Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravotnej poisťovne

Prosím Vás, mame zahraničného zamestnanca ktorý v priebehu roka mal príjem zo zahraničia a potom pracoval u nás na slovensku. Mám mu robiť RZ dane? Ak áno berie sa do úvahy príjem zo zahraničia? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    heňa36 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Potrebovala by som poradiť! Ak má niekto za r. 2011 príjmy iba ako SZČO, ale jeho úhrn minimálnych základov do ZP nepresiahol sumu 3948,72 eur, poisťovňa nieje povinná za neho spraviť ročné zúčtovanie. Je on povinný ZP poslať nejaký výkaz, alebo tlačivo?
    Vopred ďakujem!
    ak podá DP, daňový úrad pošle údaje ZP.. ak mal nízke príjmy a nie je povinný podať DP, oznámi túto skutočnosť DÚ a ZP.. inak žiadne tlačivo ani výkaz nepodáva..

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    prepáčte mala som napísať ročné zúčtovanie dane a nie ZP. Takže ešte raz: mame zahraničného zamestnanca ktorý v priebehu roka mal príjem zo zahraničia a potom pracoval u nás na slovensku. Mám mu robiť RZ dane? Ak áno berie sa do úvahy príjem zo zahraničia? Ďakujem

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Mal by si podať daňové priznanie sám v štáte, kde má trvalý pobyt. Ty mu vydáš potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch.

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    a nemôžem mu spraviť RZD z príjmu ktorý mal u nás a on nech si podá DP za príjem v zahraničí? Jeho príjem v zahraničí je oslobodený od dane. Ďakujem

    babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

    babkamaja
    Ročné zúčtovanie dane sa robí za celý príjem. Prečo mu chcete nasilu robiť RZD Vy. On sám je povinný robiť RZD. Vy mu vystavte potvrdenie za príjem u Vas a to je vsetko.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babkamaja Pozri príspevok
    Ročné zúčtovanie dane sa robí za celý príjem. Prečo mu chcete nasilu robiť RZD Vy. On sám je povinný robiť RZD. Vy mu vystavte potvrdenie za príjem u Vas a to je vsetko.
    Len jedna poznámka: RZD robí zamestnávateľ, zamestnanec si ho teda nemôže urobiť sám, môže, alebo musí si podať DP.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Damián Pozri príspevok
    a nemôžem mu spraviť RZD z príjmu ktorý mal u nás a on nech si podá DP za príjem v zahraničí? Jeho príjem v zahraničí je oslobodený od dane. Ďakujem
    veď keď si on požiada o RZD, môžeš..

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    prosím vás pomôžte mi tak môžem mu spraviť RZD z príjmu čo mal na slovensku alebo mu mám dať len potvrdenie o príjme? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Damián Pozri príspevok
    prosím vás pomôžte mi tak môžem mu spraviť RZD z príjmu čo mal na slovensku alebo mu mám dať len potvrdenie o príjme? Ďakujem
    vystav mu potvrdenie, nemôžeš robiť RZD. Ak je rezidentom SR, zdaňuje na Slovensku celosvetové príjmy - cez DP.

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    no má vystavenú kartičku povolenie na pobyt na území SR, tak je rezidentom? Ďakujem

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    a ešte doplním, na slovensku pracuje 10 mesiacov, tak je rezidentom a má si podať DP na slovensku? Ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Damián Pozri príspevok
    a ešte doplním, na slovensku pracuje 10 mesiacov, tak je rezidentom a má si podať DP na slovensku? Ďakujem
    Kedze sa na SK zdrziaval viac ako 185 dni, mal by byt rezidentom SR.

    Ale RZD mu kvoli prijmom v zahranici robit nemozes, musi si podat DP. Vystav mu len potvrdenie o zdanitelnej mzde.

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    Dobrý deň!
    Potrebovala by som poradiť! Ak má niekto za r. 2011 príjmy iba ako SZČO, ale jeho úhrn minimálnych základov do ZP nepresiahol sumu 3948,72 eur, poisťovňa nieje povinná za neho spraviť ročné zúčtovanie. Je on povinný ZP poslať nejaký výkaz, alebo tlačivo?
    Vopred ďakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.