Zavrieť

Porady

DPH po prechode

Dorbý večer,
je tu niekto kto robi v omege a poradí mi???
Ja iba teraz začínam s omegou a som si nahadzovala rok 2008 a po prechode do nového roku mi vyskočilo DPH že ho nemám uhradené a pritom toto mám riadne uhradene.Poradí mi niekto ako na to, kde som urobila chybu? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mária68 je offline (nepripojený) mária68

    mária68
    Amica, skus zavolat do Omegy. Tel.c.:041/707 10 21 Na linke su operatorky, ktore Ti ochotne s problemom poradia.

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    Dobrý deň,
    ďakujem za radu, skusim, ale ešte sa opýtam ak môžem? Ako si mam nastavit prevodový mostík medzi účatmi 343 019, 343 029 a 343 000, aby sa mi jednotlive účty previedli na jeden???. ďakujem
    ja ešte iba začínam s týmto a vôbec neviem ako to mam urobiť v omege.

    mária68 je offline (nepripojený) mária68

    mária68
    Počas účtovného účtujete DPH na rôzne analytiky (napr.343.019, 343.219 ). Pri uzávierke "D" môžete zapnúť voľbu: PREÚČTOVAŤ ZOSTATKY DPH. Program Omega do interného dokladu preúčtuje zostatky za uzatvárané obdobie z jednotlivých analytík DPH na jeden účet, napr.:343.000.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    doplnim len, ze analitiku je mozne zvolit lubovolnu... treba si ale taky ucet vytvorit... u mna je to 343-999 s nazvom "Danovy urad"... na tento ucet zaroven uctujem kazdu uhradu dph...

    Inak logicky budes mat dph ci uz za 12ty mesiac alebo IV.stvrtrok v novom roku neuhradeny... to by si musela uhradzat do 31.12. za tieto dph-cky...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.