Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru

Dobrý deň,mám zamestnanca, ktorý nám napísal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.My sme mu odpísali na jeho žiadosť súhlas o skončení pracovného pomeru dohodou.Chcem sa opýtať či tento náš súhlas spolu s jeho žiadosťou je platný dokument o skončení pracovného pomeru dohodou, alebo či mu ešte treba napísať aj dokument "Skončenie pracovného pomeru dohodou"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    miruka Pozri príspevok
    Dobrý deň,mám zamestnanca, ktorý nám napísal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.My sme mu odpísali na jeho žiadosť súhlas o skončení pracovného pomeru dohodou.Chcem sa opýtať či tento náš súhlas spolu s jeho žiadosťou je platný dokument o skončení pracovného pomeru dohodou, alebo či mu ešte treba napísať aj dokument "Skončenie pracovného pomeru dohodou"?
    Môže byť aj tak, ako píše rodina1, ale môžete aj vypísať tlačivo zo ŠEVT-u, Dohoda o skončení pracovného pomeru, resp.spraviť si ju v počítači. Ale v pohode postačí i tak, že na žiadosť sa napíše súhlas - súhlasím so skončením pracovného pomeru Dohodou, podľa § 60 ZP k .......2011.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    truch, Barbara, Mária27, arizona, mzdarka renca, drobeceva, rodina1
    7

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    miruka Pozri príspevok
    Dobrý deň,mám zamestnanca, ktorý nám napísal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.My sme mu odpísali na jeho žiadosť súhlas o skončení pracovného pomeru dohodou.Chcem sa opýtať či tento náš súhlas spolu s jeho žiadosťou je platný dokument o skončení pracovného pomeru dohodou, alebo či mu ešte treba napísať aj dokument "Skončenie pracovného pomeru dohodou"?
    Ak ste súhlasili s ukončením PP dohodou, tak PP bude ukončený dňom uvedeným v dohode. Nemusíte písať zvlášť dokument "skončenie PP dohodou". Stačí, ak ste na dohodu, ktorú vám predložil zamestnanec uviedli, že súhlasíte. Je však potrebné, aby ste uvedený doklad mali založený aj u vás.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, drobeceva, mzdarka renca, Mária27, Barbara
    5

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    milka1619 Pozri príspevok
    Je to na žiadosť z-nca (nie je to z dôvodu org. zmien ).
    Pokiaľ zamestnanec žiada o ukončenie PP dohodou v zmysle § 60, nemá nárok na odstupné.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    milka1619 Pozri príspevok
    Nárok na odstupné nemá, ale či v dohode musí byť uvedené napr. Výška odstupného : 0,00 Eur.
    Nie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milka1619 Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať ohľadom tlačiva - Dohoda o skončení PP § 60 ZP: je povinnosťou uvádzať aj vetu : Dohodnutá výška odstupného : ........ ? Pozerala som si vzory tlačív na internete, kde to nebolo uvádzané . Ja to v mojom tlačive nemám uvedené - postupujem správne? Ďakujem.
    doplň dôvod skončenia prac.pomeru.
    Ak to potrebuješ uviesť, uveď to do poznámky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    UOTE=slovparkety;1826520]pracovník bol uznaný 70% invalid, pracoval 12 rokov, na aké odstupné a odchodné má nárok?

    ANNA[/QUOTE]
    A dostal výpoveď z organiz. dôvodov? Ak áno, má nárok na trojmesačné odstupné.

    §76 ZP
    (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Ja sa chcem spýtať ohľadom tlačiva - Dohoda o skončení PP § 60 ZP: je povinnosťou uvádzať aj vetu : Dohodnutá výška odstupného : ........ ? Pozerala som si vzory tlačív na internete, kde to nebolo uvádzané . Ja to v mojom tlačive nemám uvedené - postupujem správne? Ďakujem.

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Nárok na odstupné nemá, ale či v dohode musí byť uvedené napr. Výška odstupného : 0,00 Eur.
    pracovník bol uznaný 70% invalid, pracoval 12 rokov, na aké odstupné a odchodné má nárok?

    ANNA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.