Zavrieť

Porady

prevod zo sukromneho uctu na firemny

mozem len tak previest zo sukromneho uctu na firemny ucet peniaze? ako sa to potom uctuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slabikar Pozri príspevok
    vkladatel som ja zo svojho sukromneho uctu an firemny s.r.o. ktora je moja a len moja
    Ak je to vklad -pôžička spoločnosti: 221/365.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    slabikar Pozri príspevok
    mozem len tak previest zo sukromneho uctu na firemny ucet peniaze?
    Nie som zástancom prevodov "len tak" medzi súkromnými a firemnými účtami.
    Je možné, že raz budeš musieť vysvetlovať správcovi dane účel prevodu týchto peňazí, a jemu možná nebude stačiť vysvetlenie že "len tak".
    No a okrem toho na takéto "bezúčelové" prevody upozorňuje aj zákon 297/2008 Z.z. ....

    P.S. keď už prevody, tak doložiť dokladom - napr. v prípade pôžičky zmluvou a pod.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Nie som zástancom prevodov "len tak" medzi súkromnými a firemnými účtami.
    Je možné, že raz budeš musieť vysvetlovať správcovi dane účel prevodu týchto peňazí, a jemu možná nebude stačiť vysvetlenie že "len tak".
    No a okrem toho na takéto "bezúčelové" prevody upozorňuje aj zákon 297/2008 Z.z. ....
    na sukromnom ucte mam peniaze, ale firma potrebuje nieco z uctu zaplatit, no nema dostatok penazi na ucte. preto to potrebujem previest. ked vyberiem zo surkomneho, 20 sk, vlozim na firemny 39 sk, tak ma to vyjde na 59 Sk, prevody zuctu na ucet mam gratis, akurat firme sa stiahne 4 Sk za prijem na ucet, aj o to v neposlednom rade ide

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    slabikar Pozri príspevok
    na sukromnom ucte mam peniaze, ale firma potrebuje nieco z uctu zaplatit, no nema dostatok penazi na ucte. preto to potrebujem previest. ked vyberiem zo surkomneho, 20 sk, vlozim na firemny 39 sk, tak ma to vyjde na 59 Sk, prevody zuctu na ucet mam gratis, akurat firme sa stiahne 4 Sk za prijem na ucet, aj o to v neposlednom rade ide
    Ale tú zmluvu o pôžičke radšej prilož, pre prípad daňových kontrol, a pre prípad, keď budeš chcieť previesť peniaze z firemné účtu na súkromný len tak.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    z firemneho na sukromny urcite neprevediem, to uz by bol vacsi problem, ak by som to mal vysvetlovat

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    slabikar Pozri príspevok
    z firemneho na sukromny urcite neprevediem, to uz by bol vacsi problem, ak by som to mal vysvetlovat
    Bola by to splátka záväzku, resp. pôžičky.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ja to robím cez účet 249 krátkodobá pôžička či je to správne neviem ale si to potom vždy do konca roka vrátim buď na banku alebo hotovosť z pokladne

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    pavol54 Pozri príspevok
    ja to robím cez účet 249 krátkodobá pôžička či je to správne neviem ale si to potom vždy do konca roka vrátim buď na banku alebo hotovosť z pokladne
    Na účte 249 sa síce účtujú krátkodobé finančné výpomoci od iných osôb ako bánk a podobne, ale nie od spoločníkov obchodnej spoločnosti - tie sa účtujú ako to bolo spomínané na účte 365 ....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slabikar Pozri príspevok
    na sukromnom ucte mam peniaze, ale firma potrebuje nieco z uctu zaplatit, no nema dostatok penazi na ucte. preto to potrebujem previest. ked vyberiem zo surkomneho, 20 sk, vlozim na firemny 39 sk, tak ma to vyjde na 59 Sk, prevody zuctu na ucet mam gratis, akurat firme sa stiahne 4 Sk za prijem na ucet, aj o to v neposlednom rade ide
    Nepochopil si odpoveď Štefana z predch. príspevku. Je jedno či to budeš vkladať prevodom zo súkromného účtu na firemný alebo vkladom do pokladne s.r.o. /tu neide o poplatky za prevod/, nemôže to byť vklad "len tak". Treba k tomu zmluvu o pôžičke...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... aby sme dospeli k nejakému zmysluplnému záveru, prosím definuj problém.

    Vklady a výbery "len tak" neexistujú; musia vyplývať z určitých dokumentov, napr. zo zmluvy o pôžičke, spoločenskej zmluvy, atď.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    moja sro nema dostatok penazi na ucte. chcem surne zaplatit fakturu sro zo sukromneho uctu teraz hned cez internet banking. co poradis?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    slabikar Pozri príspevok
    z firemneho na sukromny urcite neprevediem, to uz by bol vacsi problem, ak by som to mal vysvetlovat
    V prípade, že peniaze neprevedieš späť na súkromný účet, bude sa ti táto čiastka stále zobrazovať ako záväzok.
    V každom prípade treba podložiť transakciu pôžičky aj zmluvou s dohodnutými úrokmi a splatnosťou.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    slabikar Pozri príspevok
    a ked to je vklad casti zakladneho imania na ucet?
    nemôže byť; základné imanie si splatil pred vznikom s.r.o., t.j. pred zápisom do Obch.registra. (predpokladám že ide o jednoosobovú s.r.o.)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slabikar Pozri príspevok
    moja sro nema dostatok penazi na ucte. chcem surne zaplatit fakturu sro zo sukromneho uctu teraz hned cez internet banking. co poradis?
    aby si to zo súkromného účtu nerobil. Preveď peniaze na účet firmy a uhraď to z neho /+ zmluva o pôžičke/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.