Zavrieť

Porady

RZD a osoba, ktorá sa stará o dieťa do 6 rokov

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
1./ Aké potvrdenie potrebuje doložiť osoba, ktorá sa časť roka starala o dieťa do 6 rokov a potom pracovala.
2./Ďalej ma zaujíma zamestnankyňa kt. bola časť roka na MD, časť na RD a časť roka pracovala na dohou, požiadala o vykonanie RZD. Aké doklady a odkiaľ musí predložiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Netka Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
    1./ Aké potvrdenie potrebuje doložiť osoba, ktorá sa časť roka starala o dieťa do 6 rokov a potom pracovala.
    2./Ďalej ma zaujíma zamestnankyňa kt. bola časť roka na MD, časť na RD a časť roka pracovala na dohou, požiadala o vykonanie RZD. Aké doklady a odkiaľ musí predložiť.
    Ďakujem.
    1. v žiadosti o vykonanie RZD prehlási že nemala žiadne iné príjmy. Nič viac nemusí nosiť, teda predpokladám že potom pracovala u Vás

    2. Potvrdenie o príjme. Pokiaľ ale bola dohoda zdanená zrážkou tak tento príjem nemôže vstupovať do RZD

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    katkaj Pozri príspevok
    1. v žiadosti o vykonanie RZD prehlási že nemala žiadne iné príjmy. Nič viac nemusí nosiť, teda predpokladám že potom pracovala u Vás

    2. Potvrdenie o príjme. Pokiaľ ale bola dohoda zdanená zrážkou tak tento príjem nemôže vstupovať do RZD
    Nemala zrážkovú daň, potvrdenie o príjem doložila ale je len na obdobie 1.Q a od septembra mala dohodu a čo s tým obdobím medzi 3-9/2006?
    Nemusí doniesť potvrdenie čo ja viem z UPSVaR?
    Ďakujem.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Netka Pozri príspevok
    Nemala zrážkovú daň, potvrdenie o príjem doložila ale je len na obdobie 1.Q a od septembra mala dohodu a čo s tým obdobím medzi 3-9/2006? pokiaľ nemala v tom období iný príjem tak v žiadosti o vykonanie RZD prehlási že nemala iný príjem
    Nemusí doniesť potvrdenie čo ja viem z UPSVaR? nemusí
    Ďakujem.
    odpoveď v texte

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ďakujem :-)
    Kde by som to našla v zákone?

    Bodík na budúce, lebo mi nedovolí oceniť.
    Ďakujem.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Netka Pozri príspevok
    Ďakujem :-)
    Kde by som to našla v zákone?

    Bodík na budúce, lebo mi nedovolí oceniť.
    Ďakujem.
    všetko o ročnom zúčtovaní nájdeš v § 38 zákona o dani z príjmov

    RZD a osoba, ktorá sa stará o dieťa do 6 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.