Zavrieť

Porady

Sidlo spolocnosti

Dobry den, mal by som este jednu otazku. Momentalne som studentom posledneho rocnika na vyske a chcel by som si zalozit s.r.o. a ako sidlo by som chcel uviest byt v ktorom byvam. Byt patri mojim rodicom a je napisany na nich. Ja by som si ho vsak chcel uvies aj ako sidlo spolocnosti. Co budem k tomu potrebovat. dovod je ten ze k svojmu podnikaniu nepotrebujem kancelariu ani nic a nechce sa my vyhadzovat 30 eur mesacne za virtualne sidlo spolocnosti. Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Nájomnú zmluvu + doklad majiteľov a o vlastníctve nehnuteľnosti = predložiť na živnostenský úrad.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    doklad - LV budeš potrebovať o.i. doložiť k Návrhu na zápis sro do OR.
    Nájomnú zmluvu v takom prípade nepotrebuješ, ale potrebuješ Súhlas vlastníka /rodičov/.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    KEJKA Pozri príspevok
    doklad - LV budeš potrebovať o.i. doložiť k Návrhu na zápis sro do OR.
    Nájomnú zmluvu v takom prípade nepotrebuješ, ale potrebuješ Súhlas vlastníka /rodičov/.
    V BA nie je potrebné ani to LV, stačí súhlas vlastníkov nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti.

    Idtomasko je offline (nepripojený) Idtomasko

    Idtomasko
    takze bude treba LV alebo nebude? a ohladom toho suhlasu to mi da to tlacivo kto alebo ako vyzera dakujem :-D

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Idtomasko Pozri príspevok
    takze bude treba LV alebo nebude? a ohladom toho suhlasu to mi da to tlacivo kto alebo ako vyzera dakujem :-D
    ja som dávala LV aj súhlas vlastníka, nemám odskúšané bez LV.
    Súhlas - je to jedna veta vlastníka, že súhlasí s umiestnením sídla firmy vo svojej nehnuteľnosti, byte, LV č. adresa
    podpis

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    zalobaba Pozri príspevok
    V BA nie je potrebné ani to LV, stačí súhlas vlastníkov nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti.
    Ako bez LV dokážeš že si vlastníkom nehnuteľnosti? To by som potom odsúhlasil umiestnenie firmy v ktorejkoľvek nehnuteľnosti. Alebo stačí povedať:"ja som vlastník tej a tej nehnuteľnosti a súhlasím s umiestnením s.r.o-čky v nej" ?

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    podľa mojich skúseností na obchodnom registri originál listu vlastníctva nie je potrebný, ale vždy pre istotu prikladám vytlačený výpis z katastrálneho portálu.

    Všetko dobré.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    pavol54 Pozri príspevok
    Ako bez LV dokážeš že si vlastníkom nehnuteľnosti? To by som potom odsúhlasil umiestnenie firmy v ktorejkoľvek nehnuteľnosti. Alebo stačí povedať:"ja som vlastník tej a tej nehnuteľnosti a súhlasím s umiestnením s.r.o-čky v nej" ?
    Nemusíš mať sídlo v nehnuteľnosti, ktorej si vlastníkom.

    Sídlo –
    § 2 ods. 1
    písm. a) ZOR

    listina ,ktorou sa preukazuje vlastnícke právo alebo užívacie právo k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla do obchodného registra podľa osobitného predpisu
    Naposledy upravil zalobaba : 21.02.11 at 12:52 Dôvod: doplnenie

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Ja som to ani netvrdil, opakovane tvrdím že len vlastník môže dať právo k užívaniu, ak nepreukáže vlastníctvo tak je len domnelý vlastník. Niektorí domnelí vlastníci dokážu predať aj cudziu nehnuteľnosť ako vlastnú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.