Zavrieť

Porady

Poškodenie vretenného nervu, má niekto skúsenosti ? Ďakujem.

Bez príčiny zo dňa na deň 18 ročný chlapec memôže hýbať predaktím, lekár určil diagnózu : poškodenie vretenného nervu. Na vyšetrenie špec. prístrojom sa čaká 3 mesiace, prosím napíšte mi ak s takým niečim máte skúsenosti, čo dovtedy? Poznáte nejakú domácu liečbu ? Chladiť? zohrievať ? rozhýbať? nehýbať ? kapustný list ? Má to následky ? Odznie to len tak ? Ďakujem za skoré odpovede.
Naposledy upravil Dav : 05.10.10 at 20:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cincinela je offline (nepripojený) cincinela

    cincinela
    Ahojte ! Nikto nič ?
    Ruka mu visí,nedokáže ovládať zápästie a prsty,volá sa to aj ,, labutí krk " ...

    klasika1 je offline (nepripojený) klasika1

    áno som klasika1
    cincinela Pozri príspevok
    Ahojte ! Nikto nič ?
    Ruka mu visí,nedokáže ovládať zápästie a prsty,volá sa to aj ,, labutí krk " ...
    Ahoj..neviem či poradím, ale mám skúsenosť s poškodením nervu ale na nohe..Bez príčiny nič nie je..Nebol opretý o lakeť alebo v minulosti či sa neudrel a nevenoval tomu pozornosť (tak ako ja a po pár týždňoch to nabralo rýchly spád zo dňa na deň).

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    cincinela Pozri príspevok
    Bez príčiny zo dňa na deň 18 ročný chlapec memôže hýbať predaktím, lekár určil diagnózu : poškodenie vretenného nervu. Na vyšetrenie špec. prístrojom sa čaká 3 mesiace, prosím napíšte mi ak s takým niečim máte skúsenosti, čo dovtedy? Poznáte nejakú domácu liečbu ? Chladiť? zohrievať ? rozhýbať? nehýbať ? kapustný list ? Má to následky ? Odznie to len tak ? Ďakujem za skoré odpovede.
    Čo môžete urobiť vy je asi to, že končatinu treba udržiavať v teple, podľa možnosti s ňou cvičiť (aj pasívne) a polohovať. Ostatné treba nechať na odbornú rehabilitačnú liečbu. Ako u väčšiny podobných ochorení je liečba dlhodobá a zväčša závisí od správnej a odbornej rehabilitácie, od ktorej je závislá aj prognóza a následky. (kapustný list na toto určite nepomôže...)

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Určite cvičiť pasívne,prípadne jemne masírovať,nič nasilu,a hodne vitamínu B.Z homeopatie sa dá dať Hypericum perforatum 30 CH 5 granulí večer.Ale kľúčová je diagnoza neurologa.

    cincinela je offline (nepripojený) cincinela

    cincinela
    Ďakujem za vaše reakcie,vidím, že nie je veľa ľudí čo to pozná. Myslím,že som sa nádejala,že prídu odpovede typu : neboj, to samé odznie... a.pod. Ešte stále čakám na vaše skúsenosti.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pokiaľ tam nebol uraz,tak alternatíva neboj,samé to odoznie je aktuálna veľmi často.Vždy to ale odoznieva pekných pár týždnov.Držím prsty.

    Poškodenie vretenného nervu, má niekto skúsenosti ? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.