Zavrieť

Porady

Kúpa časti pozemku viacerých vlastníkov

Dobrý deň,mám takýto problém. Mám záujem kúpiť pozemok /nazvime ho parcela A/, vlastníkom ktorého sú traja súrodenci, ktorí s predajom súhlasia. Avšak susedné parcely /nazvime ich B, C a D/ sú nevysporiadané, je tam asi 30 vlastníkov, aj mŕtvych, kde neprebehlo dedič.konanie, pričom jedným z týchto majiteľov sú aj súrodenci, od ktorých chcem kúpiť pozemok. Podmienkou predaja parcely A od súrodencov je však to, že kúpim aj ich podiely na susedných nevysporiadaných parcelách B, C a D. (pre upresnenie jeden súrodenec vlastní 1/24 na parcele B, druhý 1/24 na parcele C a tretí 1/24 na parcele D). Je možné od nich tieto podiely kúpiť bez súhlasu a vedomia ostatných (tých asi 30-tich) zapísaných vlastníkov a je to možné všetko spísať v jednej kúpno - predajnej zmluve?Dakujem
3 komentárov     zbaliť
AmmiS A co je vasim cielom co sa tyka susednych odkupenych parciel? Budete podielovym spoluvlastnkom pozemku, s ktorym nebudete prakticky moct nic robit. Jedine sa pustit do vysporiadania spoluvlastnickych vztahov. ;-)
Lucy121 To mi je jasne...ale lahsie to pôjde keď tam už aspoň nejakú tú časť budem mať....a aj títo predávajúci to chceli mať za sebou jedným vrzom
AmmiS Len ci predavajuci to chceli mat zasebou tak, ze vam to odpredaju, lebo vedia, ze sa s tym vysporiadanim da tazko pohnut. Urcite si overte spoluvlastnikov na LV, ku ktorym do vztahu pristupujete, ci to bude priechodne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak by nebolo dodržané predkupné právo ostatných spoluvlastníkov, tí by sa v trojročnej lehote mohli domáhať určenia neplatnosti zmluvy. Ak by tak neurobili, zmluva zostáva platná.
    marjankaj A ak by tak urobili, tak bude zmluva neplatná, pozemky budú vrátené a peniaze si môže vymáhať súdne. I tak še dá.
    Lucy121 Vdaka za odpovede....aj som predpokladala ze to bude takto

    Kúpa časti pozemku viacerých vlastníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.