Zavrieť

Porady

Pach vody v akváriu

Vie niekto poradiť ako odstrániť pach z vody z akvária.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    markovicm Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť ako odstrániť pach z vody z akvária.
    Pravidelným čistením. Ale akvárium bude stále mať svoj typický zápach. Ak je to citiť v miestnosti, treba akvárium prikryť, aby pach tak neunikal.
    Pravidelne ho cistim(filter 1 krat tyzdenne) a vodu podla potreby.Nemohlo bz to byt aj krmivom pre rybky(kupil som totiz nejake vykrmove granulky a tie pachnu sami o sebe)ale ci tento pach moze prejst aj do vody a pretrvavat ?Neviem.Nebude vadit ked cela plocha akvaria bude prikrytá?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    markovicm Pozri príspevok
    Pravidelne ho cistim(filter 1 krat tyzdenne) a vodu podla potreby.Nemohlo bz to byt aj krmivom pre rybky(kupil som totiz nejake vykrmove granulky a tie pachnu sami o sebe)ale ci tento pach moze prejst aj do vody a pretrvavat ?Neviem.Nebude vadit ked cela plocha akvaria bude prikrytá?
    Keď máš dobrý prívod vzduchu (prevzdušňovač) tak može byť cele zakryté, ale nejakým materialom, ktorý vyčnieva nad profil akvárka

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    rybky treba krmit iba tolko kolko hned zozeru inak sa krmivo začne rozkladať a moze aj smrdieť

    marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

    marko7997
    Mne tiez bolo citit vodu z akvaria,a aj ked som ho vycistil kompletne aj s pieskom kamenmi a vodou po kratkom case to bolo znova rovnake.Je to urcite aj z krmiva(granuliek ktore su vyrobene z niecoho co ma uz svoj pach).Existuje vsak urcite nejaky chemicky prostriedok na upravu vody v akvariu.Treba sa informovat v akvaristike.
    DSCF0459.jpg  
    IMG_0085.jpg  
    DSCF0461.jpg  
    DSCF0463.JPG  
    1/1

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    kúpiť kvalitný filter, ktorý filtruje a nie len múti vodu a výri vodu,pravidelne odkalovať a čistiť, neprekrmovať, a kúpiť si testy na vodu a otestovať vodu (NO2, NO3, ...)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pasuliatko Pozri príspevok
    kúpiť kvalitný filter, ktorý filtruje a nie len múti vodu a výri vodu,pravidelne odkalovať a čistiť, neprekrmovať, a kúpiť si testy na vodu a otestovať vodu (NO2, NO3, ...)
    plne suhlasím a ja ešte doplním-kupiť si prísavníkov, tí vedia tiež svoju robotu v akvarku odviesť...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    plne suhlasím a ja ešte doplním-kupiť si prísavníkov, tí vedia tiež svoju robotu v akvarku odviesť...
    ano aj slimáky sú dobré ale nie tie malé ale velké čo sa thak nerozmnožujú

    melbak je offline (nepripojený) melbak

    melbak
    mame trosku iny problem, kupili sme nove akvarium a akosi ho nevieme dat dohromady, vsetko je tam uz take moderne a najhorsie je , ze navod je v anglictine, jedna sa o "pacifik 50" model AAA600PGV, no urcite mi napisete, ze sme si na predajni mali pytat aj preklad navodu,ale bolo to v inom meste, zistili sme to az doma a uz sme boli na to cudo velmi zvedavi, prosim ak by niekto vedel nejak poradit, boli by sme vdacni

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    melbak Pozri príspevok
    mame trosku iny problem, kupili sme nove akvarium a akosi ho nevieme dat dohromady, vsetko je tam uz take moderne a najhorsie je , ze navod je v anglictine, jedna sa o "pacifik 50" model AAA600PGV, no urcite mi napisete, ze sme si na predajni mali pytat aj preklad navodu,ale bolo to v inom meste, zistili sme to az doma a uz sme boli na to cudo velmi zvedavi, prosim ak by niekto vedel nejak poradit, boli by sme vdacni
    A v čom konkrétne máš problém? Čo nevieš dať dokopy? Spýtaj sa konkrétne a prípadne prefoť ten anglický návod.

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    My tiež chováme rybičky,zo začiatku sme mali tiež tento problém.Keď sme častejšie vymieňali vodu a čistili dno akvária smrad sa pominul. Prísavníky sú tiež veľký pomocníci.
    A na to čistenie dna, dostať kúpiť odsávačku .to len tak, keby.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.