Zavrieť

Porady

Darovanie casti domu a dozivotne uzivanie

Dobry den, od svokrovcov sme dostali do daru (do vlastnictva so zenou) vrchne poschodie so samostatnym vstupom a s dozivotnym uzivanim svokrovcov darovanej casti (nasej casti domu). Mojou otazkou je, ze ci mozem zakazat vstup do nasej casti domu svokrovcom, ked tam maju pravo na dozivotne uzivanie ale ja som so zenou vlastnikom. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirecB Pozri príspevok
    Dobry den, od svokrovcov sme dostali do daru (do vlastnictva so zenou) vrchne poschodie so samostatnym vstupom a s dozivotnym uzivanim svokrovcov darovanej casti (nasej casti domu). Mojou otazkou je, ze ci mozem zakazat vstup do nasej casti domu svokrovcom, ked tam maju pravo na dozivotne uzivanie ale ja som so zenou vlastnikom. Dakujem za rady.
    Ak v tej časti majú právo doživotného užívania, tak určite to zakázať nemôžeš. Žeby za dobrotu na žobrotu?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak nemate blizsie urcene v zmluve,ktore casti mozu uzivat, tak mozu uzivat celu nehnutelnost,ktoru vam darovali.
    Vecne bremeno mozete zrusit jedine suhlasom oboch zucastnenych stran /vsetkych ucastnikom/,alebo sudnou cestou. Resp. zanika smrtou "vecneho bremena"

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tweety Pozri príspevok
    Ak v tej časti majú právo doživotného užívania, tak určite to zakázať nemôžeš. Žeby za dobrotu na žobrotu?
    ...ešte rád môže byť dotyčný , že aj on je zapísaný do darovacej zmluvy .......no nie , Vtáčatko ???

    ...všetko je to o morálke ...


    Blá , blá , blá .........

    Darovanie casti domu a dozivotne uzivanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.