Zavrieť

Porady

Spoločná domácnosť

Ahoj.
Mám 22 rokov a stále bývam u rodičov, ale v poslednom čase spolu nejak nevychádzame a otec sa mi stále vyhráža, že ma jednoducho odhlási z trvalého pobytu, lebo byt je jeho a ja už potom nemám právo u nich naďalej bývať. Pritom im každý mesiac prispievam na nájomne a nijak ich neobmedzujem ani nijak nenarušujem domácnosť, tak sa chcem spýtať, či majú na to právo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t29399-ako-zrus...tml#post271519

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Si dospelý, takže majú na to právo ak nie si nezaopatrené dieťa. /(nepíšeš, či ešte študuješ, alebo pracuješ...)
    Pri žiadosti o zrušenie TP musia byť podpísaní všetci vlastníci bytu, či nehnuteľnosti (nestačí iba jeden )

    Snake88 je offline (nepripojený) Snake88

    Snake88
    Takže z 2. a 4. príspevku usudzujem, že na to právo majú a z 3. príspevku, že by mi museli nahlásiť iný TP (resp. ja).
    Takže ak je to tak, ako píšu v 2. a 4. príspevku, tak sa mi zdá, že to nejak tento systém nedomyslel, lebo akonáhle skončím školu nemám šancu si v tejto republike ihneď nájsť bývanie, ale prísť o bývanie môžem automaticky ako doštudujem???!!! (Potom je to už len na dobrej vôli rodičov)

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Ak je byt oboch rodičov porozprávaj sa z mamou. Všetko má riešenie. Držím palce

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Preco s otcom nevychadzas? Pravdepodobne este studujes, tak sa to pokus riesit podobrom, prist o byvanie nie je malickost, na druhej strane rodic by v nejakych beznych konfliktoch nemal dieta vydierat takymto drastickym sposobom, neznasam, ked sa ludia k svojim dospelym detom chovaju ako ku svojmu majetku. Lenze boj s rodicmi je tazky...

    uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

    uct2007
    A ja to zase poviem z druhej strany : bývame s dcérou 25 ročnou a jej dieťaťom a nie je to vôbec jednoduché. Niekedy sa dospelé deti správajú stále,ako keby mali 10 rokov, spoliehajú sa vo všetkom na rodiča. Takže aj boj s dospelými deťmi je ťažký

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    uct2007 Pozri príspevok
    A ja to zase poviem z druhej strany : bývame s dcérou 25 ročnou a jej dieťaťom a nie je to vôbec jednoduché. Niekedy sa dospelé deti správajú stále,ako keby mali 10 rokov, spoliehajú sa vo všetkom na rodiča. Takže aj boj s dospelými deťmi je ťažký
    ja osobne mam ten nazor ze stari a mladi by mali byvat oddelene-predsa len rodicia uz chcu mat nejaky svoj klud a ten rozdiel generacie tam robi velky skok-rodicia predsa len uz maju ine potreby ako deti.

    uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

    uct2007
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ja osobne mam ten nazor ze stari a mladi by mali byvat oddelene-predsa len rodicia uz chcu mat nejaky svoj klud a ten rozdiel generacie tam robi velky skok-rodicia predsa len uz maju ine potreby ako deti.

    Presne !!!!
    ale to ani nejde o ten kľud...ale je zaujímavé, že dospelé dieťa často nechápe, že aj rodičia potrebujú byť aj niekedy sami a mať svoje súkromie...to je zaujímavé, mladí si ho vyžadujú od rodičov, ale rodičia to súkromie podľa nich už nepotrebujú
    Snake88 Pozri príspevok
    Ahoj.
    Mám 22 rokov a stále bývam u rodičov, ale v poslednom čase spolu nejak nevychádzame a otec sa mi stále vyhráža, že ma jednoducho odhlási z trvalého pobytu, lebo byt je jeho a ja už potom nemám právo u nich naďalej bývať. Pritom im každý mesiac prispievam na nájomne a nijak ich neobmedzujem ani nijak nenarušujem domácnosť, tak sa chcem spýtať, či majú na to právo?
    Prečo sa radšej neosamostatníš?
    Viem, že je ťažké platiť nájomné a všetky výdavky sama, ale raz to aj tak príde a čím skôr si zavedieš vlastný spôsob života, tým lepšie pre teba.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    ale zadávateľka témy, ak som správne pochopila ešte študuje. To je jedna vec. A druhá je, že sama veľmi dobre viem aké ťažké je sa osamostatniť. Minimálne na začiatku ak nemá vysoký príjem potrebuje pomoc niekoho. Podnájom je na dnešnú dobu nereálny. Môj názor a ak zarábam 20 tis. tak platiť úver, nájom, jedlo a ešte aj napríklad dochádzať do práce je viac než problematické

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kaco11 Pozri príspevok
    ale zadávateľka témy, ak som správne pochopila ešte študuje. To je jedna vec. A druhá je, že sama veľmi dobre viem aké ťažké je sa osamostatniť. Minimálne na začiatku ak nemá vysoký príjem potrebuje pomoc niekoho. Podnájom je na dnešnú dobu nereálny. Môj názor a ak zarábam 20 tis. tak platiť úver, nájom, jedlo a ešte aj napríklad dochádzať do práce je viac než problematické
    No ale napríklad si predstav,že v tých hladových dolinách niekde na strednom alebo východnom Svk, má tých 20tisíc bývalých korún možno aj celá rodina dokopy a musia nejako žiť...
    kaco11 Pozri príspevok
    ale zadávateľka témy, ak som správne pochopila ešte študuje. To je jedna vec. A druhá je, že sama veľmi dobre viem aké ťažké je sa osamostatniť. Minimálne na začiatku ak nemá vysoký príjem potrebuje pomoc niekoho. Podnájom je na dnešnú dobu nereálny. Môj názor a ak zarábam 20 tis. tak platiť úver, nájom, jedlo a ešte aj napríklad dochádzať do práce je viac než problematické
    Ak študuje, môžu si prenajať jeden byt viacerí dokopy a skladať sa na nájomné, alebo si môže prenajať len jednu izbu.
    Začiatky bývajú vždy ťažké.
    Ale samozrejme, každý máme na to iný názor.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Snake88 Pozri príspevok
    Ahoj.
    Mám 22 rokov a stále bývam u rodičov, ale v poslednom čase spolu nejak nevychádzame a otec sa mi stále vyhráža, že ma jednoducho odhlási z trvalého pobytu, lebo byt je jeho a ja už potom nemám právo u nich naďalej bývať. Pritom im každý mesiac prispievam na nájomne a nijak ich neobmedzujem ani nijak nenarušujem domácnosť, tak sa chcem spýtať, či majú na to právo?
    Od roku 2006 po novelizácii zákona: Zrušenie trvalého pobytu môže vlastník (vlastníci) nehnuteľnosti návrhom na zrušenie trvalého pobytu, s platným občianskym preukazom a s listom vlastníctva k predmetnej nehnuteľnosti.

    Návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    No ale napríklad si predstav,že v tých hladových dolinách niekde na strednom alebo východnom Svk, má tých 20tisíc bývalých korún možno aj celá rodina dokopy a musia nejako žiť...
    Tak to hej. To beriem, ale zase na druhej strane si vezmi. V BA v petržalke platí kamarát nájom 7000 sk, ja v šamoríne 3000 sk. V senci som mala 2500. Je to troška rozdiel nie? Ja nehovorím, že sa im tam žije lahko, ale medzi niektorými regionmi sú tie rozdiely niekedy az priepastne. Pochopiteľne adekvátne aj v platoch. Ja som len povedala, že aj u mna bol zaciatok ťažký. Dnes máme čo robiť dvaja, aby sme žili. nefunguje mi áčko, ýpsilon. problem.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    šafko Pozri príspevok
    No ja to viem tak ,že rodič do je povnní sa starat o dieťa do jeho 25r.
    No nieje to celkom tak- áno, do 25 rokov,ale iba ak ide o nezaopatrené dieťa, ak už nieje nezaopatrené, tak už zaňho niesú zodpovední rodičia od 18 rokov...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kaco11 Pozri príspevok
    Tak to hej. To beriem, ale zase na druhej strane si vezmi. V BA v petržalke platí kamarát nájom 7000 sk, ja v šamoríne 3000 sk. V senci som mala 2500. Je to troška rozdiel nie? Ja nehovorím, že sa im tam žije lahko, ale medzi niektorými regionmi sú tie rozdiely niekedy az priepastne. Pochopiteľne adekvátne aj v platoch. Ja som len povedala, že aj u mna bol zaciatok ťažký. Dnes máme čo robiť dvaja, aby sme žili. nefunguje mi áčko, ýpsilon. problem.
    áčko a ypsilon už fungujú???

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    šafko Pozri príspevok
    No ja to viem tak ,že rodič do je povnní sa starat o dieťa do jeho 25r.
    Myslíš asi tento §
    [hore]§ 62


    (1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.
    tam nepíšu, že do 25 rokov. Ale dávam do pozornosti aj tento §
    [hore]§ 66


    Deti, ktoré sú schopné samy sa živiť, sú povinné zabezpečiť svojim rodičom primeranú výživu, ak to potrebujú.
    zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    áčko a ypsilon už fungujú???

    občas. V robote nám blbne notebook. snažím sa ho nerozbiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.