Zavrieť

Porady

Čo môže spôsobovať neostrý obraz, rozmazaný text, tiene textu na LCD monitore?

Dobrý deň!

Kolegyňka má win xp, 19 palcový LCD monitor Phillips, model id 190S7FG/00
Rozlíšenie 32 bit 1024x768

Má neostrý obraz, rozmazaný text, tiene...

Čo to môže spôsobovať? Zlé nastavenie?
Naposledy upravil Kabaka123 : 23.04.15 at 07:54
3 komentárov     zbaliť
lujza.j Slabe dioptrie
sthruska Ak to je nový monitor, šup s ním do predajne.
Kabaka123 nový? ale kde
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Napíš presnú značku a typ monitora. 19 palcové zvyknú mať vyššie natívne rozlíšenie než 1024x768. Napr. môj monitor má 1280x1024. Ak nastavíš iné rozlíšenie na PC, ako je natívne monitora, tak môže byť obraz buď rozmazaný alebo horizontálne či vertikálne deformovaný.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 monitor Philips, model id 190S7FG/00
    Chobot No, takže tento monitor má rozlíšenie 1280x1024:

    http://www.manualslib.com/manual/307...fg.html?page=2

    Treba na PC v nastaveniach Display zmeniť rozlíšenie na 1280x1024. Malo by to pomôcť.
    Kabaka123 ešte by som chcela vedieť natívne rozlíšenie môjho monitora 170S9FB/00, hľadala som ho v tom manuáli, ale nenašla som... mám 1024x768.. a je to ok... ale či je to natívne neviem...

    našla som tieto...ale nie je to konkrétne môj...
    http://www.manualslib.com/products/P...r-2107045.html
    Chobot Ten má rozlíšenie tiež 1280 x 1024:

    http://www.pchand.si/files/pc_hand/u...ji/170S9FB.pdf
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    zle nastavenie rozlisovacky a frekvencie nna grafickej karte ? Oba musia byt kompatibilne s monitorom a frequencia co najvyssia.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 Ako to zladím dokopy?
    taiko vyskusaj ine, ale hlavne sa s tou freqenciou pohraj. Nemusis sa bat, Ono Ti to nove nastavennie stale zapne na chvilu a ak to nepotvrdis, tak sa prepne do povodneho.. To, ze je to zladene bude vidiet tak, ze sa na to bude dat dobre pozerat, nebude sa obraz triast, nebudu tam tiene atd
    Kabaka123 Ešte by som chcela vedieť - clear type tunig? Máš s tým skúsenosti? Môže to pomôcť alebo spôsobovať problém?

    Mám pocit, že tiene sa odstránili, písmo je ostrejšie, ale mám dojem, že viac ťahá oči... no uvidíme...
    taiko ked viac taha oci, treba pridat frequenciu. Ak sa neda uz pridat, trab znizit rozlisovacku a potom pridat frequenciu. Zmensi rozlisovacku tak aby sa strany zmenili pomerne
    Kabaka123 vďaka.... najprv vyskúšam nastavenie...1280x1024:... a potom sa pohrám s HZ... ešte raz vďaka... zajtra uvídim čo a ako...
    misoft LCD monitory málokedy dajú frekvenciu vyššiu ako 60Hz. A menšiu v podstate nepodporujú.....
    Kabaka123 tak dala som 1280x1024, ale žiadna výraz zmena nenastala..., iba sa zmenšilo písmo a ikony... tie som potom cez Vzhľad zväčšila... ale kvalita sa nezlepšila...
    misoft Zapni ClearType.... Ovládací panel - Písma - Upraviť text ClearType
    sthruska Pri LCD nemá význam nastavovať frekvenciu
      zbaliť
    Kabaka123 aj tlačítko auto som použila....stále bez zmeny

    Čo môže spôsobovať neostrý obraz, rozmazaný text, tiene textu na LCD monitore?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.