Zavrieť

Porady

neuznanie záruky na Slovensku

Chcela by som sa Vás opýtať, či je možné dľa zákona, aby výrobca zo Slovenska neuznal záruku na Slovensku, ak jeho výrobok bol zakúpený v Českej republike.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    elpka Pozri príspevok
    Chcela by som sa Vás opýtať, či je možné dľa zákona, aby výrobca zo Slovenska neuznal záruku na Slovensku, ak jeho výrobok bol zakúpený v Českej republike.
    Nič také neexistuje a výrobca je povinný uznať záruku.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Ja si to tiež myslím, ale ten výrobok-plynový kotol nechcú uznať a ani jeho spustenie do prevádzky, čo je podmienkou záruky a v tel.rozhovore mi argumentoval tým, že ak kúpim auto v USA, tak mi tu na Slovensku tiež neuznajú záruku. No tak som radšej zložila, lebo vysvetluj niečo blbcovi. Ja som chcela vedieť, či je pre takúto situáciu opora v zákone a v ktorom. Dík

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    elpka Pozri príspevok
    Ja si to tiež myslím, ale ten výrobok-plynový kotol nechcú uznať a ani jeho spustenie do prevádzky, čo je podmienkou záruky a v tel.rozhovore mi argumentoval tým, že ak kúpim auto v USA, tak mi tu na Slovensku tiež neuznajú záruku. No tak som radšej zložila, lebo vysvetluj niečo blbcovi. Ja som chcela vedieť, či je pre takúto situáciu opora v zákone a v ktorom. Dík
    To čo tvrdí výrobca, je nezmysel. V rámci EÚ platí princíp voľného pohybu tovarov, čo napokon aj jemu umožnilo bezproblémovo dodať tovar do iného členského štátu, kde si ho môže kúpiť ktokoľvek a odkiaľkoľvek a na tento tovar vždy platí záruka. Výrobca má akési svojské pravidlá. Je to jeho výrobok? Je, takže po určenú dobu, minimálne dva roky ručí za tento výrobok, tak ako on má právo dodať svoj tovar do iného členského štátu, ty máš rovnaké právo tiež jeho výrobok nakúpiť v inom členskom štáte, na reklamačných právach sa nič nemení. Poriadne si preštuduj nasledovnú stránku a konaj podľa nej.
    http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=links

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    My riešime tiež otázku či kúpiť plynový kotol v ČR ktorý je oproti našim cenám omnoho lacnejší. Zrejme sa to neoplatí pre možné problémy v budúcnosti, možno s výnimkou blízkeho pohraničia.Záruka bude platiť ak ho namontujú servisáci z ČR a v prípade poruchy v záručnej lehote bezplatne vám ho opravia takisto len oni. To mám od našich servisných technikov.Mailom som požiadala o informáciu priamo výrobcu v ČR či je to tak, prešli dva týždne a žiadna reakcia.Našli sme však predajcu ktorý ten istý kotol nám predá len o 2 tisícky drahšie ako by vyšiel kotol včetne dopravy z ČR. Výrobca v dôsledku tých komplikácií má zaručený odbyt aj na Slovensku, dopláca na to jedine zákazník.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Rozdiel ceny kotla, ktorého som tu riešila je 290,- eur v Čechách oproti Slovensku a keď si uvedomíš, že je to Slovenský výrobok, pripadá mi ten rozdiel cien absurdný, ale je to bohužiaľ tak a ak mi neuznajú záruku na Slovensku, tak som na tom aj tak zisková.Evka

    neuznanie záruky na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.