Zavrieť

Porady

Živnosť na iné meno

Chcela by som kreslit portrety na objednavku , ale nemam zivnost a momentalne si nemozem dovolit ani ziadnu zakladat . Chcem sa spytat , ci je mozne zalozit zivnost na inu osobu v rodine takym sposobom , ze napr. brat je zivnostnik a len by si pridal do zivnosti volnu zivnost ako kreslenie . Ale robila by som tie kresby ja . Da sa to legalnou cestou ? Mal by potom zvysene naklady pri danovom priznani ? Poradte lebo ja sa vobec v prave a predpisoch nevyznam a viem ze tu na stranke su skusenejsi nez ja .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak to myslíš vážne - a maľuješ ? (obrazy) .. umelci môžu podľa autorského zákona . načo chceš do toho ťahať brata? leda ak by si mu svoje dielo predala
    živnosť ti netreba - budeš SZČO podľa AZ (ve´d nebudeš maľovať steny, ani vyrábať manufaktúrne nejaké látky (maľované) .. ??)
    pozri si § 6 odst 2 a
    "(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti ......
    a) z vytvorenia diela a umeleckého výkonu27) vrátane príjmov z .... "


    samozrejme - patrične si to ošetriť (kuk AZ - to je tá odvolávka 27)

    gerlach je offline (nepripojený) gerlach

    gerlach
    Musel by ta prihlasit prečo si nezaložiš živnost stoji to 5 eur a platiš len zdravotnu poistovnu cca 40 eur na mesiec a soc poistenie začneš až po roku ked sa ti nebude darit tak zrušiš zadarmo

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak nechceš živnosť ani podnikať podľa AZ, tak nech ťa brat zamestná a samozrejme si rozšíri živnosť

    ZUL je offline (nepripojený) ZUL

    ZUL
    Možno by bola aj možnosť, že tvoj brat si do živnosti dá aj predaj obrazov a ty budeš preňho pracovať ako rodinný príslušník a a on nemá žaidnu povinnosť prihlsiť ťa do socialnej ani zdravotnej poisťovni ani platiť dane.

    Živnosť na iné meno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.