Zavrieť

Porady

AUTO V NEMECKU .

Ahojte , potreboval by som info. čo robiť , keď som nechal auto v nemecku.
Pokazilo sa mi , bol som tam mesiac pracovne ,Nezobral som značky lebo, ešte sme tam mali isť , ale už tam nepôjdeme . Auto ma hodnotu 300 euro a je to sem 1000 km. Čo by ste mi poradili ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    ste si isty s tym, ze sa da zrecyklovat iba na slovensku? vyradit sa da asi iba tam kde je prihlasene, ale do srotu by sa malo dat odviezt hocikde v EU:
    http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    QUIDINKO Pozri príspevok
    Ahojte , potreboval by som info. čo robiť , keď som nechal auto v nemecku.
    Pokazilo sa mi , bol som tam mesiac pracovne ,Nezobral som značky lebo, ešte sme tam mali isť , ale už tam nepôjdeme . Auto ma hodnotu 300 euro a je to sem 1000 km. Čo by ste mi poradili ?

    Ďakujem
    Ak je nepojadzné, tak máš smolu. Budeš musieť zabezpečiť jeho dovoz na SK, buď odťahovku (čo ťa vyjde dosť draho v porovnaní s hodnotou auta), alebo ťa niekto bude musieť dotiahnuť. Veď ako inak ho chceš odhlásiť z evidencie? Bez toho, aby si mal doklad o likvidácii, ťa neodhlásia a môžeš dostať aj pokutu.

    Alebo daj inzerát, že daruješ auto za jeho dopravu na slovensko - možno sa nájde niekto ( ), kto si ho zoberie, prípadne na náhradné diely.

    Alebo je tu ešte možnosť, nahlásiť krádež auta. Len neviem, čo potom, keď ho nemeckí kolegovia policajtov nájdu v Nemecku - možno ťa vyzvú aby si si ho zobral....

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Neviem ako je to teraz, ale v minulosti (cca 3 roky dozadu) sa dal pouzit aj doklad o likvidacii v danej krajine. (Klasika, miestne srotovisko...)
    Znacky, papiere, a tento doklad - a bolo odhlasene.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bodliak Pozri príspevok
    Neviem ako je to teraz, ale v minulosti (cca 3 roky dozadu) sa dal pouzit aj doklad o likvidacii v danej krajine. (Klasika, miestne srotovisko...)
    Znacky, papiere, a tento doklad - a bolo odhlasene.
    Len či tam to auto ešte bude...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.