Zavrieť

Porady

dedičské konanie

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, z čoho sa vypočítava honorár advokátky v dedičskom konaní. Totiž na internete som sa dočítala, že 1% z celkového dedičstva. Lenže ja som zdedila len Družstevný byt, teda jeho užívacie právo. Nemalo by sa to počítať (to percento) len zo zostatkovej hodnoty bytu? Alebo sa to počíta s celkovej hodnoty, čiže hodnoty bytu po odkúpení (aj keď na to si v dohľadnej dobe netrúfam). Za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://peniaze.pravda.sk/kolko-stoji...potrebitel_p45

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Hodnota uzivacieho prava v dedicskom konani musi byt ocenene v sulade so zakonom a tato hodnota bude uvedena v rozsudku sudu ktory potvrdi konanie notara v dedicskom konani.
    Problém je v tom, že nám už notárka svoju odmenu vypočítala a vypočítala ju z hodnoty DRUŽSTEVNÉHO BYTU (kde vychádzala zo sumy určenej realitnou kanceláriou). Keďže ten byt nieje v osobnom vlastníctve ale vo vlastníctve bytového družstva, chcem sa opýtať prečo to vypočítala zo sumy bytu po odkúpení?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    veronika14 Pozri príspevok
    Problém je v tom, že nám už notárka svoju odmenu vypočítala a vypočítala ju z hodnoty DRUŽSTEVNÉHO BYTU (kde vychádzala zo sumy určenej realitnou kanceláriou). Keďže ten byt nieje v osobnom vlastníctve ale vo vlastníctve bytového družstva, chcem sa opýtať prečo to vypočítala zo sumy bytu po odkúpení?
    Dám Ti otázku, ty odkúpiš byt od družstva za 1000 eur, predáš mi ho za takú sumu?
    Ak áno tak vyrátala notárka odmenu zle. Ale ak mi ho predáš za sumu, ktorú určí realitná kancelária tak potom vyrátala si notárka odmenu dobre.

    Tak za koľko mi to predáš? Za odkupnú cenu 1000 eur, alebo za trhovú 50 000 eur?

    Takže myslím, že vieš prečo notárka rátala tak ako rátala.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    veronika14 Pozri príspevok
    Dobrý deň, rada by som sa opýtala, z čoho sa vypočítava honorár advokátky v dedičskom konaní. Totiž na internete som sa dočítala, že 1% z celkového dedičstva. Lenže ja som zdedila len Družstevný byt, teda jeho užívacie právo. Nemalo by sa to počítať (to percento) len zo zostatkovej hodnoty bytu? Alebo sa to počíta s celkovej hodnoty, čiže hodnoty bytu po odkúpení (aj keď na to si v dohľadnej dobe netrúfam). Za odpovede vopred ďakujem

    nepoteším ťa, ale do hodnoty dedičstva sa berie trhová hodnota aj družstevného bytu.

    existuje na to aj judikát najvyššieho súdu, ak sa nemýlim, tak judikát NS SR 5 Cdo 29/2000

    a len na okraj, nie je to advokátka, ale notárka.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    notárka to počítala správne. Hodnota vychádza z trhovej ceny. Aj s družstevným bytom (neodkúpeným) sa dá nakladať. Je možné previesť práva a povinnosti v družstve a určite ich neprevedieš za pár euro.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.