Zavrieť

Porady

vedenie devíz.účtu a prepočet kurzom

dobrý deň,
prosím o radu, ak mám devízový účet, tak podľa mňa by som mala všetky pohyby na účte prepočítavať cez kurz NBS-stred. No od januára mi VÚB posiela výpisy, na ktorých je napr. suma za vedenie účtu a suma iných poplatkov prerátaná kurzom VÚB. Platí teda, že pre mňa je tento "ich" kurz orientačný, a ja stále všetko prepočítavam cez NBS?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja to mám na HVB Bank, prepočítavam nadalej nbs. Kurz banky používam pri prevodoch, ....

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    bavíme, tiež si myslím, že to tak má byť, no nejaký červík mi tam vrtá, tak prepáč...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    to nič, mňa len zarazilo, že ti nebudú sedieť zostatky na účtoch. V cudzej mene ti musia sedieť, no a v Sk sa vyrovná pri ocenení devíz.účtu k 31.12.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    aha, tak o tom ocenení dev. účtu k 31.12. zatiaľ nič neviem, kde by som sa o tom dočítala? ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    JDM
    dobrý deň,
    prosím o radu, ak mám devízový účet, tak podľa mňa by som mala všetky pohyby na účte prepočítavať cez kurz NBS-stred. No od januára mi VÚB posiela výpisy, na ktorých je napr. suma za vedenie účtu a suma iných poplatkov prerátaná kurzom VÚB. Platí teda, že pre mňa je tento "ich" kurz orientačný, a ja stále všetko prepočítavam cez NBS?
    ďakujem
    áno........

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    všetky prepočty cudzej meny sa robia kurzom NBS, iba nákup a predaj cudzej meny sa robí kurzom komerčnej banky. K 31.12. sa všetky učty prerataju kurzom NBS.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Azla, nemôžem súhlasiť. Nehádž všetky pohyby do jedného vreca.
    Všetko záleží na tom, ako si interne spravíte smernicu pri úbytku CM /metóda FIFO, resp. metóda váž. priemeru/.
    Lebo tá NBS sa mi v Tvojej odpovedi vôbec nepáči. Samozrejme len počas roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.