Zavrieť

Porady

miestny poplatok za KO

V prípade, že daňovník nemá v obci trvalý pobyt, vlastní nehnuteľnosť,kde ubytováva, má platiť poplatok za komunálny odpad z dôvodu vlastníctva nehnuteľnosti aj z dôvodu, že v danej nehnuteľnosti ubytováva? ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Precitaj si VZN obce,tam najdes presne info. Obce maju pravo si rozhodnut same,take sa to moze lisit .

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    a ja viem aké máte VZN?

    ----


    podľa Tvojich otázok pracuješ na príslušnej obci....takže by si fakt mohla vedieť, kde hľadať odpoveď
    89katka89 ďakujem za názory, avšak myslím si, že opýtať sa nie je hanba, hlavne ak ste začiatočník a nemá vám kto pomôcť, nato je porada nie? chcela som len vedieť, či sa už niekto stretol s takýmto prípadom.. veľa takýchto vecí sa už do VZN nedáva, preštudovala som aj zákon avšak v tomto prípade si nie som istá, aby som neurobila zbytočne chybu..
    lubko6394 VZN obce !!! Každá má iné, zákon dáva len mantinely. To že sa s tým nikto nestretol ešte neznamená, že vo vašej obci je to tak a je to správne podľa ich VZN.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    každá obec každé mesto má VZN - Všeobecne záväzné nariadenie o daniach z nehnuteľností a iných daniach a poplatkoch
    mestá a obce podľa toho postupujú pri výbere daní a poplatkov
    ak sa v danej nehnuteľnosti ubytováva a vyvážajú sa v rámci mesta alebo obce je potrebné platiť za odvoz KO poplatok
    v prípade, že si to fyzická alebo právnická osoba zabezpečuje odvoz odpadu zmluvne s inými spracovateľmi odpadu a toto preukáže, poplatok by nemala platiť, pretože sa nesmie zdaňovať subjekt 2x

    miestny poplatok za KO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.