Zavrieť

Porady

2 predajne

Dobrý deň, máme predajňu so stavebným materiálom, manžel popritom vykonáva stavebné práce. Účtujem v MRP, JÚ. V programe mám vytvorené strediská, t.j. zválšť pre obchod, zvlášť pre vykonávanie prác. V blízkej budúcnosti však chceme otvoriť ďalšiu predajňu. Je mi jasné, že si v účtovníctve vytvorím ďalšie stredisko, všetko účtujem v jednom peňažnom denníku. Mám však program JU+sklad, to znamená, keď napr. nahadzujem nejakú faktúru, môžem si hneď zaradiť aj príjem na sklad a naopak, keď mám najpr. príjem na sklad a neskôr príde faktúra, môžem ju priradiť k príslušnému príjmu. Ako však budem postupovať v tej novej predajni /je na úplne inom mieste v rámci mesta/, mám na mysli vedenie účtovníctva.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

    anedz34
    Prosím, nemá niekto podobné skúsenosti s vedením účtovníctva v programe MRP vo dvoch predajniach?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja účtujem tri prevádzky v troch rôznych mestách. Skladová evidencia sa robí zvlášť, účto až po odovzdaní dokladov. Príjemky sa pripájajú k došlým faktúram. Každý mesiac si spravím z programov jednotlivé sumarizácie, a to tržby - axisy, vyšlé fa - zoznam, príjemky - df, resp. príjemky - nákup hotovosti.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Ja som sa asi pred mesiacom informovala v MRP na nieco podobne - a na riesenie pobociek teraz doporucuju system K/S. Skus si precitat ich stranku.

    renix1 je offline (nepripojený) renix1

    renix1
    prosím vás, ako sa účtuje denná tržba z ERP z dvoch predajní? na dva príjmové PD alebo na jeden PPD?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    renix1 Pozri príspevok
    prosím vás, ako sa účtuje denná tržba z ERP z dvoch predajní? na dva príjmové PD alebo na jeden PPD?
    Ja účtujem na 2 PPD.

    andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

    andrea55
    renix1 Pozri príspevok
    účtujete dennú alebo mesačnú uzávierku z ERP?
    Vždy dennú uzávierku z ERP. Aj jedna aj druhá ERP mesačná uzávierka musí ti sedieť na denné uzávierky jedlotlivo. Máš určite prihlásené na daňovom úrade 2x ERP.
    Denné príjmové-tržbové ERP-ové doklady účtuješ do pokladnice.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.