Zavrieť

Porady

čím natrieť drevo?

pekny den,chcel by som vas poprosit o radu com natriet drevo(smrek)na altanku, deckom ihrisku, zabradli...proste vsetko je vonku a vsetko drevo nove. Viem ze 2x proti skodcom, pliesnam...ale co potom. Jeden radi olej-druhy ze olej nevydrzi,dalsi ze namoriť, iny nalakovat.
Vie mi nekdo poradit? resp aj odskusanu znacku.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Zdravím, no neviem či to je vhodné na altánok, skôr nie, ale keby si niekedy potreboval konzervovať drevo niekde na streche v garáži dajme tomu, tak odporúčam prepálený motorový olej. Na našom dome je strecha takto natretá už 15 rokov a ani len náznak nejakých problémov s rôznou háveďou.

    Pre tých ktorí chcú namietať zdravotnú nezávadnosť upresňujem, že obytné miestnosti sú od strechy oddelené betónovou dekou.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    nechcem zakladať novú tému, mňa by zaujímalo, či použitý motorový olej je lepší ako luxol a podobné nátery, alebo sa používa len preto, že je zadarmo?

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Neviem porovnať, u nás to bolo z dôvodu, že je zadarmo. Ale ako som písal, ani náznak nejakej hávede po 15tich rokoch. Takže asi je dobrý. Či?

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Na detske preliezky a hracky radsej nedavat kadejake chemicke sajrajty ani natery proti plesniam a skodcom.
    Doporucuje sa natierat zmesou lanoveho oleja, vcelieho vosku a terpentinu, ktory konzervuje a zaroven chrani proti plesniam a inym neduhom.Niekto vsak namieta, ze to nie je vhodne pre exterier, niekto tym natiera zruby. Tiez ma to zaujima.

    http://www.kreidezeit.cz/index.php?clanek=29
    Naposledy upravil bupi : 08.06.09 at 10:23

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    vemak Pozri príspevok
    pekny den,chcel by som vas poprosit o radu com natriet drevo(smrek)na altanku, deckom ihrisku, zabradli...proste vsetko je vonku a vsetko drevo nove. Viem ze 2x proti skodcom, pliesnam...ale co potom. Jeden radi olej-druhy ze olej nevydrzi,dalsi ze namoriť, iny nalakovat.
    Vie mi nekdo poradit? resp aj odskusanu znacku.
    dakujem
    Odporučila by som Ti poradiť sa s odborníkom v obchode farby-laky. Sú na to ekologické nátery-laky, ktoré nie sú škodlivé, sú kvalitné, ale drahé. Keď sa jedná o detské ihrisko, zábradlie určite nie je vhodný prepálený olej a luxol - sú to nanajvýš nevhodné a škodllivé nátery a to nie iba pre Tvoje okolie ale vôbec pre životné prostredie.

    kabul je offline (nepripojený) kabul

    kabul
    mam znameho, kt. strechy stavia cely svoj život, a sam si teraz stavia dom, a krov ničim nenatieral. Vraj je to len o tom aby niekto na tom zarobil, ochrana pred škodcami je účinná len vtedy ak sa to natiera každé 4 roky.....

    čím natrieť drevo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.