Zavrieť

Porady

VYSAVAC BEZ UHLIKOV-KUPA-EXISTUJE?

chcem kupit vysavac v ktorom nieje treba menit uhliky, existuje taky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jan222 Pozri príspevok
    chcem kupit vysavac v ktorom nieje treba menit uhliky, existuje taky?
    Neviem, kam tou otázkou mieriš? Chceš vysávač, ktorý v motore nemá uhlíky? Alebo chceš vysávač, kde dllllho netreba meniť uhlíky?

    Ak to druhé, tak to je väčšina vysávačov - ja mám 14 ročnú ETU a ešte som v nej uhlíky nemenil. A to ju používam 2x týždenne.

    Ak si myslel to prvé, tak neviem, či existuje taký vysávač. Na to, aby elektromotor nemal uhlíky, tak to musí byť asynchrónny motor (v tomto prípade jednofázový). Tieto motory sú drahšie ako synchrónne (s uhlíkom), lebo sú komplikovanejšie, preto sa vo vysávačoch nepoužívajú. Nevylučujem, že by sa možno našiel taký vysávač (že by si niekto trúfol taký vyrobiť), ale bežné to určite nie je. Aspoň ja som ešte taký nevidel.
    Naposledy upravil Chobot : 25.10.08 at 00:29

    kerekes je offline (nepripojený) kerekes

    Vylúčený člen kerekes
    Chobot Pozri príspevok
    Neviem, kam tou otázkou mieriš? Chceš vysávač, ktorý v motore nemá uhlíky? Alebo chceš vysávač, kde dllllho netreba meniť uhlíky?

    Ak to druhé, tak to je väčšina vysávačov - ja mám 14 ročnú ETU a ešte som v nej uhlíky nemenil. A to ju používam 2x týždenne.

    Ak si myslel to prvé, tak neviem, či existuje taký vysávač. Na to, aby elektromotor nemal uhlíky, tak to musí byť asynchrónny motor (v tomto prípade jednofázový). Tieto motory sú drahšie ako synchrónne (s uhlíkom), lebo sú komplikovanejšie, preto sa vo vysávačoch nepoužívajú. Nevylučujem, že by sa možno našiel taký vysávač (že by si niekto trúfol taký vyrobiť), ale bežné to určite nie je. Aspoň ja som ešte taký nevidel.
    Asynchrónne sú najjednoduchšie motory, ale na vysávače nemajú otáčky.

    VYSAVAC BEZ UHLIKOV-KUPA-EXISTUJE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.