Zavrieť

Porady

rodicia ublizuju fyzicky a psychicky

zdravim vas....potrebujem uz vazne poradit,uz sam si neviem rady ako pomoc a ako dalej postupovat.

mam priatelku sme spolu uz vyse pol roka,Ona ma 17 rokov ja 25.Ide o to ze sa mi priznala ze ju otec doma bije,povedala mi to asi tak po dvoch mesiacoh nasej znamosti.Ze ju otec bil aj pred tym,nejde o to ze jedna facka ked neposlucha alebo tak ale ked dostane nervy tak berie co ma po ruke.Raz ju Zbil aj tak(to sme este spolu neboli) ze mala zlomenu ruku a bola par dni v nemocnici.vtedy zavolala jej teta socialku,lenze ona sa bala a nic nepovedala.a takto to slo hoci kedy niekedy mesiac klud niekedy aj tyzden mala bytku kazdy den.A najhorsie je to ze jej vlastna mam pri tom aku ju otec bil hukala a kricala nech jej este da ze co to ma za dceru.No jej mama je tak ktora to u nich doma riadi a to doslova,Co povie ona to sa musi robit ,za poriadkom je tak zblaznena ze podla mna aj inych ludi je uz chora,ked priatelka upratuje tak chodi s palcom lahne si pod postel a skusa ci tam neni prach.ako toto by sa este dalo zvladnut len take dirigovanie a buzerovanie ake predvadza je za hranicov zdraveho rozumu.
Priatelka ma predstavila doma cez vianoce na kolko som ju uz tlacil na nu lebu je otec pred tym hocikedy zbil,a tak som je nemohol pomoc tym ze b som tam bol ze by si to nedovolil.Od vtedy bolo s bitkou klud,jej rodicia sa zdali byt v pohode.Lenze stretavali sme sa na 2 hod max.potom im aj vadilo aj to.tak po mensej vymene nazorov a dohode sa dohodla cez skolu kazdy druhy den dve hod vikend,piatok sobota pohoda do pol noci alebo 2rana,v nedelu zas dve hod,prazdniny kludne.takto to bolo asi mesiac a prisli jarne prazdnnyi boli sme spolu kazdy den ku veceru tak na3-4hod. a uz im to zacalo vadit.Teraz je tak ze uz uz vadi vsetko su alergicky aj na to ako rozprava,pritom neviem co ked hovori normlane.rodicia jej zakazuje vsetko lepsie povedane mama,otec robi tak ako povie mama.mama jej vsetko kaze takto rob to si oblec,tolko jedz(teraz jej velmi chuti a je hladna stale),no proste vsetko,..do toho pohara si daj kavu,hlavu si zmyvaj len raz za tri dni pritom je velmi mastneju vlasy a potrebovala by kazdy druhy den,je toho strasne moc proste vsetko vadi jej mame.A je neviem ako je mam pomoc ako pravne,ci porozpravat sa s rodicmi,Skusal som ju aj presvedcit pred tym ked ju bil ze nech povie ze ho uda alebo tak,lenze ma mladsieho brata o dva roky a sa boji ze budu aj jemu nieco robit,pritom jemu sa ani vlasok na hlave neskrizi.
Naposledy upravil denzel : 01.03.10 at 20:06
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

otázka je či chce s tým niečo robiť ona. Pokiaľ nie, tak moc pomôcť nemôžeš. Rozhodne by som sa tam nevybrala sama porozprávať sa s jej rodičmi. Mohol by si to ešte zhoršiť. Nejaká tá poriadkumilovnosť dobre, dirigovanie dobre. Nie je to síce správne, ale neuspelio by to moc pre žiadnym orgánom. Ale problém je v tom bití. Dá sa to riešiť cez políciu, sociálku, ale to by musela ona chcieť. Pretože pokiaľ by si to nahlásil niekde tak prídu ľudia zo sociálky polície, začnú sa vypytovať a ona to možno bude mať ešte horšie. Ak sa bojí a chcela by hovoriť tak by som sa spýtala či by nemohla ísť k tebe napríklad. Resp. či nemá starú mamu, kde by aj s bratom mohli ísť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Nechcem sa Ťa dotknúť, ale najprv klikni pod svoj príspevok na políčko "uprav" a skús to trošku pravopisne upraviť. Veľmi ťažko je orientovať sa v Tvojom príspevku.
Nepíšeš o dôvode bitiek, aké výsledky dosahuje v škole. Ty si zamestnaný, alebo študuješ? Podľa toho, ako si opísal časy vzájomných stretnutí, mať 17.ročnú dcéru, vadilo by mi to tiež. Veď tam ostáva minimum času na učenie. Nie som zastancom bitiek, ale nie som ani odporca výchovného plesknutia, ktoré však je až na poslednom mieste. Ak je to tak ako píšeš, že ju rodičia bezdôvodne bijú, pri najbližšej bitke, kde dôjde k ublíženiu nech vyhľadá lekársku pomoc a ohlási na polícií. Ublížením myslím aj to, že bude mať modriny.
Naposledy upravil tutiola : 01.03.10 at 19:59
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

tutiola a ty to nerobíš ako ja? s pravítkom na obrazovke riadok po riadku
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

čítala som jednu knihu... neviem názov, išlo tam o psych.poruchu matky (bolo to v Amerike, ale dosť mi to pripomína), keď svojmu manželovi nadávala: "riadne jej daj, vidíš, že ti robí stále naschvály, ukáž že si chlap, poriadne jej ukáž"

aha... tým som chcela povedať, že tu vidím poruchu v niekoho myslení, ale maloleté deti nemajú veľmi ako s tým niečo robiť
Naposledy upravil iriska : 01.03.10 at 19:32
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
iriska Pozri príspevok
čítala som jednu knihu... neviem názov, išlo tam o psych.poruchu matky (bolo to v Amerike, ale dosť mi to pripomína), keď svojmu manželovi nadávala: "riadne jej daj, vidíš, že ti robí stále naschvály, ukáž že si chlap, poriadne jej ukáž"

aha... tým som chcela povedať, že tu vidím poruchu v niekoho myslení, ale maloleté deti nemajú veľmi ako s tým niečo robiť
Ona ma 17 rokov
....len pre presnosť ....
0 0
denzel denzel

denzel je offline (nepripojený) denzel

No za chyby pardon z jazyka ovladam len ten svoj.

No staru mamu ma(babku) uz aj par krat odisla k nej,aj s zbalenymi vecami ale otec prisiel na druhy den a nasil ju odtial zobral,jedneho casu to bolo take zle ze je mama vynadala do kuriev a vsetkeho mozneho ineho,aj jej raz zamkli dom a musela k babke spat,aj ju z domu skoro vyhodili,povedali jej nech si zbali kufre a vypadne tak si zacala balit a mam jej to vsetko rozhadzala vyflaskala otec este vecer ked prisiel.
Ja som uz aj skusal ju presvedcit nech to povie nech sa neboji ale ma velky strach.aj k doktorovi som ju presviedcal ze nech ide ked ju zbil.Ide o to ze modriny mi nikdy neukazala,bambila sa ale skrabance po tvary co mala po bytke od opasku s pracky alebo ked po nej hodil stolicku a bil ju s nou tak v tedy mala 4 tyzdne problemi s bruchom a chrbatom,uz to vyzeralo ze bude musiet do nemocnice,.Ale ani pcut o doktoroviV skole sa uci tak normalne,skola ma obchodnu akademiu,a na polroka mala 4 trojky inac jednotky a dvojky.Ja som zivnostnik a monentalne doma.Co sa tyka ucenia tak to ze sa vidime kazdy druhy den je dobre aspon sa ma cas ucit.V skole jej nebranim ,ja ju tam tlacim,aby nevymeskala ucila sa atd.A o ucenie nejde je celkom sikovna,ide to to ze ako nahla pride mama domov hned vo dverach ju vyhuka pre nic za nic a uz to ide dookola.Bitky zacali asi tak ked mala 14 rokov podla toho co mi povedala.Jej mam ju porodila ked mala 17 .Aj ich chapem ze sa boja ju niekam pustit aby sa nestalo to co jej.Ale priatelka nema ani skoro kamaratky,kamaratov..iba spoloziacky v skole.Nikam ju nechcu pustat.
Co sa tyka mojho vztahu k jej rodicom tak ked ma predstavila a aj potom jej otec povedal ze je rad ze ma ma ,a ze su so mnou velmi spokojny.U nich je take pravidlo ze co sa stane u nich doma sa nevytahuje nerozprava nikde.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

veď preto som napísala maloleté

po 18tke bude ešte stále nezaopatrené dieťa, ale ak má podporu u niekoho (neviem, aký vážny je vzťah) teoreticky môže odísť a prípadne od rodičov žiadať výživné
0 0
denzel denzel

denzel je offline (nepripojený) denzel

iriska Pozri príspevok
čítala som jednu knihu... neviem názov, išlo tam o psych.poruchu matky (bolo to v Amerike, ale dosť mi to pripomína), keď svojmu manželovi nadávala: "riadne jej daj, vidíš, že ti robí stále naschvály, ukáž že si chlap, poriadne jej ukáž"

aha... tým som chcela povedať, že tu vidím poruchu v niekoho myslení, ale maloleté deti nemajú veľmi ako s tým niečo robiť
ano je to presne tak ako pises.Tak sa sprava jej mama.Za cely zivot jej nepovedal ako ju ma rada lubi atd,vzdy len kricala na nu,Vacsinu casu stravila pri babke(ktora je pre nu mama) .Mama len na nu zle hovori prekruti vsetko proti nej.Aj ked dodrziavame pravidla ktore nam dali,ked som u nich tak jej pomozem opratat pripomenie aby nezebudla spravi to,no mama si vzdy nieco najde aj rok stare a vyhodi jej to na oci len aby jej mohla ublizit,aby videla na nej ze jej smutna a je jej zle.Ja chapem viem ze jej aj papulnata a ked mama rypne do nej tak aj ona.Lenze prestala kontorluje sa aby bol klud,ked jej nepovie nic je zle ked povie este horsie.Posledne sa to vlastne zhorsilo tym ze praitelka mala kratsie vlasy a tak som ju poprosil nech si necha dlhsie.Jej mama ze nie ze jej skareda.Protom vsetci jej hovoria ze je krajsia a jej to pristane ba dokonca aj jej ocovi.No lenze ked povedal mama ze sa jej to nepaci tak sa to nemoze pacit nikomu aj otec potom prikývol ze sa mu to nepaci(pritom paci),no ale islo hlavne o to ze sa sla nafarbit a farba jej tak chytala s predu ofinka do cervena zbytok tak spinavy blon.Mam ju za to zhukala a ze ako si ja dovolujem jej rozkazovat,ze ci ked poviem aby skocila tak skoci?ze ta farba je rysava a nie cervena,otec najprv povedal ano je cervna ze oka,ale za chvilu podla jej mami prikývol ze je rysava.Pritom ja som je na farbu nehovoril nic proste si vybrala,no vybrala ako vybrala musela si taku vybrat aku chce mama,nemoze si sama.proste nemoze nic spravit ine ako povie mama.Podla mna je jej mama uz psychicky chora ale je jej to nemozem povedat......
Naposledy upravil denzel : 01.03.10 at 20:16
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kamoška mala dávno podobný problém a pomohol jej to vyriešiť taký kamoš ako si ty-zohnal pár známych a dotyčného si raz pri vchode "odchytili" a jasne mu vysvetlili ručne ako sa nemá správať a dotyčný sa zrazu zmenil...
Viem,že som asi za hranicou etikety,ale vtedy to fakt pomohlo-zožeň nejakých 3kamarátov a skús to aj ty...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
No , možno pôjdem trochu iným smerom ...

Zaujímal by ma aj vek rodičov ...aj ich zázemie , z akého vyšli ...aj keď to nemusí byť podstatné , lebo podobné veci sa robia aj v rodinách inteligencie , preto je to ešte horšie , lebo vedia rafinovanejšie ublížiť a aj zakryť pred verejnosťou . Jednoduchý človek s tým okolky nerobí , ublíži a je mu jedno , čo sa s ním niekedy stane ....

Čajočka má 17 rokov , t.j. je neplnoletá ....

Po právnej stránke veľa vody nenamútiš , iba to , čo je povolené ...a naše niektoré orgány sú niekedy fakt " orgány " ...ale čo už ...nebudú si zbytočne páliť prsty ...

Čo sa týka poriadku , sú ľudia normálny a iní ...
Vychádzky ....a každý druhý deň len dve hodiny denne ....17 ročná ....to už je choré !!!!

Tak Ti poviem ....a veľmô tvrdý budem !!!

Ak by ste aj vytrvali v tom vzťahu až do zdárneho konca , tak ver , že sú - budú potom len dve možnosti , lebo sa do vzťahu budú montovať , t.j. :
- buď sa prispôsobia a prestanú sa starať
- alebo potom nastúpiš Ty ....a ktožho vie , možno aj Ty si udrieš ...

Alebo je potom ešte aj iná možnosť ....a Ty asi už tušíš , že aká , však ...
Ale ak ju máš rád , ľúbiš ju ...tak vytrváš do jej plnoletosti a potom čau ...začiatky budú ťažké , ale všetko sa dá , ak sa chce ....
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kamoška mala dávno podobný problém a pomohol jej to vyriešiť taký kamoš ako si ty-zohnal pár známych a dotyčného si raz pri vchode "odchytili" a jasne mu vysvetlili ručne ako sa nemá správať a dotyčný sa zrazu zmenil...
Viem,že som asi za hranicou etikety,ale vtedy to fakt pomohlo-zožeň nejakých 3kamarátov a skús to aj ty...
ženu ale asi nebudú biť... tu si myslím, že je to v matke

p.s. neplnoletá, maloletá, mladistvá... každý použije ako sa to práve hodí
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kamoška mala dávno podobný problém a pomohol jej to vyriešiť taký kamoš ako si ty-zohnal pár známych a dotyčného si raz pri vchode "odchytili" a jasne mu vysvetlili ručne ako sa nemá správať a dotyčný sa zrazu zmenil...
Viem,že som asi za hranicou etikety,ale vtedy to fakt pomohlo-zožeň nejakých 3kamarátov a skús to aj ty...
Toto som chcel aj ja napísať , lenže dnes som za umierneného slušňáka , vidím Stano , že si sa už niečomu odo mňa priučil a zastúpil ma ....
Naposledy upravil buchač : 01.03.10 at 20:11
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

iriska Pozri príspevok
ženu ale asi nebudú biť... tu si myslím, že je to v matke
Ja neviem,že by bol aj starý pod riadnou papučou?-ale keď vlastnej dcere zlomí ruku,tak to musí byť iný chrapúň teda...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Toto som chcel aj ja napísať , vidím Stano , že si sa už niečomu odo mňa priučil ....
ja som učenlivý človiečik...-ale inak,fakt by to mohlo pomocť, nie Juraj?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja neviem,že by bol aj starý pod riadnou papučou?-ale keď vlastnej dcere zlomí ruku,tak to musí byť iný chrapúň teda...
žeby radšej poslúchal akoby mu mala obžierať uši celé dni rečami a nadávkami aký je neschopný, nič nerobí, nič nevie?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tu by som sa nespoliehal nejako moc na príslušníkov , to je tak,že pokiaľ niekoho nezabije niekto,tak nič nemožu robiť...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

len doplním - keď sa rozhodne odísť od rodičov dobre to obaja premyslite, lebo ak sa k nim vráti so slzami v očiach, keď nebude vedieť ako ďalej, nebude to najlepšie
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

iriska Pozri príspevok
len doplním - keď sa rozhodne odísť od rodičov dobre to obaja premyslite, lebo ak sa k nim vráti so slzami v očiach, keď nebude vedieť ako ďalej, nebude to najlepšie
čistý súhlas- žiadne áno,nie, neviem- buď nejdem alebo idem a to natvrdo ale s tým,že možno sa tam už nikdy nevrátim...
0 0
denzel denzel

denzel je offline (nepripojený) denzel

iriska Pozri príspevok
veď preto som napísala maloleté

po 18tke bude ešte stále nezaopatrené dieťa, ale ak má podporu u niekoho (neviem, aký vážny je vzťah) teoreticky môže odísť a prípadne od rodičov žiadať výživné
za dva mesiace bude mat 18 rokov.No lenze odist,kludne aj ku mne bývame v jednej dedine moji rodicia ju maju velmi radi.lenze to by jej rodicia nedovolili.Jej rodicia si davaju velky pozor na to co si ludia o nich myslia.Tvaria sa ako dokonala,uzasna rodinka pred navstevou,a ked navsteva nevidi v kuchyni tak jej mam aj vlepi facku ze neutrela riad alebo nasla na koberci smiektu ,a ze sa musi hambit pred navstevou.A pritom na vianoce pri stedrovecernom stole je priatelka sama v izbe vecera sama a rodicia s bratom pri stromceku.Lebo ju mama vyhodi ze dala nakrivo pribor a take hluposti
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

denzel Pozri príspevok
za dva mesiace bude mat 18 rokov.No lenze odist,kludne aj ku mne bývame v jednej dedine moji rodicia ju maju velmi radi.lenze to by jej rodicia nedovolili.Jej rodicia si davaju velky pozor na to co si ludia o nich myslia.Tvaria sa ako dokonala,uzasna rodinka pred navstevou,a ked navsteva nevidi v kuchyni tak jej mam aj vlepi facku ze neutrela riad alebo nasla na koberci smiektu ,a ze sa musi hambit pred navstevou.A pritom na vianoce pri stedrovecernom stole je priatelka sama v izbe vecera sama a rodicia s bratom pri stromceku.Lebo ju mama vyhodi ze dala nakrivo pribor a take hluposti
Ale inak sa čudujem aj priateľke,že je taká submisívna-predsa len už má 17 rokov a aby mna niekto v 17-tich vyskakoval,že som neumyl riad,alebo príbor je nakrivo-toto už je také prehnané-predsa nemože byť taká šubka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať