Zavrieť

Porady

Ako opraviť zle položenú laminátovú podlahu bez vačšej demotnáže?

Dobrý večer,

potreboval by som poradiť ako najlepšie vyriešiť opravu zle položenej laminátovej podlahy. Na postup ktorý to mohol sposobiť jej nadmerné vlnenie v určitom mieste som dodržal t.j. 8-10 mm od okraja. Kedže som ju pokladal do starého domu kde som chcel ponechať povodnú zárubňu a nechcel som ju hyzdila obvodová lišta a nechcel som aby tam boli do oči byjúce medzi , v mieste dverí som podlahu dal na doraz. Viem , že nadvyhovanie sposobuje práve táto chyba. V čase, keď som podlahu pokladal tam nebol nábytok, krbové kachle , bola iná teplota. Teda prejavilo sa to až potom.

Otázka znie ako mám a hlavne čím mám vyrezať tento prebytok parkiet, tak aby som nemusel rozoberať podlahu, tak aby bol výsledok čo najefektnejší? Aký mechanický či elektrický nástroj mám použiť? Prípadne sa my oplatí skor zavolať parketára na opravu a víde ma to lacnejšie ako kúpa nástroja a neriskujem už neprofesionalitu ?

Nepojde o rezanie jedného kusu parkety ale viacero zvyslých parkiet voči prahu dverí.
Za každý postreh, informáciu aj dodatočnú krytiku ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    skus karboškou....normalny rezaci kotuc 1mm a povrch opatrne aby si nespalil a ten zvysok ajtak nebude vidiet.....alebo list z priamociarej pily do kombinaciek a.......to by sa mne nechcelo
    ale to sa da krasne rozobrat a v pohode dorezat kraje.....ci sa ti nechce tahat s nabytkom???

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Kým čakáš na múdre rady,mohol si to mať aj rozobraté aj opravené a mohol si mať pokoj.Ale ak sa mi nechce,tak sa mi nechce.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    a to urobiť kladivkom a dlátom ,ostrým šrobovákom a pod .Pomaly a opatrne narezať to čo chcete odseknúť ostrým nožíkom zbytok odsekať .....no problem.

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Existuje multifunkčné náradie aj neznačkové,ktoré obsahuje sadu dlát či pilových listov a tými sa kmitavým pohybom režú presne také vecičky ako spomínate.Je to na presné a jemné uberanie materiálu.Skuste dat do googla :multifunkčné náradie(bruska)

    mufol je offline (nepripojený) mufol

    mufol
    Ďakujem za odpovede a rady, je ich dosť ale rozmýšľam nad tým rezným kotúčom, ktorý pripevním na vŕtaku a rohy okolo zárubne vyškrkám nožom alebo šrobovákom, keďže najmenšie kotúče čo som dnes videl v obchode sú 115 mm.
    Keď to spravím dám vedieť.

    hans71 je offline (nepripojený) hans71

    hans71
    Dobry vecer.. ja som mal podobny problem,praca chvatna jak sa vravi.. vyriesil som to ostrym dlatom a kladivom. tiez to bolo len na urcitych miestach,keby toho bolo viac,tak asi rozobrat a poodpilovat

    Ako opraviť zle položenú laminátovú podlahu bez vačšej demotnáže?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.