Zavrieť

Porady

výživné a nadštandardné výdavky

môžem sa na súde o výživné domáhať toho, aby nadštandardné výdavky na deti ako lux.dovolenky, útraty v reštauráciách, darčeky nebral súd do úvahy pre určenie výživného pre mňa? Vychádza mi to tak, že všetky nadštandardné (mimoriadne) výdavky na deti by mala navrhovateľka platiť z vlastného. ako je to v praxi? deti maju 9 a 12r. celk. mes.vydavky vratane lux.dovoleniek a umelo navysenych vydavkov su 850,- mes. vyzivne (nepravoplatne) mam 340,- dik za odpoved
Naposledy upravil ready01 : 26.03.14 at 08:33
Mila123 vek detí ? aké vysoké výživné uhrádzaš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    no ja chapem otazku opacne ...
    a sice ze nadstandardne vydavky ma navrhovatelka a kvoli nim ziada vysoke vyzivne od povinneho ...
    ak je to tak, tak bud bez obav, sud zohladnuje pri stanoveni vyzivneho moznosti a schopnosti oboch rodicov, to ze ma navrhovatelka vysoky prijem a vysoke vydavky neznamena, ze to musis ty zaplatit vo vysokom vyzivnom, ak na to nemas prijem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Súd raz stanoví výšku výživného a punktum. To, čo sa dá "navyše" - na to súd absolútne neprihliada! Je to pre neho irelevantné!.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V praxi sa to odvíja od tvojho príjmu.Ak máš napr. mesačný príjem 5000,-€,luxusná dovolenka už nie je pre teba nadštandard.
    Susedova ex spísala do požiadaviek aj 150 € inkaso+ káblovú TV,v apríli pokračujú,som zvedavá ako to dopadne...
    Naposledy upravil Peggynka : 25.03.14 at 05:55 Dôvod: doplnenie

    výživné a nadštandardné výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.