Zavrieť

Porady

ma otec vôbec nejake právo zasiahnuť?

Po rozvode deti boli dané mame ale po roku začala chodiť po baroch a krčmach proste sa flakajúci po nociach a ja som bol pri deťoch . Deti sa mi budili 4 krat v noci z plačom kde maju maminu . Chodí po susedoch v noci a deti doma same .Ked som sa snažil niečo vyriešiť začala využivať babky že deti poslala tam aby mohla isť zasa sa flakať . Dal by som za tie deti život ale mam nejake pravo ? Vôbec ? Uspejem ked to začnem riešiť? Ked mamine povedali že nech nechodí od nich preč ešte sa do nich obula .Dôkazov čo robí mam za dva roky dosť vo forme sms . Neviem čo mam robiť a či vobec možem . Deti su čiste a najedene ale to nie je všetko potrebuju aj istotu a že ich mama neklame . chcu byť čoraz viac somnou ale ako sa to dá ked musím aj robiť aby som jej daval peniaze . Je tu na slovensku vobec nejaka spravodlivosť?
3 komentárov     zbaliť
korela Koľko majú deti rokov?
Stefan044 deti maju 7 a 10 . prosia ma nech niečo urobím ale ako ked nechcem ublížiť to su dnešne ženske fakt take sprosté?
korela túto vetu si mohol aj inak naformulovať, čo sa týka žien, rieš svoju bývalú, nie celý svet. ľudí s nedostatkami nájdeš predsa na oboch stranách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    aby som ti trošku zlepšila náladu - poznám podobný prípad. Len tammatka začala piť. A okolie neverilo, ako väčšina alkoholikov veľmi dobre maskovala. Ale nakoniec prišli sociálne pracovníčky a fakt našli fľaše všade, takže to bolo preukázané. Plus samozrejme rôzne posudky.... Trvalo to viac ako rok, deti boli zverené otcovi. A to dokonca muselo prísť socialne z iného okresu, lebo v príslušnom okrese boli známosti.... Jednoducho otec žiadal starostlivosť a bolo mu vyhovené. Aj keď do vynesenia rozsudku tomu neveril.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan044 Ale ja nemožem o nej povedať že je alkoholik aj ked vydrží viac ako ja kedže ja nepijem vobec snažím sa k tomu pristupovať spravodlivo . och ťažky to život
    Dáša_ no ved u vás je iný problém. bude to treba preukázať. a iste dôjde aj na vypočúvanie detí.
    Nie je to jednoduché, ale dá sa to.
    Stefan044 mna už na psychiatriu dostala proste ma zlomila a ak to bude pokračovať zlomí aj ich . viem zlo plodí len dalšie zlo ale asi sa tomu zlu nevyhnem aj ked velmi chcem asi je nevyhnutné
    korela príde aj v noci, ak treba.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To, čo ti poradím, je svinstvo, ale dosť účinné. Ovšem decká si vytrpia....
    V čase, ak sa bude ex- tárať kade-tade, zavolaj sociálku, že máš podozrenie, že deti sú bez dozoru a ze osoba, ktorej sú zverené, ich ponechala samotné. Ty v tom čase ale nesmieš byť prítomný, musíš si vyčíhať dobu, kedy prídu a byť pritom, ako zo sociálky zistia, že sú samé (samozrejme ty sa ponúkneš, že ich postrážiš). A následne podať návrh na súd na zmenu zverenia do starostlivosti (a použiješ výsledok kontroly zo sociálky). A v návrhu aj určíš výšku výživného, ktoré bude musieť ex- cálovať.
    Je to "levárna" - ale niekedy to fest účinne pomôže.
    korela Verím, že by sa našlo nie menej drastické, ale nedrastické riešenie. Mať vlastné deti s blokmi, takmer žiadna výhra v tomto prípade. Z nešťastia do nešťastia.
    Stefan044 toto robí po nociach tažko niekto príde v noci to sa nedá načasovať ja viem len tolko do dcéry že sa zobudila a hladala ju po celej bytovke kde je a sedela u susedov alebo s nimi popijala na chodbe ale neviem či niekto berie slova dieťaťa vážne vobec
    kopretinka 16.11.16 16:46 priradil do Porady
    kopretinka 16.11.16 16:46 odstránil(a) z Porady

    ma otec vôbec nejake právo zasiahnuť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.