Zavrieť

Porady

Techn. zhodnotenie a odpisy

Dobry den,
auto na uver v podnikani sme zhodnotili kupou tazneho zariadenia, sme platcovia DPH, uctujeme v JU. Na blociku je aj jeho montaz.
Ako to zauctovat?
Tazne bez DPH nakup DM
Dph s tazneho som dala do prev. rezie a odcitala pri priznani DPH.
Montaz aj s DPH som dala osobitne do prev. rezie.

K obstar cene auta pridam cenu tazneho bez DPH a ratam danove odpisy.
Je to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Iba technická medziotázka, či neriešime vec, ktorú riešiť netreba. Bolo zhodnotenie v roku naozaj cez 1700€?


    § 29
    Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

    (1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku 1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.

    jablko10 je offline (nepripojený) jablko10

    jablko10
    V mojej predchadzajucej otazke
    Auto cez srotovne na uver v JU
    02-03-10
    11:30 PM

    som sa okrajovo dotkla aj tazneho a tam mi bolo odobrene, ze tazne mozem doratat k cene MV. Mozno som to navodila formulaciou otazky. Podla zakona, vid dole, to zrejme mozem urobit, ale si budem zbytocne komplikovat zivot. Tak ste to mysleli?
    § 29
    (2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie 1 700 eur, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.

    Techn. zhodnotenie a odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.