Zavrieť

Porady

skončenie PP

Ahojte prosím Vás ako je to pri ukončení PP.
Zamestnanec končí PP v skúšobnej dobe ku dňu 05.08.2011. V uvedený deň má riadne odpracovať 8 hod.?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Môžem poprosiť o vzor.
    Žiaľ, natoľko nie som počítačovo zdatná, aby som to sem prilepila bez toho, aby tam nebola cesta na firemný počítač, v ktorom to mám v rámci ISO s firemnou hlavičkou a údajmi.
    Mám ho vytvorený tak, že na 1. strane mám nástupné údaje - meno pracovníka; adresu; dátum narodenia; ČOP; č. telefónu; dátum vstupnej lekárskej prehliadky; aké preukazy a oprávnenia má pracovník; dátum platnosti prac. zmluvy od - do; na dobu neurčitú/určitú; dátum jej prevzatia a prevzatia popisu prac. činnosti; na aký účet žiada zasielať výplatu; čo prevzal - napr. kľúč od objektu - čipovú kartu na dochádzku - preukaz zamestnanca a okrem toho pracovník na tejto strane podpisuje, že bol oboznámený napr. s pracovným poriadkom, prípadne ďalšími firemnými dokumentami ako ciele kvality, politika kvality a pod.; ďalej dátum a podpis školeniaBOZPaPO, ako aj zaškolenia pracovníka do profesie.
    Na druhej, ktorú vypisujem a tlačím pri ukončení PP - časť výstup a tam je
    - dátum ukončenia PP
    - dôvod ukončenia PP
    - súhlas / nesúhlas konateľa spoločnosti s ukončním PP
    - dátum a podpis (konateľa)
    ďalšia časť je tabuľka so záväzkami zamestnanca voči spoločnosti pri ukončení PP, tj. čo treba zamestnancovi zraziť, krátiť, preplatiť
    - napr. či odovzdal všetko náradie a pod. - podpisuje a zodpovedá za to jeho nadriadený
    - RD - prečerpaná/nevyčerpaná - (počet - MJ - €/MJ - Spolu)
    - obedy (u nás zrážame poskytované obedy z nasled. výplaty)
    - treba si upraviť podľa potreby
    Pod touto tabuľkou mám podpis vedúceho, príp podpis ekonóma.
    Potom tam máme záverečnú vetu - Potvrdzujem, že som prijal zápočtový list a ďalšie náležitosti, súvisiace s ukončením môjho PP a nemám voči spoločnosti žiadne ďalšie nároky a požiadavky. A na koniec dátum a podpis zamestnanca
    Naposledy upravil vieraaaa : 05.08.11 at 10:31

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    Ďakujem, nebola som si istá.
    je jeho posledný deň, môže ho odpracovať, popr. čerpať nejakú náhradu......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    Ahojte prosím Vás ako je to pri ukončení PP.
    Zamestnanec končí PP v skúšobnej dobe ku dňu 05.08.2011. V uvedený deň má riadne odpracovať 8 hod.?
    Ďakujem
    ÁNo, je to jeho posledný pracovný deň.

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    My tiež vykazujeme tento deň ako odpracovaný, platíme mu hodinovú mzdu a zamestnanec si v tento deň vybavuje výstupné formality - odovzdáva náradie, podpisuje, vybaví si výstupnú lekársku prehliadku.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Chcem sa spýtať, či postupujem správne, ak pri skonč. pp vystavín z-ncovi potvrdenie o príjmoch fo s dátumom napr. 5.8.2011 a vyplatím až 30.09.2011 - splatnosť v pz - do 30. nasl. kal. mesiaca. Ďakujem.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či postupujem správne, ak pri skonč. pp vystavín z-ncovi potvrdenie o príjmoch fo s dátumom napr. 5.8.2011 a vyplatím až 30.09.2011 - splatnosť v pz - do 30. nasl. kal. mesiaca. Ďakujem.
    Ja im tieto potvrdenia vystavujem až po poslednej výplate a zasielam doporučene poštou. Veď zamestnanec to bude potrebovať aj tak až na budúci rok a moje skúsenosti sú také, že minimálne 50 % si toto potvrdenie vo februári pýta znova.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Daniela12345 Pozri príspevok
    A aké potvrdenia o príjme im dávate pri skonč. pp?
    Ja v podstate iba "zápočet" a so zamestnancom sa dohodnem pri ukončení PP, že po poslednej výplate mu pošlem potvrdenie k ročnému zúčtovaniu dane a výplatnú pásku. Takto sa vyhnem prípadným chybám z dôvodu zmien, napr. pri výške daňového bonusu, zmene výšky vymeriavacích základov pri odvodoch a pod. - veď programátori tieto veci do programov stíhajú zapracúvať v podstate v poslednej chvíli.
    Pracovníka oboznámim s prípadnými zrážkami, alebo krátením prečerpanej dovolenky, ktoré bude mať realizované v poslednej výplate. My na to máme tzv. Nástupné - výstupné lístky", kde mám toto pri výstupe pracovníka už vyčíslené.
    Naposledy upravil vieraaaa : 05.08.11 at 09:45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.