Zavrieť

Porady

Zapojenie domácej siete

Prosím o radu:
Objednal som si internet od T-Comu (Turbo2). Telefónu linku mám.Môj stolný počítač má sieťovú kartu, kde mám s prekríženým káblom pripojený sat prijímač a komunikuje s Total Comanderom.Po zavedení internetu chcem kúpiť
WiFi router a notebook, ktorý by som chcel pripojiť wifi.Moja otázka ako to všetko zapojiť,kde čo kam, aby sat ostal zapojený do počítača. Aký router kúpiť? (Belkin F5D 8235 je dobrý, alebo treba iný?). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Nemusis sa bat sat mozes pychnut rovno do routera (so zabudovanym switchom) vsetko so vsetkym bude komunikovat (mas IP box, alebo DM)?

    Tipabal je offline (nepripojený) Tipabal

    Tipabal
    mám DM 7020 a ten sieťový kábel ktorý som mal v DM kde zapojím? neviem či som to dobre pochopil,
    z DM kábel do routra,z routra kábel do počítača do sieťovej karty? ktorý musí byť krížený, obidva?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    Tipabal Pozri príspevok
    mám DM 7020 a ten sieťový kábel ktorý som mal v DM kde zapojím? neviem či som to dobre pochopil,
    z DM kábel do routra,z routra kábel do počítača do sieťovej karty? ktorý musí byť krížený, obidva?
    ano zapojenie bude tak ako hovoris, krizeny by nemal byt teoreticky ani jeden, ale kedze nove zariadenia dokazu takzvane MDI/MDI-X, minimalne prepoj pc-router pojde v pohode aj s krizenim,
    Naposledy upravil mecky : 26.10.09 at 19:26

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Krížené káble a používali na prepojenie 2 pc priamo aby spolu komunikovali.
    Ako píše mecky malo by to spolupracovať f poho.

    Tipabal je offline (nepripojený) Tipabal

    Tipabal
    vďaka za odpoveď a ešte sa vrátim k routrom:
    na D-Link od T-comu som nečítal dobré recenzie, ten Belkin má LAN Gigabit a 300Mbps - musí mať aj sieťová karta 10/100/1000?
    takže aké wifi 54 alebo 150 alebo 300Mbps?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tu je par modemov, z ktorych by si si mal vybrat, ak chces wifi, tak si vyber, taky, ktory ma aj wifi a zabudovany switch, router je samozrejmostou napr. tento, alebo tento vsetky PC potom pychnes do toho d-linku, pripadne pouzijes wifi. Ako vies DM7020 ti bezi na linuxe, takze je to tiez vlastne PC
    Naposledy upravil Fero11 : 26.10.09 at 19:42

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    aby fungovala urcita rychlost musia ju podporovat obe strany, teda karta aj router
    neviem aku sietovku mas v pc, ale uz tak 3r dozadu boli bezne integrovane 1000mbps

    s wifi je to horsie, strasne zalezi ake prenosove rychlosti budes potrebovat, ak mas dost penazi, co asi ano (som si na zaciatku nevsimol tu cenu pri belkine) tak jednoznacne wifi n, co je 300mbps a vyssie, znova ak budes kupovat notebook treba si dat pozor aby podporoval standard wifi n

    s belkinom nemam skusenosti, osobne by som radsej vybral naky D-link
    napr http://www.alza.sk/d-link-dir-655-d83670.htm

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tipabal Pozri príspevok
    vďaka za odpoveď a ešte sa vrátim k routrom:
    na D-Link od T-comu som nečítal dobré recenzie, ten Belkin má LAN Gigabit a 300Mbps - musí mať aj sieťová karta 10/100/1000?
    takže aké wifi 54 alebo 150 alebo 300Mbps?
    Ak mas na mysli tento belkin tak nevyzera zle, skus pohladat nan ine recenzie a popozeraj fora ako su s nim ludia spokojny.
    Ak nemas sietovku Gigabit tak nevadi, pojde ti to stovkou.
    Co sa tyka wifi tych 54, 128, 300 moc s tym skusenosti nemam, ale ak kupis 54mbps tak ti to tolko nikdy nepojde, ide to tak cca 40mbps a menej predpokladam, ze pri norme 802.11 n by to mohlo ist tak 150mbps a to len na kanaly 40MHZ IMHO

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    Fero11 Pozri príspevok
    ide to tak cca 40mbps
    realna rychlost wifi g je tak 3-3,5MB/s, na prenos dat to je malo, na internet to vecsinou postacuje, malokto ma 30Mbps pripojenie,
    ked su ale peniaze na n-kovy router tak by som uz g-cko nebral

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mam par klientov napojenych na NS loco5 a tam hovori test ... vid screenshot
    Sice som nikdy nikoho neprosil, aby vyskusali realne kopirovat data na server, ale ja to spravim a potom napisem. Nieje to ale 802.11 b/g, ale 802.11a jedna sa ale o 54 Mbps zariadenie
    test.JPG  

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ked ma zaujima realna pouzitelna rychlost tak vecsinou testujem prenosom dat z ftp,
    s ackovym standardom nemam skusenost, tak nemozem posudit
    g-cko ma velku reziu pri prenose

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.