už sa mi zdalo, že to treba. Zemina bola tvrdá,jednoducho som mala pocit, že musím. Vybrala som ho z kvetináča, očistila opatrne od tej pliagy, hlinu som sa snažila úplne dať preč, namočila som ho do vody, aby keby tam dačo zostalo, vyplávalo,a dala som novú zeminu. Ale dnes ráno som na ňho pozrela,chudáčik listy mu totálne žltnú, ale nie schnú, žltnú a je zvesený. Myslíte že mu pomôže, keď ho znovu presadím?
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Presne toto sa stalo aj mne. Listy boli akoby zvädnuté, usychali mi len spodné a to vysprchovanie koreňov a výmena hliny naozaj pomohlo.
0 0
roncsula roncsula

roncsula je offline (nepripojený) roncsula

Aj ja mám doma banánovník a z ničoho nič tiež začali žltnúť listy, nové listy nechcú rásť, neviem čo mu je. Síce som ho premiestnila, ale to bolo pred mesiacom a ešte stále nič. Keď vie niekto poradiť, veľmi pekne ďakujem.
0 0
miromo miromo

miromo je offline (nepripojený) miromo

RE-Banánovník.
Aký starý je ten banánovník ? Ak má 3 roky a viac vtedy môže začať kvitnúť.
Začiatok sa prejaví zhrubnutím "stonky" stredom sa derie kvetný výhon. V tomto období už sa s banánovníkom nesmie hýbať. Keď sa premiestni alebo presadí, či odstráni sa nový výhonok banánovník uhynie. Ak je záujem môžem zaslať návod na pestovanie, kde je i zloženie substrátu pre banánovník miromo
1 0
roncsula roncsula

roncsula je offline (nepripojený) roncsula

V pôde sme našli stonožkov, takže sme vysprchovali korene, ale listy žltnú naďalej. Nádej som ešte nestrácala.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Bola som obdarovaná krásnym banánovníkom a chcem sa oň čo najlepšie starať,preto uvítam každú radu,od skúsených pestovateľov./zalievanie,svetlo atď/.


Ďakujem.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Majka skús pozrieť túto stránku je tu veľa dobrých rád pre začiatočníkov.
http://www.exfloor.sk/viewforum.php?...02ead61e6c60ed
Naposledy upravil andi : 13.08.07 at 16:23
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ďakujem Andrejka.
0 0
Mindzi peter Mindzi peter

Mindzi peter je offline (nepripojený) Mindzi peter

Braňo Pozri príspevok
Odporúčam vymeniť komplet celú pôvodnú hlinu a použiť vydezinfikovanú hlinu (formou upečenia v trúbe).

to ako sa dezinfikuje hlina? sak to tam zacne v trube horiet ,,sak tam su korienky rastin,, na jak dlho a nakolko stupnov?

a hej ten bananovnik sa neda vypestovat z tych ciernych semienok co su v banane?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Žartovať takto neskoro v noci? Nie ,z tých semiačok nevypestuješ ,ale keď budeš denne 5x polievať tú šupku z banána,tak sa dočkáš odmeny.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Melnick, nemôžem ti dať bodík ale za túto radu máš u mňa metál. A mimochodom: Tá voda musí byť vlažná?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prepáč Kazu za neúplnú radu: voda musí byť odstáta ,a najlepšia je dažďová. To sa potom so šupkou dejú zázraky.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Môjmu banánovníku rapídne začali žltnúť a schnúť listy . Na povrchu listov, akoby bola jemnučká pavučina. Čo mám robiť, veď mi do dvoch dní zahynie ,taký to má rýchly priebeh.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nikto nevie poradiť???
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mindzi peter Pozri príspevok
to ako sa dezinfikuje hlina? sak to tam zacne v trube horiet ,,sak tam su korienky rastin,, na jak dlho a nakolko stupnov?

a hej ten bananovnik sa neda vypestovat z tych ciernych semienok co su v banane?

Z hliny odstrániš všetky korienky a kamienky, dáš na starý plech a na 150 stupňov pečieš hodinu. To by tým červíčkom malo stačiť.
0 0
PeterDr PeterDr

PeterDr je offline (nepripojený) PeterDr

Dobrý deň.
Čítal som vašu ponuku a rád by som sa o pestovaní banánovníka dozvedel viac. Ten čo mám,má dosť problém so žltnutím listov. Ale nerád by som o neho prišiel.
S pozdravao, PeterDr
0 0
miromo miromo

miromo je offline (nepripojený) miromo

Svojho času som odpovedal na otázku, ktorá sa týkala problému s banánovníkom a sľúbil som návod na pestovanie. Dostal som aj žiadosti na návod. žiadatelia ale neuviedli e- mail a ja na posielanie súkromných správ v PORADNI nemám oprávnenie, tak teraz v prílohe sú tie návody. Prepáčte, že mi to trvalo tak dlho.
MiroMo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať