Zavrieť

Porady

orná pôda

Zdedila som ornú pôdu v Bardoňove, oplatí sa ju predať alebo nie ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gerda je offline (nepripojený) gerda

    gerda
    Ďakujem, zatial to prenajímam ale bolo by mi treba peniaze, len sa neviem royhodnút, sú to skoro 3 ha, s prístupovou cestou v intraviláne, velmi pekne dakujem ešte raz uvidím, má sa tam vraj stavat velké rekr, zariadenie

    gerda je offline (nepripojený) gerda

    gerda
    To je zaujimavý nápad, ale chcelo by to aj šikovného človeka a určite trochu peňazí, to samozrejme nemám, ale aj tak dakujem

    kobra171 je offline (nepripojený) kobra171

    kobra171
    aviator Pozri príspevok
    Návratnosť pri tejto cene je pri čisto poľnohospodárskom využití veľmi dlhá. /VEĽMI HRUBÝ odhad 50 rokov+/Čiže toľko sa oplatí dať ak:
    - sa počíta s tým, že sa tam bude stavať
    - sa počíta s tým, že pôjde výrazne hore cena potravín
    - sa počíta s tým, že pôjde hore cena ornej pôdy
    Najdôležitejší pri rozhodovaní mi pripadá prvý bod.
    Držím palce.
    K bode jedna.
    Ak "uhádneš" kde sa bude stavať a o 5 rokov predáš iba 10 % výmery pod stavbu - dostaneš aspoň 5x viac ako nájomné za celú výmeru za 5 rokov.

    gerda je offline (nepripojený) gerda

    gerda
    Tak asi ja som to zle pochopila, je to na konci dediny a samozrejme dalej, nie v centre,

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Uf, záleži od ceny, ktorú je potenciálny kupec ochotný zaplatiť, od toho, či súrne potrebuješ peniaze. Čo tak dať do prenájmu?

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    To záleží od veľa faktorov.
    Aká je rozloha? Je tam prístupová cesta. Nejaký spoluvlastníci? Intravilán či extravilán, je do dlhé a úske?
    Chodievate do Bardoňova alebo uvažujete o využití tejto pôdy?
    Neviem ničo o vašich plánoch ani nič o tej parcele, ako vám mám poradiť?

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    3 ha to je celkom slušné, nechceš tam vysadiť ekologický sad? Na prenájme získaš len 200 € ročne, ak ti to vôbec zaplatia, to fakt nie je veľa...
    Je kríza, v obci Bardoňovo dvojnásobná kvôli zastaveniu prác na aqaparku, oni vlastne ani žiadne poriadne nezačali. Starosta ale niečo nasľuboval a teraz to nevie dodržať. Bublina splasla ale možno niekedy bude aj lepšie. Ešte pred 2 rokmi sa to dalo naozaj dobre predať... Teraz je to aspoň na pár rokov zabité... Pouvažuj o tom sade.

    marika0912 je offline (nepripojený) marika0912

    marika0912
    ale ja by som chcela tak orientačne po 2€ /m2 je veľa alebo môže byť je to vMichalovciach

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Návratnosť pri tejto cene je pri čisto poľnohospodárskom využití veľmi dlhá. /VEĽMI HRUBÝ odhad 50 rokov+/Čiže toľko sa oplatí dať ak:
    - sa počíta s tým, že sa tam bude stavať
    - sa počíta s tým, že pôjde výrazne hore cena potravín
    - sa počíta s tým, že pôjde hore cena ornej pôdy
    Najdôležitejší pri rozhodovaní mi pripadá prvý bod.
    Držím palce.

    kobra171 je offline (nepripojený) kobra171

    kobra171
    marika0912 Pozri príspevok
    ale ja by som chcela tak orientačne po 2€ /m2 je veľa alebo môže byť je to vMichalovciach
    Za ornú pôdu ??? 2€ /m2 .
    Pod Trnavou špekulanti ponúkajú 0,2 € / m2 .

    kobra171 je offline (nepripojený) kobra171

    kobra171
    gerda Pozri príspevok
    Ďakujem, zatial to prenajímam ale bolo by mi treba peniaze, len sa neviem royhodnút, sú to skoro 3 ha, s prístupovou cestou v intraviláne, velmi pekne dakujem ešte raz uvidím, má sa tam vraj stavat velké rekr, zariadenie
    3 ha v intraviláne ?? - dedina ako hrom

    spol je offline (nepripojený) spol

    spol
    aviator Pozri príspevok
    Návratnosť pri tejto cene je pri čisto poľnohospodárskom využití veľmi dlhá. /VEĽMI HRUBÝ odhad 50 rokov+/Čiže toľko sa oplatí dať ak:
    - sa počíta s tým, že sa tam bude stavať
    - sa počíta s tým, že pôjde výrazne hore cena potravín
    - sa počíta s tým, že pôjde hore cena ornej pôdy
    Najdôležitejší pri rozhodovaní mi pripadá prvý bod.
    Držím palce.
    Pri takej cene poľnohosp.využitie úplne nereálne ( cena 20.000€/ha ????),ak neprichádza do úvahy zmena vlastníka tak návratnosť pri súčasných podmienkach nie 50 rokov ale skôr v nedohľadne.
    Za takú cenu jedine zo 100% -ným typom, že práve na tejto parcele sa bude niečo stavať .

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    kobra171 Pozri príspevok
    Za ornú pôdu ??? 2€ /m2 .
    Pod Trnavou špekulanti ponúkajú 0,2 € / m2 .
    Ozaj špekulanti, okolo NZ len 3€ ale pre dánov údajne aj za 5€, a kúpia aj pod "opätkom "

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Ak hovoríme naozaj iba o ornej pôde bez akéhokoľvek predpokladu výstavby a využitia iného než poľnohospodárskeho, tak 0,5 € je taká bežná cena pri väčších parcelách, ale závisí aj od prístupnosti a vzdialenosti od obce, či mesta, vodného zdroja, lokalita a tak.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    wabi Pozri príspevok
    Ak hovoríme naozaj iba o ornej pôde bez akéhokoľvek predpokladu výstavby a využitia iného než poľnohospodárskeho, tak 0,5 € je taká bežná cena pri väčších parcelách, ale závisí aj od prístupnosti a vzdialenosti od obce, či mesta, vodného zdroja, lokalita a tak.
    Kde by som našla predpis s cenou pôdy . Je to dané nejakým VZN jednotlivých miest, alebo vyhláškou? zaujíma ma odkiaľ napr notár určí pri dedičskom konaní cenu pôdy. (bez znaleckého posudku)

    lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

    lusielaL
    gerda Pozri príspevok
    To je zaujimavý nápad, ale chcelo by to aj šikovného človeka a určite trochu peňazí, to samozrejme nemám, ale aj tak dakujem
    Som z vedlajsej obce,tak som tiez co-to pocula o situacii v obci.Peniaze su treba,ale ak mas mat natahovacky okolo ceny a niekto Ta ma obabrat,pockaj radsej nejaky cas kym Ti mozno niekto da slusny navrh,ved kazdy hovori ze sa oplati mat nehnutelnosti.Aj ja so surodencami mam nieco malo u nas a tiez to nechceme predat hospodarom co momentalne ponukaju smiesne ceny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.