Zavrieť

Porady

účtovanie 2x uhradených faktúr

Ahojte,
dodávateľ, s ktorým máme zmluvu o inkase si v decembri omylom 2x stiahol úhradu tých istých faktúr, financie nám vrátil v januári. Kam mám zaúčtovať
opakovanú úhradu a vrátenie peňazí? Jedná sa cca o 11 000 Eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    toto by zaujímalo aj mna. ja mam pripad, ze bola dvakrat zapl. poistka za auto a nebola druha uhrada do dnesneho dna vratena. ako zaučtovat druhu uhradu? oproti učtu 378 ost. pohl.?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daja12 Pozri príspevok
    Ahojte,
    dodávateľ, s ktorým máme zmluvu o inkase si v decembri omylom 2x stiahol úhradu tých istých faktúr, financie nám vrátil v januári. Kam mám zaúčtovať
    opakovanú úhradu a vrátenie peňazí? Jedná sa cca o 11 000 Eur.
    Na účet 311.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tinika Pozri príspevok
    toto by zaujímalo aj mna. ja mam pripad, ze bola dvakrat zapl. poistka za auto a nebola druha uhrada do dnesneho dna vratena. ako zaučtovat druhu uhradu? oproti učtu 378 ost. pohl.?
    Duplicitnú uhradu zaúčtuje na ten istý záväzkový účet, kde máš predpis účtovaný.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Duplicitnú uhradu zaúčtuje na ten istý záväzkový účet, kde máš predpis účtovaný.
    uz je asi vela hodin, mi to nepali to zn. ze ak mam predpis poistneho zauctovany ako 568a/321a a uhr. 321/221 tak aj druhu uhradu zaučtujem 321/221?

    Haira je offline (nepripojený) Haira

    Haira
    Ahojte,
    zatial mi je to jasne ..... ja som dostala HK z pociatocnymi stavmi, kde som mala 321 minusom (dovod - dvakrat uhrada tej istej fa)...
    teda som kontaktovala dodavatela a peniaze mi poukazali naspat na ucet.... BV teda zauctujem 221/321? dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Haira Pozri príspevok
    Ahojte,
    zatial mi je to jasne ..... ja som dostala HK z pociatocnymi stavmi, kde som mala 321 minusom (dovod - dvakrat uhrada tej istej fa)...
    teda som kontaktovala dodavatela a peniaze mi poukazali naspat na ucet.... BV teda zauctujem 221/321? dakujem
    Áno tak.

    účtovanie 2x uhradených faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.