Zavrieť

Porady

Zmluva o buducej zmluve - Záhradná chatka

Zdravím chcel by som sa opýtať či by niekto nevedel poradiť idem kupovať záhradnú chatku a jeden známy ma upozornil , keďže pozemok k záhradnej chatke ešte nie je v OV okrem Dohody o postupení práv ..... vraj potrebujem aj Zmluvu o budúcej zmluve .... z dôvodu nejakých zmien v zákonoch, a v prípade budúceho odkupovania do OV bude uvadzaní ako kupujúci bývalý vlastník ZCHatky a ten na základe tejto zmluvy, bude musieť predať (odstúpiť) pozemok mne ako vlastníkovi chatky za sumu , za ktorú sa bude odkupovať ... aby nenastal problém že bude chcieť navyšovať cenu poprípade nebude chcieť pozemok predať niekomu inému. Neviem či som to presne špecifikoval , dúfam že áno. V súčastnej dobe je pozemok vo vlastníctve Povodia Váhu a vraj by sa mal odkupovať na budúci rok.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    No podstatou zmluvy o budúcej zmluve je to, že sa zmluvné strany dohodnú, že na základe výzvy jednej z nich niekedy v budúcnosti pristúpi druhá zmluvná strana k podpísaniu budúcej zmluvy.Ak si teda chcete "zarezervovať" tak môžte takú zmluvu podpísať.
    Obsahom zmluvy o budúcej zmluve bude záväzok zmluvných strán do X dní od odkúpenia pozemku do OV uzavrú kúpnu zmluvu nasledujúceho obsahu. Potom bude nasledovať samotná kúpna zmluva.
    Pozor však na to, či vôbec dôjde k odkúpeniu pozemku do OV

    krskin je offline (nepripojený) krskin

    krskin
    Dakujem v mojom pripade to bude tazsie v tom aby som to niekomu kto to bude spisovat vysvetlil tak aby to nakoniec nebolo v moj neprospech....

    Zmluva o buducej zmluve - Záhradná chatka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.