Zavrieť

Porady

Zmena DBPŠ na DVP

Ako treba postupovat, ked dohodar zamestnany na DBPŠ uz nie je student a chcem teda zmenit DBPŠ na DVP. Musim mu dat vypoved a prijat ho na inu zmluvu? A co z toho plynie v suvislosti zo Socialnou poistovnou. Treba ho odhlasit a opat nahlasit, alebo je mozna nejaka zmena (aj tak nemaju tlaciva pre jednotlive pracovne pomery...).? Musi to byt k datumu, ked skoncil skolu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ukončiť prvú dohodu, odhlásiť zo SP, uzavrieť novú dohodu, prihlásiť na SP. Tak by som urobila.

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    No, my sme mali včera opačný prípad (zmena DVP na DBPŠ) a na Sociálnej poisťovni povedali že to netreba odhlasovať a hneď prihlasovať, pretože na sociálke to nerozlišujú či je to DVP alebo DBPŠ, takže "by im to iba urobilo zmätok". Ale keby si na tej odhláškoprihláške trvala tak by ti ju asi zobrala. Keby nie, tak to podaj na podateľni. Podľa mňa je to lepšie odhlásiť a hneď prihlásiť, aspoň budeš mať všetko v poriadku. My sme to však nechali tak, dúfam že nebudú problémy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zrada je v tom, že v tej istej pobočke (napr. v KE) vám každá pracovníčka povie niečo iné. Jedna povie, že treba hore dopísať DOVP, druhá, že netreba. Podaním prihlášky a odhlášky sa nič nepokazí a nezmešká.

    mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

    podnikateľ - s.r.o. mosat1
    No terminy, co sa tykaju socialnej poistovni som uz aj tak presvihol. Kedze ide o vysokoskolaka a ja som sa az neskor dozvedel, ze uz nie je student (iba keby sa to musi, tak to podam aj oneskorene). Len to chcem mat zmluvne v poriadku. Tak do SP nebudem nic podavat a urobim iba novu dohodu...

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    To je dobré riešenie pre toho, kto má veľa času :p

    /to Pauline myslím, neklikla som včas/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.