Zavrieť

Porady

Prosim o preloženie abstraktu

Dobrý deň, poprosil by som dakoho kdo by mi bol ochotný preložiť abstrakt..ja to inak nemám ako preložiť...Ďakujem pekne


Diplomová práca sa zaoberá meraním relatívnej permitivity, stratového činiteľa a konduktivity vzoriek sezamových semien a zistením ich závislosti od frekvencie elektrického poľa ako aj od vlhkosti týchto vzoriek. Meranie sa uskutočňovalo v školskom laboratóriu, kde boli použité pomôcky, ktoré sú bežnou súčasťou laboratória. Na meranie som použil Q meter v spojení s koaxiálnym snímačom. V určitom časovom intervale sme realizovali štyri merania s meniacimi sa vlhkosťami vzoriek a s frekvenciami v rozsahu od 1 až 10 MHz. Na základe nameraných hodnôt sme vypočítali relatívnu permitivitu a sypnú hmotnosť. Dosiahnuté výsledky sú znázornené v grafickej a tabuľkovej forme, kde možno pozorovať rozdiely nameraných hodnôt v závislosti od podmienok meraní. Všetky údaje sme vyhodnotili a teoreticky zdôvodnili. Výsledky, ktoré som meraním získal budú využité v oblasti poľnohospodárskej techniky a výroby pri navrhovaní zariadení na sušenie, vlhkomerov, ničenie škodcov a podobne.

Kľúčové slová: elektrické vlastnosti, sezam, relatívna permitivita, sypná hmotnosť, frekvencia elektrického poľa, vlhkosť, konduktivita, stratový činiteľ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Co keby si to najprv skusila prelozit sama a my ti opravime gramatiku? V tychto terminoch sa tu asi nikto nevyzna, takze to musis vediet lepsie ty.

    Cappie je offline (nepripojený) Cappie

    Cappie
    Lenže ja neviem vobec po anglicky...vedel by som vám sem hodiť anglicky abstrakt z bakalarky...tam je to celkom podobne

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    A diplomovku nemas v anglictine? Preco chces mat len abstrakt po anglicky? Ak je to este aktualne, skus prilozit ten anglicky abstrakt z bakalarky...

    Prosim o preloženie abstraktu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.