Zavrieť

Porady

Predĺženie rod. dovol., dohoda a odvody

Dobrý večer, prosím vás ak mi dieťa nastupi po dovŕšení 3 r. do zdrav. sanatoria, ale je to v podstate nahrada škôlky na čas nevyhnutný, môžem sa prihlásiť na predlženie rod. dovolenky a mať dohodu o vyk. práce? Platí za mňa štát odvody, alebo budem ako samoplatca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    bosorky Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím vás ak mi dieťa nastupi po dovŕšení 3 r. do zdrav. sanatoria, ale je to v podstate nahrada škôlky na čas nevyhnutný, môžem sa prihlásiť na predlženie rod. dovolenky a mať dohodu o vyk. práce? Platí za mňa štát odvody, alebo budem ako samoplatca?
    Myslím, že odvody platí štát pri starostlivosti o dieťa do 6 rokov. Takže myslím, že s tým by problém nemal byť, len sa treba prihlásiť.
    No a čo sa týka predĺženej rod. dovolenky, tak neplatená je vlastne starostlivosť o dieťa do 6 rokov, no a platenú by Ti museli schváliť na OÚPSVaR, o tú si musíš požiadať.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    neviem, čo si predstavuješ pod pojmom "predlžená RD", no hovoril o tom Chobot v inej téme, čo si sa pýtala.
    čo sa týka poistenia štátom, tak podla mna záleží aj od toho, či ide o ústavnú starostlivosť z zdravot.dôvodov.
    http://www.porada.sk/777211-post17.html

    Predĺženie rod. dovol., dohoda a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.