Zavrieť

Porady

Zijem v Rakusku, podnikat na SK ci AT?

Ahojte

Nakolko som uplny zaciatocnik rada by som sa informovala od skusenych...
Mam dobreho dodavatela z Azie na svadobne saty.
Chcem zalozit firmu, len sa neviem rozhodnut co bude lepsie.
Slo by to onlineshopom /na sk su rozne ag.ktore onlineshopky maju ale saty tam stoja cca 700eur a su to obycajne handry, ja by som mala ponuku maximalne 500eur za luxusne saty, priemerna cena by bola 350 eur za kus co je mnohokrat len pozicovne za saty...../

v rakusku su pomerne vysoke dane, z toho prve 2 roky treba rocne platit 1700eur (sozial-pension-unfalversicherung), 150 eur rocne Wirtschaftskammer a ine polozky...

Na sk by to bolo jednoduchsie, peniaze co by som si vzala do rakuska sa musi doplatit danovy rozdiel no neplanujem brat peniaze ale skor setrit a potom by ako firma nieco kupila (byt,pozemok,auto, investicie) a nie ja ako fyzicka osoba...
potom je tu otazka ci nebude lepsie s.r.o....

prosim kto sa vyzna poradte mi co a ako chodi, lebo info na nete je tak formulovane ze sa v tom prd vyznam....

som inak slovenska obcianka ale s trvalym pobytom v rakusku, mam 2 deti, slobodna-zatial, sobas planujem na 2009...cize by som sa registrovala ako slobodna...
dakujeeeeeeeeeeeeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zijem v Rakusku, podnikat na SK ci AT?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.