Zavrieť

Porady

Navrh na vklad do katastra

zdravim
Nakolko na velkom pozemku sme dvaja spoluvlastnici( kazdy v podiele 1/2 a 1/2) dohodli sme sa ze pozemok rozdelime na tri casti , kde jeden bude mat jeden pozemok, druhy spoluvlastnik druhy pozemok, a treti bude sluzit ako spolocna pristupova cesta. Nakolko druhy spoluvlastnik chce svoju cast predat, zaujima ma ci mozeme v navrhu na vklad uviest viacero pravnych ukonov naraz.

Tzn. ze NAVRH NA VKLAD bude obsahovat :

1. Dohodu o zruseni spoluvlasnictva ( na zaklade ktorej sa vyhotovil geometricky plan, a rozdeli pozemok na tri casti)
2. Geometricky plan ( ktory rozdeli pozemky)
3. Kupno - predajnu zmluvu ( na zaklade ktorej druhy spoluvlastnik preda novy pozemok, a podiel na pristupovej ceste)

Chcem vediet ci tieto vsetky ukony mozu byt v jednom navrhu, alebo dat najprv iba navrh s vyriesenim dohody o zruseni spoluvlastnictva, a potom az cca. za tri tyzdne ak budu nove LV dat dalsi navrh o predaji toho druheho.

Ja v tomto celom figurujem ako ten spoluvlastnik, ktoremu ostava ten prvy pozemok, a vybavujem to cele ja.

Vdaka za Vase odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Podla mojho laickeho nazoru sa to da spravit v jednom kroku.

    (Keby vlastnictvo bolo bezpodielove, boli by (podla mojho laickeho nazoru) 2 kroky, prvy krok na spravenie podieloveho vlastnictva).

    Presne ti to povedia ludia, ktori sa tymto zaoberaju. Najlepsie pravnik, lebo ten ti aj vypracuje zmluvu.

    petriša5 je offline (nepripojený) petriša5

    petriša5
    Tak, najprv si musíš dať pozemok zamerať geodetom. Oslovíš geodetickú kanceláriu, nahlásiš číslo parcely, kde sa pozemok nachádza a dohodneš deň a hodinu zamerania. Po zameraní dostaneš nový geodetický plán aj s nákresom. Ak tvoj spoluvlasník chce predať svoju časť, nezbavuje sa spoluvlastníctva, ale predáva svoj podiel. Dáte vyhotoviť riadnu kúpno predaj. zmluvu, najlepšie u právnika. V kúpno predajnej zmluve bude okrem iného: sploluvlastník XY je podielovým vlastníkom nehnuteľnosti..... ktorý predáva svoj spoluvlastnícky podiel 1/2 pánovi XXX aj s podielom na prístupov. ceste. Vyhotoví na komplet. právnik, nerobte zmluvy doma na kolene! Ďalej ak budete podpisovať a overovať zmluvu u notára, stačia overené podpisy len predávajúcich. Ku každej kúpnej zmluve musí byť priložený nový Geodet.plán a spolu zviazané a overené u notára. K 1 zmluve musí byť prilož. ORIGINÁL Geodet.plán s kolkom, k ostatným zmluvám len fotokópia. V kúpno.pred. zmluve budú klauzuly o terajšom stave pozemku a podieloch a o novom stave po rozdelení a zakreslení na Geod.plán. a túto časť sploluvlast. predáma XXX pánovi. Novému majiteľovi príde domov z katastra LV na ktorom bude už vlastník svojho pozemku aj prístup.cestou. A ty budeš mať v LV po novom len svoju parcelu s príst.cestou. V návrhu na vklad do katastra právnik uvedie tieto skutočnosti. Radím zmluvy od právnika ako sa náhodou pomýliť niekde v zmluve a potom sa doťahovať. veľa úspechov

    Navrh na vklad do katastra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.