Zavrieť

Porady

Kde sa dá zohnať sklo medzi medzi pracovnú dosku a horné skrinky kuchynskej linky ?

Ahojte,
ideme trošku zrekonštruovať kuchyňu a všade čítam aké trendy a hlavne praktické je použiť na stenu ku kuchynskej linke medzi pracovnú dosku a horné skrinky kalené sklo. Keď som si ho vygooglila skoro som odpadla aké ceny za to pýtajú. Nemáte s tým skúsenosť? Kde sa dá zohnať za rozmunú cenu? Prípadne neviete o nejakom inom materiály okrem klasických kachličiek, ktoré by boli podobného jednoliateho dizajnu, napr. nejaké druhy folií a pod. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieragash je offline (nepripojený) vieragash

    vieragash
    zuzana.dca Pozri príspevok
    Vdaka, ešte nemám pracovnú dosku, takže sa môžem poohliadnuť po takom výrobcovi čo by dokázal urobiť aj zástenu. a tá cena je naozaj neporovnateľná.
    No ale pozor, dobre si to treba rozmysliet. Ja napriklad mam zastenu, a mam take nervy ze az. Vidno na tom vsetko, hlavne olejove prskance z jedla na sporaku. A nie a nie to umyt. Lebo je to potiahnuta drevotrieska, nemozes to poriadne vydrhnut ako kachlicky a stale je to teda flakate. No nikdy viac, a to mam kuchynu 1 rok. Uz sa akurat dojednavam s firmou, ktora mi na tu zastenu nalepi sklo. Uplne zbytocne som vyhodila peniaze, mohla som si hned dat sklo a mat pokoj (

    wranko je offline (nepripojený) wranko

    som živnostník remeselník a trošku vŕtam aj do dovozu tovaru na slovensko ...viac wranko
    Za sporák by sa mal dávať miesto drevotrieskovej zásteny nerezový plech. Ak už nie z bezpečnostného hľadiska, tak z praktického. Pri sklenenej zástene hrozí že Vám naúčtujú bezpečnostné sklo konex a dajú obyčajné a vtedy hrozí že sa Vám bude za sporákom rosiť. Riešili ste už otázku prípadného bordelu medzi sklenenou zástenou a drevotrieskou keď to tam už idete lepiť? Budú Vám to montovať do demontovateľných profilov aby v prípade veľkého jarného upratovania "po roku" ste mohli povymetať všetky tie mŕtve muchy?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zuzana.dca Pozri príspevok
    Ahojte,
    ideme trošku zrekonštruovať kuchyňu a všade čítam aké trendy a hlavne praktické je použiť na stenu ku kuchynskej linke medzi pracovnú dosku a horné skrinky kalené sklo. Keď som si ho vygooglila skoro som odpadla aké ceny za to pýtajú. Nemáte s tým skúsenosť? Kde sa dá zohnať za rozmunú cenu? Prípadne neviete o nejakom inom materiály okrem klasických kachličiek, ktoré by boli podobného jednoliateho dizajnu, napr. nejaké druhy folií a pod. Vďaka
    Trendy s cenou idú ruka v ruke ...za to sa platí ...

    Kalené sklo je potrebné použiť pri väčšej záťaži .
    Z tvojho nevidno , na čo a čo mieniš s poličkami robiť ...či len na nejaké koreničky , obrúsky .....alebo aj niečo iné , ťažšie ...

    Na niektoré poličky sa dá aj "obyčajné " sklo použiť ...hociktorý sklenár v pohode vyreže ten správny tvar a veľkosť ...

    Aj tak by som len nad klasikou porozmýšľal , nejakú strednú cestu vybral ...predsa len tá investícia ...
    Trendy kuchýň sa menia pomaly ako spodné prádlo ...

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    Ak chceš pozri sa v sekcii- Výška digestora od varnej dosky. Pridala som tam fotku. Ja mám naniesto kachličiek zástenu, a vybrala som si ten istý vzor, ako je aj pracovná doska. Zástena je 1 cm hrubá doska, dá sa rozne kombinovat', ale vel'ká výhoda je, že sa omnoho l'ahšie udržiava ako kachličky.

    zuzana.dca je offline (nepripojený) zuzana.dca

    zuzana.dca
    Buchač - neplánujem vešať na stenu žiadne ťažké police, len nejaké závesné systémy
    EvaJ63 - zaujímavý nápad, to sa mi celkom pozdáva... kde nájdem zástenu 1 cm širokú v rovnakom vyhotovaní ako pracovná doska?

    wranko je offline (nepripojený) wranko

    som živnostník remeselník a trošku vŕtam aj do dovozu tovaru na slovensko ...viac wranko
    Dobrý večer ak môžem poradiť tak si to nechajte namontovať firme nakoľko oni si tú dosku zrežú na mieru a hrany olepia príslušnou hranou. Tehla k tehle ,doska k doske - treba najprv vedieť od akého výrobcu máte pracovnú dosku. Nie ku každému odtienu sa vyrába (dá vyrobiť) zástena. Je to nalisovaný laminát na drevotrieskovej doske. Cena jedného kusu v rozmere 2500mmx650mmx10mm je cca 70€ bez dph samozrejme + práca a doprava. Ak Vám niekto bude pýtať viac tak sa naňho vykašlite
    Naposledy upravil arizona : 28.09.10 at 21:31 Dôvod: reklama

    zuzana.dca je offline (nepripojený) zuzana.dca

    zuzana.dca
    Vdaka, ešte nemám pracovnú dosku, takže sa môžem poohliadnuť po takom výrobcovi čo by dokázal urobiť aj zástenu. a tá cena je naozaj neporovnateľná.

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    zuzana.dca Pozri príspevok
    Buchač - neplánujem vešať na stenu žiadne ťažké police, len nejaké závesné systémy
    EvaJ63 - zaujímavý nápad, to sa mi celkom pozdáva... kde nájdem zástenu 1 cm širokú v rovnakom vyhotovaní ako pracovná doska?
    Ja som ju kupovala v Rosničke v BA. Ked' som robila kuchyňu ja, nike inde nemali tento vzor, len tam, ale to bolo skoro pred 2 rokmi. Ale určite nájdeš aj v zásteny aj v obchodoch, ktoré predávajú dvierka na linku, ponúkajú aj pracovné dosky.Neviem odkial' si, ja som z BA, tu by som ti vedela asi poradit'.

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    wranko Pozri príspevok
    Za sporák by sa mal dávať miesto drevotrieskovej zásteny nerezový plech. Ak už nie z bezpečnostného hľadiska, tak z praktického. Pri sklenenej zástene hrozí že Vám naúčtujú bezpečnostné sklo konex a dajú obyčajné a vtedy hrozí že sa Vám bude za sporákom rosiť. Riešili ste už otázku prípadného bordelu medzi sklenenou zástenou a drevotrieskou keď to tam už idete lepiť? Budú Vám to montovať do demontovateľných profilov aby v prípade veľkého jarného upratovania "po roku" ste mohli povymetať všetky tie mŕtve muchy?
    Neviem, aké muchy máš na mysli. Tak ako je privr'taná linka, tak je pripevnená aj zástens a za linku sa mi nič nedostane.A rosenie - digestor+ rúra s ventilátorom. PO vypnutí rúry, ventilátor vyfúka horúci vzduch von.

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    zuzana.dca Pozri príspevok
    Vdaka, ešte nemám pracovnú dosku, takže sa môžem poohliadnuť po takom výrobcovi čo by dokázal urobiť aj zástenu. a tá cena je naozaj neporovnateľná.
    Tá zástena stojí do 20eur za meter, vyrábajú sa v 4 metrovej dl'žke, tak isto ako aj pracovné dosky.Šírka zásteny je 65 cm.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.