Zavrieť

Porady

školenia o zdravom životnom štýle či sektárstvo

zdravím. čo si myslíte o podobných školeniach na téma zdravý životný štýl? mne to smrdí sektárstvom, či vymývaním mozgov...
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ja si myslim, ze pojem ZDRAVY ZIVOTNY STYL je velmi subjektivny pojem a pocit. Kto zaruci, co je 100%-ne zdrave? Ked clovek sleduje historiu zmien zdraveho zivotneho stylu, tak pride k poznaniu, ze presne vymedzeny termin neexistuje. Mam presvedcenie, ze clovek musi "pocuvat" svoje telo a bude mat odpoved na zdravy zivotny styl. Nie kazdemu chutia a robia dobre ovsene vlocky, nie kazdy ma rad ryby, nie kazdy rad cvici atd. Kazdy clovek je jedinecny, ked jeden spi v noci napr. 8 hodin, druhemu stacia 4 hodiny a je fit.
Co sa tyka prednasok a skoleni v tomto duchu, mam k nim lojalny pristup. Nazvat ich vymyvanim mozgov, to je pre mna dost expresivny vyraz. Mozu posluzit ako navod a zdroj informacii, ale nikomu neublizia.
Sama sa snazim zdravo zit, aj ked vsetko nie je v mojich silach.
Naposledy upravil wegamizi : 23.08.09 at 14:34
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

arimi Pozri príspevok
zdravím. čo si myslíte o podobných školeniach na téma zdravý životný štýl? mne to smrdí sektárstvom, či vymývaním mozgov...
môžeš byť konkrétnejší ?
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

už som počula o herbalife, či teraz školenia o úspechoch v živote, či práci, konkr. ***** spolok, no je ich viac...robia školenia na téma zdravý život, ale to skor o vymývaní mozgov, napr. motto zmeníme váš život, alebo ked chceš byt úspešný, nesmieš byt zamestancom apod,. kraviny...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

arimi Pozri príspevok
už som počula o herbalife, či teraz školenia o úspechoch v živote, či práci, konkakt . ***** spolok, no je ich viac...robia školenia na téma zdravý život, ale to skor o vymývaní mozgov, napr. motto zmeníme váš život, alebo ked chceš byt úspešný, nesmieš byt zamestancom apod,. kraviny...
Ak to viem dopredu vyselektovať a odhadnúť, že ide len o bohapusté vymývanie mozgov, tak sa tým ani nezaoberám. Ak sa to dopredu odhadnúť nedá, a zistíš to až na tvári miesta, ešte stále je dosť času použiť zdravý rozum a ísť od toho.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ano, su sekty, ktoré sa zašívajú a pracujú pod rúškom kurzov zdravia, ale aj manažmentu, marketingu a pod.
Nie je to nič nové a treba si dávať pozor, kde vaše peniažky idú, prípadne po úspešnom ukončení, pre koho vlastne naháňate šupule..
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

no a práve tam sa uchytil moj brzo ex manžel, a ja som až teraz zistila odkial vietor fúka...také táraniny...najviac ma pobavilo že predávajú napr. prášok z divých mravcov za 3tisícky alebo tuk z úhora za 2 tisíc... no ja len valím oči...fakt ho namotali...potom mi doma pobehoval o polnoci s prútikmi...a tak :-)))) je alkoholik, takí sa najlahšie lovia...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

arimi Pozri príspevok
no a práve tam sa uchytil moj brzo ex manžel, a ja som až teraz zistila odkial vietor fúka...také táraniny...najviac ma pobavilo že predávajú napr. prášok z divých mravcov za 3tisícky alebo tuk z úhora za 2 tisíc... no ja len valím oči...fakt ho namotali...potom mi doma pobehoval o polnoci s prútikmi...a tak :-)))) je alkoholik, takí sa najlahšie lovia...
Oni majú psychiku človeka veľmi dobre prešpekulovanú a dopredu vedia u koho majú úspech zaručený.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

až teraz sa pozerám, že ten názov je vymazaný /či vygumovaný ako aj tie mozgy :-))))/ prečo sa to maže? je to ako reklama či hanenie, či ako? lebo herbalife tam zostalo...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

arimi Pozri príspevok
až teraz sa pozerám, že ten názov je vymazaný /či vygumovaný ako aj tie mozgy :-))))/ prečo sa to maže? je to ako reklama či hanenie, či ako? lebo herbalife tam zostalo...
Ja tam nevidím nič vygumované, všetky príspevky sú tak, ako boli napísané.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

ja tam mám hviezdičky kde píšem konkr. ***** spolok...
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

zas mi to vymazali-...ktosi tu stráži...
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

len nechápem, čoho sa boja, ked mi mažú čo napíšem...kto može mazat v mojich príspevkoch?
takže až také čisté to asi nebude....tušila som to...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

arimi Pozri príspevok
len nechápem, čoho sa boja, ked mi mažú čo napíšem...kto može mazat v mojich príspevkoch?
takže až také čisté to asi nebude....tušila som to...
mazať môže admin, pripadá ti fér písať tu o firme, ktorá sa nemôže brániť?
plánuješ svadbu?
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

akože nemože bránit?ved sa aj bráni...inak by to nemazali, nemyslíš?
"je nás čím dál tím víc" :-))))))
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Podla obsahu odpovedi a dalsich tvojich otazok tvoja zalozena tema nema nic spolocne so zdravim. Mozno malicko ( dusevne zdravie ), ale vidim, ze to ta ani tak nezaujima, skor by som povedala zaradit do sekcie " Podnikanie ". Tu si troska mimo
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Slibte zakomplexovaným krásu, úspěch, chudým peníze, každému zdraqví, pochybujícím jistotu v jakémkoliv oboru, do toho přidejte prospěch dětí, sexuální přitažlivost - a utáhnete každého na dobře uvařené, psychicky dobře zmanipulované nudli.

Kolem je nuda, náboženství se moc nenosí, protože vyžaduje pokoru a disciplínu a odříkání, dnes doba přeje konzumu, úspěchu a povrchnímu pozlátku.

Slibte komukoliv cokoliv lákavého, pokud možno snadno a rychle, a spousta lidí se chytí. Na velké úroky, na peníze, zdraví, úspěch. Na zdravé, pružné, sexy tělo.

Kurz za minimálně tisíc korun denně, úspěch zaručen. Ten finanční - pro školitele - rozhodně. Přihoďte něco zázračných prostředků na cokoliv, samozřejmě za zázračnou cenu....

Pokud někdo propaguje zdravý životní styl, zajímá mě, jak toho chce dosáhnout. Jestli cvičením, klidným životem a přiměřeným jídlem, nebo léčebnými a napravovacími prostředky na každý parametr života. Zázračné vodičky, tabletky ani cvičební nářadí nejsou o zdravém životním stylu, spíš o peněžence, ne?
0 0
wellnesska wellnesska

wellnesska je offline (nepripojený) wellnesska

nehadzala bz som vsetky firmy do jedneho vreca
na kazdom cloveku je, aby si urobil vlastny nazor.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

wellnesska Pozri príspevok
nehadzala bz som vsetky firmy do jedneho vreca
na kazdom cloveku je, aby si urobil vlastny nazor.
Původní dotaz byl, co si lidé myslí o školeních o zdravém životním stylu. Mi už je divné, že někdo chce dělat školení zrovna na toto téma. To si myslí, že lidé dělají velké množství věcí v životě špatně a nevědí o tom? Co tak převratně nového chce ten člověk lidem sdělit?

Myslím si, že dospělí lidé vědí, jak zacházet se svým tělem i duševnem, aby byli jakžtakž zdraví. Pokud si ubližují, tak vědomě - přejídáním, kouřením, nedostatkem pohybu.

Proč by někdo dělal školení o zdravém životním stylu, aniž by nabízel něco na jídlo nebo nějaké nářadí na cvičení? Znáte takovou firmu? Která udělá třeba jen jednodenní školení, jak zacházet sám se sebou, a nic by vám k tomu nenutila ke koupi, jen to školení?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

No ja osobne si myslím že každy človek ak chce mať kvalitný a zdravý život má množstvo možností preštudovať si literatúru, pozrieť si čo mu vyhovuje čo nie a poskladať si pre seba to čo je pre neho najvhodnejšie. Potom nech svoje závery konzultuje s niekým iným aby vedel či postupuje správne, alebo nech v praxi života overí svoje teorie o zdravom živote.
Nemyslím, že je nutne potrebné krmiť peniazmi spoločnosti, ktoré tak radi zarábajú na zúfalstve a beznádeji ludí. Nepopieram že existujú mnohý čo majú človeku čo dať ale to sa dá zistiť len tak že to človek riskne a uvidí a keď bude mať pocit že je to za hranicou zdraveho rozumu tak netreba pristupovať na kompromisi s vlastným rozumom a proste treba ist preč.
Mnoho ľudí sa v takých spolkoch drží s totálneho zúfalstva a mnohý s pocitu že aspoň niekde patria ale keď stratí človek seba pre príslušnosť k spolku aký význam malo hľadať daný spolok veď malo ist o zdravý život.
Len tak na okraj raz ku mne prišla dáma s vygumovaným mozgom ktorá predávala specialny rastlinný krém, ktorý mal zo mňa spraviť krásavicu nevýdanú a to tým že obsahoval výťažky s pravých diamantov a tajnú receptúru ktorou sa spracovavali rohy bájnych jednorožcov
Naposledy upravil silviaz : 27.08.09 at 18:08
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Fuha, tak to je silna kava. " Obdivujem" ludi, co sa na takuto pracu daju. Uz len, ked to citam, vyzera to hrozostrasne, neviem si predstavit, ze by ma niekto s touto ponukou oslovil.Ale ako moj manzel hovori: " Z kazdeho vlaku jeden hlupak vystupi".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať